Jump to content

kawasaki

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kawasaki

 1. No sam powiedziałeś, że teraz SLA będzie na poziomie 12 godzin oczekiwania na naprawę.
 2. Zgłosiłem to do supportu IPB, posiedziałem chwilkę i raz na jakiś czas "pika", ale generalnie nie działa. Będę jeszcze informował, ale w weekend nastąpi migracja na nowy serwer. Wzrośnie wydajność i prędkość działania serwisu, ale przerwa w działaniu może przekroczyć 12h. Jakość przeszła w ilość?
 3. Nie pamiętam już, teraz nie mogę tego znaleźć. Gdzieś w jakims najświeższym wątku, bo był na stronie głównej forum.
 4. Dlaczego przy niektórych nickach jak się kliknie, to nie widać profilu konta?
 5. Dlaczego jak wchodzę ze smartfona to zawsze ładuje mi się wersja mobilna? Ta wersja jest krótko mówiąc do d.... Czy da się tak ustawić, żeby była wersja normalna forum?
 6. Tam jest napisane "Blog dla mężczyzn z klasą". Ja natomiast nie czytam takich blogów, nie jestem gentelmanem i uważam się za mężczyznę z klasą. Poza tym nie wiem co sądzić o jego zdjęciu, którym opatrzony jest wpis o piwie...
 7. Piałem ogólnie o drożdżach Gozdawa. Są i takie do dolnej fermentacji w 20C.
 8. Co w ogóle znaczy "bezpośrednio"? Jeżeli w wyniku pierwszej destylacji powstaje napój zawartości alkoholu<15%, możemy go ponownie destylować i otrzymać napój o większej zawartości alkoholu - wyrób spirytusowy. To już nie będzie "bezpośrednio" po fermentacji.
 9. Ty tak na prawdę? A co, nie ma takich sklepów?
 10. Ja nie ufam tym drożdżom. No bo jeżeli ktoś pisze w instrukcji, że piwo dolnej fermentacji można fermentować w 20C, to co to za drożdze? Jakies mutanty?
 11. I co z tego, że jest taka ustawa? Sklepów z artykułami do destylacji jest pełno. I jakoś nikt ich nie zamyka.
 12. Ja też miałem duższą przerwę spowodowaną tym samym, ale trochę odchudzania pomogło (-30 kg) i teraz juz moge pić piwo, więc wracam do piwowarstwa.
 13. Ja ją pytam, czy by wolała, gdybym pił wódkę i na jakiś czas kończy się marudzenie.
 14. No nie codziennie 10, ale się zdarzało. Za to znam kolesia, który wypija po 15 piw dziennie.
 15. Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Ciekawi mnie jak zapatrujecie się na możliwość uzależnienia się od alkoholu pijąc piwo domowe. Moja niedawno połsubiona małżonka mówi, że to robienie piwa w domu doprowadzi mnie do alkoholizmu i nie da się przekonać. A ja uwązam zupełnie odwrotnie, przynjamniej w moim przypadku tak było. To znaczy, od zawsze lubiłem piwo i dawnymi czasy wypijałem nawet po 10 dziennie (dzisiaj wstyd się przyznać - koncerniaków), mimo że bolała mnie na drugi dzień głowa, to nie wyobrażałem sobie dnia bez piwa, a wódki nie znoszę. Doszło do tego, że jak nie miałem nic w lodówce, to nie mogłem wytrzymać bez i wieczorem musiałem iść do sklepu i kupić kilka butelek, co chyba było już poczatkiem alkoholizmu. Potem przez przypadek odkryłem piwo Ciechan i tak mi zasmakowało, że sobie postanowiłem, że już nie będę pił syfów z marketów. A ponieważ było droższe niż normalne piwo, to piłem go mniej, dochodząc w krótkim czasie do góra dwóch dziennie. Potem znajomy poczęstował mnie piwem zrobionym w domu i zacząłem sam je robić. Przestałem w ogóle kupować piwo, a ponieważ szkoda mi wypić całą warkę w kilka dni, to piję ze smakiem jedno dziennie albo wcale. Tak to wyszedłem z początków alkoholizmu. A jak wasze małżonki - mają coś przeciwko temu, czy też marudzą?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.