Skocz do zawartości

piwoszarnia

Members
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez piwoszarnia

  1. Przepraszam, że dopiero teraz. W załączniku regulamin IV Łódzkiego Konkursu Piw Domowych, a także Formularz Zgłoszeniowy.

     

    Także czekamy w Łodzi na Wasze skarby    ;)

     

    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

     

    Witam.

    Proszę o usunięcie logo konkursu łódzkiego. Do tego nie macie praw autorskich. Musicie wymyśle swoje logo. Logo należy do Łódzkiego Oddziału Terenowego a dokładniej do mnie.

  2. Miło nam poinformowac że pojawiły się u nas profesionale filtratory do brzecki podczas procesu wysładzania.

    Posiadamy w ofercie kilka rodzajów filtratorów.

    Filtratory sa produkowane przez naszą firmę w Polsce. Posiadamy możliwośc wyprodukowania indywidualnego filtratora do potrzeb swojego sprzętu.

     

    Więcej pod linkiem:

     

    http://piwoszarnia.pl/advanced_search_result.php?keywords=filtrator

    Zalety:
     

    • materiał wykonania: 100% stal nierdzewna
    • wytrzymałość na nacisk: idealny do małych nastawów do 30kg oraz do 100kg
    • gwarancja: dożywotnia

    Skład:
     

    • zestaw złaczek nierdzewnych na gwint 3/4"
    • filtrator z nierdzewki długość 60 cm
    • zakretka nierdzewna

    post-6164-0-59959700-1468097647_thumb.jpg

    post-6164-0-66995300-1468097648_thumb.jpg

    post-6164-0-99141100-1468097648_thumb.jpg

    post-6164-0-47928500-1468097649_thumb.jpg

  3. Miło nam poinformować że nasza firma Piwoszarnia organizuje w Łodzi Łódzkie Warsztaty Piwowarskie, które odbęda się podczas Łódzkiego Festiwalu Piwa - Arturówek 03-05.06.2016r.

    Poniżej przedstawiamy warszaty.

     

    Kurs kiperski

    03.06.2016r. godzina 17:00 - 21:00

    Jakie są najczęstsze wady piwa? Jak je rozpoznać?
    04.06.2016r. godzina: 12:00-13:00

    Profesjonalna degustacja piwa
    04.06.2016r. godzina: 13:30-14:30

    Sensoryka - o co w tym chodzi?
    04.06.2016r. godzina: 15:00-16:00

     

    Kurs sensoryczny na FlavorActiV

     

    05.06.2016r. godzina 12:00

    post-6164-0-01745500-1463246246_thumb.jpg

  4. Skoro macie takie zastrzeżenia postanowiłem na spokojnie przeanalizować swoje zestawy na sklepie. Wszystkie zostały przejrzane i tam gdzie trzeba poprawione. Co do chmielu to pozostają bez zmian gdyż chmiel co roku jest innej jakości nie wspominając o chmielu, który jest roczny ma na starcie mniejszą zawartość alpha. Posiadam w piwnicy wszystkie piwa, min rok leżakowania które uwarzyłem i posiadają wystarczający aromat chmielu do stylu.

    Jesli macie jakieś jeszcze zastrzeżenia to prosze pisać.

    ps.

    Poszukuje chętne osoby do wykładów odpłatnie na festiwal piwa w Łodzi o tematyce surowców do piwa

  5.  

     

    Sory za słowa ale co to k*@(*# jest? http://piwoszarnia.pl/nitro-stout-17blg-p-710.html

     

    1,5 kg palonych słodów i cukier do tego.... Masakra

     

    2 kilo:

    • słód czekoladowy ciemny – 0,5kg
    • słód barwiący – 0,5kg
    • słód pszeniczny prażony – 0,5kg
    • słód jęczmień prażony – 0,5kg

     

    Prażona pszenica nie jest palonym słodem. Kolor 5-7 EBC.

     

    Tak dokładnie nie jest. Piszę tak aby uniknąć zbędnych telefonów.

  6.  

    Sory za słowa ale co to k*@(*# jest? http://piwoszarnia.pl/nitro-stout-17blg-p-710.html

     

    1,5 kg palonych słodów i cukier do tego.... Masakra

     

    2 kilo:

    • słód czekoladowy ciemny – 0,5kg
    • słód barwiący – 0,5kg
    • słód pszeniczny prażony – 0,5kg
    • słód jęczmień prażony – 0,5kg

     

    Ten zestaw przedstawia moje wariacie na temat stouta. Jeśli ktoś lubi mocno palona aromat to polecam. Jak wam nie pasuje i nie lubicie takich piw to nie komentujcie.

  7.  

     

    25l piwa, a butelek tylko 45 wychodzi. Undeath co ty wiesz o warzeniu jak ty 100% wydajności nie przekraczasz.  :D

     

    Sory wiem ale to przez to że od początku działam na kociłku lidlowskim i garnku emaliowym to się nie interesowałem sprzętem który może przekroczyć 100% :) Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę mi zdradzić tajemnice... 

     

    Undeath widzę, że rozwinąłeś temat i dobrze. Brawo za zapał  :beer: 

     

    Nie pociągnąłbym tematu gdyby gość gdy do niego zadzwoniłem potraktował to z powagą, a tak to zignorował moje rady totalnie stwierdzając, że jego przepisy są okej i wzorowane na recepturach piw z najlepszych browarów. 

     

    Powodzenia w reklamacji, możesz w ramach jej zrobić piwo dokładnie krok krok jak w instrukcji i gościowi wysłać na próbę butelkę niech spróbuje i powie, że wyszło pyszne piwo.

     

    Witam.

    Nikogo nie olałem. Nie mogłem rozmawiać gdyż miałem dostawę towaru. Przeprosiłem i poprosiłem o telefon między 17 a 18. Niestety nie zadzwoniłeś. Nie wspominając już o zastrzeżonym numerze i braku przedstawienia się.

     

    Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć. To zapraszam odpłatnie na przeprowadzenie wykładu Podczas Festiwlau Piwa w Łodzi o surowcach i korzystaniu z kalkulatorów. 

  8.  

    Witam

     

    W całym wujku Google nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to jak uratować przechmielone piwo i czy w ogóle się da, więc zakładam nowy temat dla początkujących jak ja, aby uniknęli tego samego błędu.

     

    Z powodu braku doświadczenia w zacieraniu słodów i chęci lepszego poznania samego procesu warzenia piwa swoją drugą warkę postanowiłem zamówić w zestawie z ekstraktami z PEWNEGO SKLEPU INTERNETOWEGO, którego nazwy nie będę przytaczał. Decyzja padła na piwo Marcowe w zestawie dostałem 2 x 1,7 kg ekstraktu słodowego Gozdawa jasny, 50 g chmielu Hallertauer Taurus (Alfa kwasy 13,5% - znalezione w Google, na stronie sklepu podane jest 19%) i drożdże Gozdawa GLW35. W instrukcji jasno napisano żeby dodać na początku chmielenia 50 g drożdży z zestawu, a cała warka w fermentorze ma mieć pojemność 21 l. Z niewiedzy zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji nic nie przeliczając i niezagłębiając się w temacie.

     

    Wczoraj piwo uwarzyłem, problem polega na tym, że piwo jest strasznie gorzkie, po jednym łyku goryczka odrzuca i nie da się tego pić. Po zapoznaniu się z tematem IBU znalazłem, że dla piwa Marcowego powinno ono wynosić 20 - 28 IBU. Moje z wyliczeń wynika, że ma 74 IBU, a bilans goryczy 1.47.

     

    Co mogę z tym zrobić, aby piwo nadawało się do picia? Rozcieńczyć z wodą? Czytałem gdzieś o dodaniu laktozy (ale nie było do końca wyjaśnione czy da to jakiś rezultat?). Czy po prostu puścić w kanał?

     

    Dodam jeszcze, że zgodnie z instrukcją piwo miało mieć 14' Blg, a wyszło 11,5' Blg.

     

    Teraz już wiem, że nie warto wynajdywać najtańszych ofert zestawów surowców....

     

    Proszę o pomoc

     

    I to jest to co już kilka razy pisaliśmy sklepy piszą bzdury mają receptury z kosmosu, a z płaczem to na forum ludzie przychodzą.

     

    To ten sklep piwoszarnia? Bo nie pierwszy raz taką akcję robią instrukcje też mają z błędami:http://www.marcin-webdesign.pl/szablon/zestawy_surowce/marcowe%2013Blg.pdf

    Co to za pomysł z tym chmielem do Marcowego nie wiem... Ale muszę powiedzieć że jest to mega łodygowy i mega goryczkowy chmiel, w dużych ilościach daje piołunową goryczkę w piwie ja go więcej niż 10-15 g na goryczkę nie sypię, a co dopiero 50 g... No cóż po ptakach nic nie poradzisz na to IBU przy 11,5 masz około 100. Powinien ten sklep być namaszczony!!! Jeżeli to ten co podaje w linkach wyżej.

     

    Co tu powiedzieć po fermentacji goryczka delikatnie zelżeje ale dalej będzie masakryczna i łodygowata, naprawić się tego za bardzo już nie da. Szkoda tylko roboty, moim zdaniem przefermentuj normalnie to piwo tylko nie wg.instrukcji 7 dni burzliwej tylko 14 +7 cichej, albo bez przelewania w tym samym wiadrze 3 tygodnie.

     

    Ale twój przypadek to jakieś jaja, ja bym reklamacje składał jak można dać taki chmiel do tego piwa i popsuć je całkiem? Może pomylili Taurusa z Tradition? Ale to ich nie tłumaczy.

     

     

    Witam.

    Receptury w mojej ofercie są to receptury uwarzone prze zemnie i kilkakrotnie degustowane przez grono znajomych.  Dzięki temu jestem ich pewien inaczej bym ich nie sprzedawał. Co do ilości chmielu browar to nie apteka i nie ma co żałować i odważać chmielu po 10, 15g. Chyba że robisz piwo na konkurs pod dany styl według standardów BJCP to co innego. Jak warzysz piwo dla siebie i znajomych to robisz tak by tobie pasowało i pod swój gust smakowy. Jak bym miał robić receptury pod każdy gust to bym musiał robić kilka wersji jednego stylu.

  9. Witam

     

    W całym wujku Google nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to jak uratować przechmielone piwo i czy w ogóle się da, więc zakładam nowy temat dla początkujących jak ja, aby uniknęli tego samego błędu.

     

    Z powodu braku doświadczenia w zacieraniu słodów i chęci lepszego poznania samego procesu warzenia piwa swoją drugą warkę postanowiłem zamówić w zestawie z ekstraktami z PEWNEGO SKLEPU INTERNETOWEGO, którego nazwy nie będę przytaczał. Decyzja padła na piwo Marcowe w zestawie dostałem 2 x 1,7 kg ekstraktu słodowego Gozdawa jasny, 50 g chmielu Hallertauer Taurus (Alfa kwasy 13,5% - znalezione w Google, na stronie sklepu podane jest 19%) i drożdże Gozdawa GLW35. W instrukcji jasno napisano żeby dodać na początku chmielenia 50 g chmielu z zestawu, a cała warka w fermentorze ma mieć pojemność 21 l. Z niewiedzy zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji nic nie przeliczając i niezagłębiając się w temacie.

     

    Wczoraj piwo uwarzyłem, problem polega na tym, że piwo jest strasznie gorzkie, po jednym łyku goryczka odrzuca i nie da się tego pić. Po zapoznaniu się z tematem IBU znalazłem, że dla piwa Marcowego powinno ono wynosić 20 - 28 IBU. Moje z wyliczeń wynika, że ma 74 IBU, a bilans goryczy 1.47.

     

    Co mogę z tym zrobić, aby piwo nadawało się do picia? Rozcieńczyć z wodą? Czytałem gdzieś o dodaniu laktozy (ale nie było do końca wyjaśnione czy da to jakiś rezultat?). Czy po prostu puścić w kanał?

     

    Dodam jeszcze, że zgodnie z instrukcją piwo miało mieć 14' Blg, a wyszło 11,5' Blg.

     

    Teraz już wiem, że nie warto wynajdywać najtańszych ofert zestawów surowców....

     

    Proszę o pomoc

     

    Witam.

    Jak możesz oceniać walory smakowe na chmielonej brzeczki po okładce z zew. Oczywiście można smakować brzeczkę przed dodaniem drożdży też tak robię dla swojej wiedzy gdyż dzięki temu wiem jak piwo zmienia się po dodaniu drożdży, fermentacji i odpowiednim leżakowaniu. Za każdym razem przekonałem się że zmiana jest o 360 stopni na każdym poziomie smaku, barwie, goryczki. Niech piwo odczeka swoje wtedy oceniaj. Zawsze możesz się u nas poradzić jeśli masz jakieś wątpliwości i nie jasności. Dane kontaktowe są na naszym sklepie.

  10. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu:
    I EDYCJA
    Łódzkiego Festiwalu Piwa
    Arturówek 27-30.08.2015r.
    w Łodzi
    organizowany przez
    Hotelowy Kompleks Leśny Arturówek, ul. Skrzydlata 75, 91-503 Łódź
    oraz
    Piwoszarnia.pl Marcin Owczarek ul. Żubardzka 15 m 55, 91-032 Łódź

    Przewidujemy, iż festiwal piwa będzie największą imprezą plenerową w centralnej Polsce.
    Podczas czterech dni na dużym ogrodzonym terenie ok. 19.000 m2 tuż przy zbiorniku wodnym, przy otulinie
    Lasu Łagiewnickiego w Łodzi, będzie można posmakować różnego rodzaju piw z różnych browarów z całej
    Polski. Charakter i rodzaj imprezy polegać ma na biesiadowaniu w scenerii lasu dębowego przy odpowiedniej
    muzyce.

    Festiwal Piwa ma na celu przedstawienie walorów wizualnych, estetycznych i smakowych produktów oraz
    innych przedmiotów oferowanych na festiwalu przez wystawców. Liczymy, iż w trakcie festiwalu przybędzie
    mnóstwo ludzi w różnym wieku.

    Po przez uczestnictwo w Festiwalu jako wystawcy, będziecie mogli przedstawić i sprzedawać
    swój produkt bardzo dużej liczbie osób a także zareklamować się na naszym łódzkim rynku i
    nie tylko. Chcielibyśmy poprzez promowanie, umożliwienie przedstawienia i sprzedaży różnych produktów
    zachęcić uczestników festiwalu do posmakowania, zapoznania się z całą paletą produktów oferowanych przez
    wystawców.

    Do udziału w Łódzkim Festiwalu Piwa zapraszamy browary regionalne, rzemieślnicze, kontraktowe,
    restauracyjne, mini browary, multipuby oraz firmy mające wpływ na poprawienie lub poszerzenie oferty dla
    piwowarstwa w Polsce.

    Wyjątkowość naszego festiwalu polega na miejscu w jakim jest organizowany. Arturówek nie przypadkowo
    został wybrany na zorganizowanie tej imprezy. ( las, woda i przyroda)
    Rozległy teren, zbiorniki wodne, na skraju Lasu Łagiewnickiego, doskonała lokalizacja, łatwy dojazd, dużo
    miejsc parkingowych – miejsce atrakcyjne turystycznie i chętnie odwiedzane przez łodzian i nie tylko. W
    każdy pogodny weekend letni Arturówek odwiedza około 3000 - 5000 osób. W dniach Pikniku przewidujemy
    2 -3 razy więcej osób.

    W celu uatrakcyjnienia Imprezy Piknikowej, zwiększenia jej popularności i ilości osób odwiedzających,
    będzie scena reklamowo - estradowa czynna przez czas trwania Pikniku. Przewidujemy występy zespołów i
    artystów.
    W czasie Łódzkiego Festiwalu Piwa Arturówek 2015 teren zostanie podzielony na strefy:
    I strefa – browary, minibrowary, multipuby
    II strefa – gastronomia

    III strefa – rozrywka (estrada)

    Warunki uczestnictwa jako wystawca :
    1. wstępna rezerwacja miejsca telefonicznie bądź mailowo z określeniem profilu w celu
    umiejscowienia stoiska w odpowiedniej strefie
    2. otrzymanie formularza zgłoszeniowego Festiwal Piwa 2015 wraz z regulaminem
    Imprezy Festiwalowej. Następnie wypełnienie i wysłanie skanu drogą e-mailowa :
    festiwal@arturowek.eu oraz dla browarów piwo@arturowek.eu i pocztą: Hotelowy Kompleks Leśny
    Arturówek, ul. Skrzydlata 75, 91-503 Łódź
    3. potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez Hotelowy Kompleks Leśny Arturówek dla
    wystawcy drogą e-mailową
    4. uiszczenie opłaty za miejsce wystawowe (cennik jest uwidoczniony w formularzu
    zgłoszeniowym)

    Kontakt do osoby zajmującej się rezerwacją miejsc wystawowych:
    W I strefie browary, minibrowary, multipuby
    Marcin Owczarek – tel: 508 382 153; e-mail: piwo@arturowek.eu
    W II strefie i III strefie gastronomia, rozrywka (estrada)
    Sławomir Kobosa – tel: 721 08 08 02; e-mail: festiwal@artutrowek.eu

    Z poważaniem
    organizator
    Hotelowy Kompleks Leśny Arturówek 

    post-6164-0-08528800-1436018718_thumb.jpg

    info dla wystawców gotowo.pdf

    regulamin festiwalu.pdf

  11. Przeliczanie waluty PL na EUR oraz PL na GBP;

    aby przeliczyć PL na EUR należy skorzystać z kalkulatora walut: http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/narzedzia/kalkulator_walutowy/.

     

    Numer konta firmowego dla waluty GBP

    Alior Bank:

    Numer IBAN PL70249010570000990413424497

    Nazwa banku: Alior Bank

    Kod BIC/SWIFT ALBPPLPW

     

     

    Cennik wysyłki do krajów Unii Europejskiej:

    • Austria - 80zł
    • Belgia - 105zł
    • Estonia - 90zł
    • Finlandia - 153zł
    • Francja - 95zł
    • Grecja - 175zł
    • Hiszpania - 135zł
    • Holandia
    • Irlandia - 140zł
    • Irlandia Północna - 113zł
    • Luksemburg - 110zł
    • Niemcy - 70zł
    • Portugalia - 145zł
    • Słowacja - 75zł
    • Słowenia - 115zł
    • Wielka Brytania - 85zł
    • Włochy - 105zł

  12. Witam.

    Miło mi poinformować że wprowadziliśmy możliwość wysyłki zamówień do krajów z Unii Europejskiej.

    Koszt dostawy zależy jest od wyboru kraju do jakiego mam być wysłane zamówienie. Koszt dostawy obejmuje paczki do 30kg.

     

    Za zamówienia jest możliwość dokonywania wpłat w walucie EUR:

    Numer konta firmowego dla waluty EUR

    Alior Bank:

    Numer IBAN PL79249010570000990213424497

    Nazwa banku: Alior Bank

    Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW

     

    Lista krajów:

    • Austria
    • Belgia
    • Estonia
    • Finlandia
    • Francja
    • Grecja
    • Hiszpania
    • Holandia
    • Irlandia
    • Irlandia Północna
    • Luksemburg
    • Niemcy
    • Portugalia
    • Słowacja
    • Słowenia
    • Wielka Brytania
    • Włochy

    post-6164-0-94251300-1388356266_thumb.jpg

  13. Witam wszystkich.

     

    Przesyłam małe podsumowanie naszego spotkania, które odbyło się w dniu 28.09.2013r. w pubie Piwoteka.

     

    Od siebie chciałbym bardzo podziękować za tak liczne pojawienie się na spotkaniu.

     

    Mimo, że warunki nie były do końca komfortowe i przeszkadzał nam trochę hałas i mała przestrzeń to uważam, że warto było poświęcić te dwie godziny z sobotniego wieczoru bo jest szansa, że powstanie coś pozytywnego dla łódzkich piwowarów domowych.

     

    Założenie Łódzkiego Oddziału Terenowego PSPD zostało na razie odłożone na najbliższą przyszłość ponieważ w sobotę pojawiło się bardzo dużo osób nie należących do stowarzyszenia. Postanowiliśmy wszystkim chętnym dać czas na to aby przemyśleli czy chcą pracować w ramach stowarzyszenia będąc jego pełnoprawnymi członkami.

     

    Na spotkaniu był poruszany głównie temat organizacji I Łódzkiego Konkursu Piw Domowych. Omówiliśmy ogólnie następujące zagadnienia dotyczące konkursu:

    - logistyka – swoją pomoc lokalową zaoferował Marek Puta z Pubu Piwoteka,

    - realizacja całego konkursu – tutaj powinni być nam bardzo pomocni nasi łódzcy sędziowie PSPD,

    - wybór styli - tu na razie było nam ciężko ustalić gdyż nie ustaliliśmy jednoznacznie jakim stylem nasze miasto (województwo) zapisało się w historii piwowarstwa domowego,

    - kosztorys (budżet) – jak zostaną spełnione powyższe punkty myślę że łatwiej będzie nam ocenić budżet.

     

    Jeśli ktoś ma pomysł w jaki sposób można promować piwowarstwo domowe i kulturę piwną oprócz konkursu to proszę o przygotowanie propozycji na najbliższe spotkanie.

     

    Następne spotkanie odbędzie się w dniu 20.10.2013r w Pub Piwoteka o 17:00.

     

    Mam nadzieje że do tego czasu przybędzie nam członków PSPD i będzie nam łatwiej i konkretniej pogadać o Piwowarstwie Domowym w naszym mieście.

     

    Pozdrawiam Marcin Owczarek

    www.piwoszarnia.pl

     

    PS. Mam problem z wysłaniem e-maila do Pana Aleksander Lisowski. Proszę o Podanie Poprawnego adresu e-mail to wyślę indywidualnie podsumowanie :)

  14. Spotkanie dla piwowarów należących do PSPD z woj. Łódzkiego oraz również tych którzy nie są a chcą dołączyć do PSPD i utworzyć Terenowy oddział PSPD.

     

    Miejsce: Pub Piwoteka ul.6 Sierpnia 1/3, 90-606 Łódź

    Data: 28.09.2013r. godzina 19:00

     

    Główne tematy poruszane na spotkaniu:

    • Utworzenie Oddziału Terenowego PSPD woj. Łódzkiego
    • Targi piw regionalnych 27-28.03.2014r. w Łodzi
    • I Łódzki Konkurs Piw Domowych

    Więcej info o PSPD:

    http://www.pspd.org.pl/register-info

     

    Aby móc utworzyć Łódzki Oddział Terenowy PSPD musi być min 7 członków PSPD z woj. łódzkiego.

     

    Spotkanie skierowane jest głownie dla osób, którzy chcą utworzyć Łódzki Oddział Terenowy PSPD i muszą pochodzić z woj. Łódzkiego.

  15. Płatki są dodawana po to aby piwo było oprócz goryczki było też w smaku gorzkie. Jest to moje piwo ostatnio warzone. Degustacja będzie dopiero za 2tyg. I wtedy będę wiedział czy otrzymałem zamierzony efekt. Jeśli chodzi o czas oddania płatków ryżowych to oczywiście były dodawane do zacierania. Już poprawione.

  16. Zapewne ta odpowiedz będzie dla większości dziwna ale z własnego doświadczenia proponuje dodać od 40 do 70g glukozy na 25litrów piwa. Najlepiej całość rozpuścić wsypać do małego garnka i zalać jednym litrem brzeczki piwnej. Podgrzewać na palniku do czasu całkowitego rozpuszczenia się glukozy. Po rozpuszczeniu wlewamy do fermentora tak aby nie wzburzyć piany w piwie. Dokładnie mieszamy po kilka razy co 10min aby glukoza równomiernie się rozmieściła w naszym fermentorze.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.