Jump to content

Malinowy

Members
 • Posts

  816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Malinowy

 1. Wykresy można podglądać na thingspeak natomiast zmiany nastaw nie są możliwe. W planach był portal do zarządzania sterownikami i o ile backend jest zrobiony tak na frontend zabrakło czasu.
 2. Cześć, Coś się znajdzie. Zaraz ci wyślę na priv co i jak.
 3. Ja może odpowiem i rozwieję wszystkie wątpliwości. Początkowe wersję sterowników miały możliwość resetowania tylko ustawień sieci. Hasło do panelu się nie resetowalo. od wersji 3.0 będzie możliwość "chmurowego" resetu ustawień i hasła. Można to zresetować przez flashowanie, jeśli sterownik ciągle łączy się do sieci wifi to jest to do ogarniecia. Wyślę ci numer telefonu na priv to zadzwoń jutro w godzinach pracy to spróbuję to zresetować. Jeśli sterownik nie łączy się do sieci wifi tylko tworzy własną (czyli ustawienia sieci się zresetowały) to będziesz musiał wysłać do mnie sterownik żeby go przywrócić do stanu używalności. Pozdrawiam: Grzesiek
 4. Cześć A router masz ten sam? Nie wiem dlaczego bo jeszcze tego nie rozgryzłem ale procesory ESP8266 mają jakieś dziwne problemy z wifi opartymi na chipach Realteka.
 5. Cześć, Sterowniki są ciągle dostępne, Pisz najlepiej na maila bo tutaj już bardzo rzadko zaglądam. Pozdrawiam: Grzesiek
 6. Przy okazji mały update Nowe sterowniki będą czarne. Nie jest to może jakaś duża zmiana ale ma odciąć grubą kreską niebieskie sterowniki o marnym zasięgu. W czasie mojej "przerwy" miałem czas pomyśleć co takiego się dzieje, że sterowniki mają tak słaby zasięg. Po kilku naradach z mądrzejszymi ode mnie doszedłem w końcu do sedna problemu i go rozwiązałem. Oprócz koloru płytki żadnych wiekszych zmian nie ma, jest jedną ale za to bardzo ważna zmiana. Dodatkowo dorobiłem sobie fajny programator do esp8266 bo poprzedni już miewał fochy i był mocno problematyczny. Nowy ma wszystko zintegrowane i jest bardzo mały. Całość ma 5cm/2,5cm i nie wymaga już dodatkowego konwertera USB-TTL. Jakby ktoś chciał to mam ich więcej:)
 7. Mam w planach zrobienie całego portalu do zarzadzania sterownikami i nawet jest już jakiś zalążek ale to ciągle za mało aby móc to udostępnić. Jak pewno niektórzy zauważyli od jakiegoś czasu sterowniki mają numery seryjne, głównie jest to wdrożone pod kątem zdalnej obsługi. Na tą chwilę nie ma możliwości zmiany ustawienia nie mając dostępu do sterownika z własnej sieci (lub poprzez przekierowa je portów) jedynie można poprzez ThingSpeak sprawdzić ostatnio zarejestrowana temperaturę.
 8. Hej. Wracam do życia:) Ogólnie jeśli za bardzo przegrzewa zacier to masz zbyt dużą moc. Po pierwsze zmniejsz moc przy zacieraniu. Zmiany mocy możesz robić w trakcie procesu i nie wpływają absolutnie na proces zacierania. Wartości poszczególnych wzmocnień nie mają tutaj większego zastosowania gdyż po przekroczeniu zadanej temperatury sterownik odcina zasilanie pomimo tego. Sam mechanizm PID ma za zadanie utrzymać temperaturę w idealnym punkcie, każda zmiana tego punktu powoduje wachnięcia w górę i w dół w zależności od pojemności cieplnej układu. Wracając do problemu: zmniejsz moc lub popraw oddawanie ciepła do zacieru.
 9. Współczynniki PID możesz zmieniać. Są jakieś domyślne wartości dla gara 50L ale możesz je zmienić pod siebie.
 10. Pyrsk Ludkowie! Od 20 lipca do 21 sierpnia mam urlop, w tym czasie mogę zbierać zamówienia na sterowniki ale realizacja będzie po 21 sierpnia wg kolejności zamówienia. Kolejna informacja jest mniej ciekawa bo od sierpnia zaczynam być VATowcem, w związku z tym do cen będę musiał doliczyć podatek VAT. Przez ta cholerną grypę miałem tyle roboty, że przekroczyłem limity obrotu do zwolnienia z VAT:) Ceny akcesoriów zostawię na tym samym poziomie bo będę mógł odliczyć VAT od zakupu więc to się wyrówna. Ceny sterowników ulegną korekcie, jeszcze nie wiem jak dużej ale na pewno nie będzie to obecna cena + 23% VAT tylko coś bliżej 10% może mniej, muszę to przeliczyć. Pozdrawiam: Grzesiek
 11. Pyrsk Ludkowie! Od 20 lipca do 21 sierpnia mam urlop, w tym czasie mogę zbierać zamówienia na sterowniki ale realizacja będzie po 21 sierpnia wg kolejności zamówienia. Kolejna informacja jest mniej ciekawa bo od sierpnia zaczynam być VATowcem, w związku z tym do cen będę musiał doliczyć podatek VAT. Przez ta cholerną grypę miałem tyle roboty, że przekroczyłem limity obrotu do zwolnienia z VAT:) Ceny akcesoriów zostawię na tym samym poziomie bo będę mógł odliczyć VAT od zakupu więc to się wyrówna. Ceny sterowników ulegną korekcie, jeszcze nie wiem jak dużej ale na pewno nie będzie to obecna cena + 23% VAT tylko coś bliżej 10% może mniej, muszę to przeliczyć. Pozdrawiam: Grzesiek
 12. Oczywiście że to żadna tajemnica, płytki robię w Eagle, chyba najprostszy żeby zacząć. Zwykłe te czarne BLSy. Przerobiłem już kilka tysięcy tych złącz i wszystko zależy od dostawcy, są tacy co mają dobre złącza a są tacy co mają je dziadowskie. Ja od lat kupuje je w elbrodzie i od nich nigdy nie miałem problemów ze złączami. Oczywiście wyrabiają się po kilkuset wpięciach i wypięciach ale to są złącza do zamontowania raz a dobrze.
 13. Mierzone. Jak mi się sterownik resetował przy źródle prądu 350mA to zacząłem szukać o co chodzi. Potem wymieniłem zasilanie na 5V i przekaźnik wrzuciłem na 5V i problem się rozwiązał.
 14. Ja na początku też walczyłem z ESP. Przepisałem nawet w pewnym momencie sterownik wifi, potem sterownik magistrali onewire (tutaj pomogli ludzie z esp8266.com) docelowo wróciłem do SDK 2.3.0 bo działa najstabilniej. Te 120mA to jest podczas pracy, do załączania potrzebuje ~280mA. Przy 5V to jest 80mA i 150mA. Logika 3.3V i tak jest wymagana przez ESP, nie uda się zrobić logiki 5V przy tym procku bez konwerterów.
 15. Widzę, że konkurencja mi rośnie Cieszę się bo mnie to zachęci do dalszej pracy Oczywiście mam kilka uwag: - ESP32 do tego to strzelanie z armaty do muchy. Spokojnie na ESP8266 to samo zrobisz. - Sterowanie przekaźników na 3V to bardzo zły pomysł. Zużywają więcej prądu niż 5V co przy 4 załączonych przekaźnikach może powodować restarty ESP przy zasilaniu z przetwornicy HiLink. - Przekaźniki SONGLE są dobre tylko ze względu na cenę poniżej 2zl/szt poza tym nie radzę ich stosowania bo potrafią się nawet zapalić! o atrakcjach typu zespawanie styków nie wspominam. Może miałem pecha ale miałem ich około 30szt i chyba tylko 3 czy może 5 jeszcze pracuje, cała reszta uległa uszkodzeniu. Nie mówię, że relpol nie ma wpadek bo też ma ale żaden mi się nie zapalił Co do zarzutów to tak: - Sterowania przyciskami nigdy nie planowałem bo nie rozumiem po co biegać do sterownika. A i telefon zawsze mam przy sobie. - Sterowanie z "chmury". Kiedyś testowałem coś takiego i nawet chciałem to produkcyjnie uruchomić ale sterowniki generowały by dość duży ruch i mogłoby to powodować problemy z działaniem wewnętrznego serwera WWW. W sumie o taka funkcjonalność pyta około 10-15% użytkowników więc dostatecznie dużo żeby to uruchomić ale chciałem powiązać to ze zbieraniem logów a na całościową platformę nie miałem czasu i do teraz nie zrobiłem. Poza tym życzę sukcesów bo jak zaczniesz rozwijać sterownik to i mnie do tego zmusisz a ostatnio jakoś zatrzymało się u mnie:)
 16. Dopóki nie będzie działać kontrola wersji to soft updateuję tylko ja. Niestety tym mechanizmem można na tą chwilę uszkodzić sterownik dlatego nie polecam wykonywać tego bez nadzoru. Ostatnia wersja to 2.2 z grafaną. Od tego czasu nic się nie zmieniło.
 17. Takie jest założenie tego sterownika aby móc sterować dwoma urządzeniami. Można podłączyć maksymalnie 4 czujniki i sterować całkowicie osobno np dwoma lodówkami lub dwoma grzałkami lub osobno lodówka i osobno grzałką. Albo przełączyć w tryb taki jak chiński stc1000 czyli sterowanie grzaniem i chłodzeniem za pomocą jednego czujnika. Jest to chyba opisane w instrukcji.
 18. I obiecane zdjęcia Tak teraz będzie się prezentował sterownik: Z innego ujęcia: Wersja z dwoma przekaźnikami: Na spodzie płytki zostały tylko diody zabezpieczające: Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:) Nie ma już miejsca na elementy THT więc płytka mogła się trochę zmniejszyć.
 19. Pyrsk Ludkowie! Wracają sterowniki. Zamówiłem nowe płytki u majfrendów bo z polskimi miałem już 3 razy wpadki i stwierdziłem, że zaryzykuję. Płytki okazały się bardzo dobrej jakości i przy okazji sterownik troszkę zmalał z 70x50mm na 60x45mm. Dodatkowo coś co było już parę razy poruszane: zasilanie będzie z portu microUSB! Po 4 latach w końcu dorosłem do tego Na płytkach pojawiły się opisy więc te moje bazgroły znikną ze sterowników. Funkcjonalność pozostaje taka sama. Wieczorem wrzucę zdjęcia.
 20. Szklana półka to proszenie się o kłopoty. Sam kiedyś miałem i pierwsze piwo wstawione do lodówki dobitnie mi pokazało, że to nie był dobry pomysł
 21. Są dwie opcje dlaczego tak się może dziać: 1) Dziadowski router z chińskim mediatekiem w środku. Tu nic się nie poradzi oprócz wymiany routera. 2) Wadliwy soft w sterowniku. To drugie da się prosto sprawdzić, jeśli na innym routerze (najlepiej jakimś starym z procesorem artheosa) działa tak samo to wystarczy wrzucić inną wersję softu i bedzie działało. Najlepiej napisz jaki masz router i jakie ma oprogramowanie (wersja)
 22. Pyrsk Ludkowie! Od dziś w sterowniku jest możliwość ograniczenia maksymalnej mocy podawanej na grzałki. Ustawienie jest dostępne w menu PID i można je zmieniać w trakcie zacierania/gotowania. Dodatkowo oczywiście tak samo jak w sterowniku "lodówkowym" dodałem ubidots.
 23. Pyrsk ludkowie! Dodałem nową funkcjonalność do sterownika. Od dziś można wysyłać dane do ubidots. Częstotliwość wysyłania jest taka sama jak do ThingSpeak, ale tutaj należy oprócz tokena podać skonfigurowaną nazwę urządzenia oraz nazwę zmiennej z UbiDots. Aktualizacja jest niestety mocno upierdliwa i nie zawsze da się ją wykonać przez internet. Zainteresowani piszcie a coś wymyślimy aby wgrać najnowszą wersję softu. Dodatkowo krótka informacja do zamawiających: Czas realizacji powrócił już do standardowych 2-3 dni oraz jest możliwość zamówienia czujnika 3m, mam już na stanie i raczej będę miał cały czas czujniki 3 metrowe więc jak dla kogoś ten metrowy jest za krótki to można zamówić sterownik z dłuższym kablem czujnika. Mam jeszcze jedną nowość ale to w sterowniku zacierania i tam to opiszę.
 24. @Gadget Ta obudowa pewno kosztowała więcej niż sterownik:)
 25. Dalej nie ma tragedii na pewno temperatura nie będzie się zmieniała tak często jak Ci się wydaje. Do tego i tak na wymienniku musisz mieć wyższą temperaturę niż ustalona żeby to zagrzać. Sam nie mam doświadczenia z RIMSem ale jedyny działający RIMS jaki widziałem nie miał żadnej kontroli temperatury na grzałce a jedynie w garze i ponoć temperatura na grzałce potrafiła sięgnąć 100°C (oznaki wrzenia) i właściciel się tym nie przejmował bo ważna jest temperatura całego zacieru a nie małej jego części i obfity przepływ zacieru przez grzałkę. Się nie bój bo mam już te starsze procesory i zasięg jest spowrotem bardzo dobry tak BTW kiedy przerabiamy Twój sterownik na stary procesor?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.