Jump to content

xjaniux

Members
 • Posts

  168
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by xjaniux

 1. spoko nie chcę Cię przekonywać do swoich racji - moje się różnią zasadniczo w tej kwestii a doświadczenie mam spore bo warzę kilka lat na tym systemie. Mam tylko pytanie czy widziałeś taki system z mieszadłem u innych osób ew. przykłady z Youtube?
 2. Jeszcze raz przebadaj temat - HERMS z mieszadłem to nie herms - możesz je używać bo kto Ci zabroni ale cała idea idzie w las..... To właśnie pod koniec ok godzinnego zacierania filtrat staje się klarowny przez to, że młóto jest niewzruszone przez ten cały czas.
 3. Jeżeli mieszasz to nie będzie nigdy problemu - natomiast jeśli to HERMS to główna zaletą i istotą metody jest brak mieszania - złoże stanowi filtr, który klaruje zacier - i dlatego ważne jest odpowiednie śrutowanie i szerokość szczeliny FD aby przepływ nie był utrudniony.
 4. Jakiej szerokości szczeliny w tym FD? Podejrzewam, że 0,7mm ja ostatnio wziąłem się za przeróbkę bo z dodatkiem 20% pszenicy zacieranie sprawiało problem - ja powiększyłem do ok 1 - 1,2 mm i poprawa znacząca.
 5. Daj spokój Panie z tym kanistrem, nie sądzę by ktoś na weselu się odważył pić z tego.... ?
 6. Nie sądzę by ktoś z "praktyków" wg. Ciebie używał środka mleczarskiego.... Jak już to co kolega wyżej napisał - Nadwęglan albo PBW, potem starsan i tyle nie kombinuj.
 7. Tylko i wyłącznie Revolution włoska, kapslowanie nią to bajka, a regulacja wysokości jest banalne i szybkie. Polecam! Żanet Kaleta :-)
 8. Mam, używam, bez problemów, z rozłożeniem i złożeniem włącznie.
 9. A ja na zwykłe butelki po winie 1L zakładam patentowe z opaską kupione w twojbrowar.pl
 10. xjaniux

  pompa do piwa

  Wpisz w allegro iwaki, sam mam i kilka osób z forum też, najważniejsze że jest cicha i pod herms idealna. Łatwo ja można rozkręcić i wyczyścić bo te używane to z fotolabów najczęściej są.
 11. Powiem tak dla pomp magnetycznych nie ma to najmniejszego znaczenia jak reguluje się przepływ wystarczy rzucić okiem na budowę wirnika i kierunek wypływu czynnika, jest to tylko kwestia wygody -dlawienie lub regulacja obrotów. Tym bardziej dla naszych zastosowań gdzie przepływy i ciśnienia są małe A już kupowanie tak dużych pomp jak autor tego wątku to kompletny przerost formy, nie pomijając aspektu finansowego.
 12. A można wiedzieć skąd kolega ma takie informacje, że pompy magnetyczne nie lubią pracy z regulacją przepływu dławieniową?
 13. a ja polecam ten : http://www.malinowynos.pl/produkt/692/myjka-do-butelek-grande sam używam od kilkunastu warek i jestem zadowolony - konstrukcja stabilna i porządnie wykonana
 14. No i bardzo dobrze kolego! Lodówka w sam raz mam identyczną więc zmieścisz w niej wszystko ja trzymam w niej butlę 2l.
 15. Za połowę ceny by się opłaciło, bo jesteś w stanie się wyrobić do 1200zł jak wszystko robisz sam. Tak więc musisz sam sobie zadać pytanie czy warto? Bo wg. mnie z tą ceną wyleciał w kosmos - chyba, że lodówka nówka... W co wątpie.
 16. Gwint standard taki jak we wszystkich kranach czyli 5/8" BSP w komplecie z nakrętką.
 17. A tutaj na zdjęciu mój pierwszy kegerator z chłodziarki liebherr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.