Jump to content

kalulator wymaganej ilości surowców - planowanie warek 1.1


2 Screenshots

About This File

Prosty kalkulator do obliczania wymaganej ilości chmieli lub słodów dla większej ilości warek (do 14 warek).

 

Co uzupełniamy:

przede wszystkim ilość posiadanych na stanie słodów/chmieli (kolumna C zaznaczona na czerwono na pierwszym print screenie),

następnie ilość koniecznych słodów/chmieli dla danej warki (przykładowo kolumna W3 (warka3) zaznaczona na pierwszym printscreenie na zielono)

Kalkulator zlicza automatycznie nadwyżkę/niedobór słodów i chmieli po 4 warkach (koumna H zaznaczona na drugim printscreenie na różowo) oraz 14 warkach (kolumna H zaznaczona na różowo na drugim printscreenie). Ułatwia to decyzję, które surowce należy zakupić w pierwszej kolejności (na najbliższe 4 warki), a które w dalszej. Niedobory surowców automatycznie podświetlają się na czerwono.

Kalkulator posiada 3 arkusze (zaznaczone na żółto na pierwszym printscreenie): obliczenia dla słodów (pierwszy arkusz), chmieli (drugi arkusz) oraz legenda.

Można uzupełnić sobie nazwy warek, aby się nie pogubić (kolorowa część w kolumnie 3) w arkuszu słody, nazwy automatycznie przekopiują się do arkusza z chmielami.

 

Mam nadzieję, że się przyda, mnie ułatwia życie.


What's New in Version 1.01   See changelog

Released

No changelog available for this version.


User Feedback

Recommended Comments

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.