Jump to content

kalulator wymaganej ilości surowców - planowanie warek 1.1


2 Screenshots

About This File

Prosty kalkulator do obliczania wymaganej ilości chmieli lub słodów dla większej ilości warek (do 14 warek).

 

Co uzupełniamy:

przede wszystkim ilość posiadanych na stanie słodów/chmieli (kolumna C zaznaczona na czerwono na pierwszym print screenie),

następnie ilość koniecznych słodów/chmieli dla danej warki (przykładowo kolumna W3 (warka3) zaznaczona na pierwszym printscreenie na zielono)

Kalkulator zlicza automatycznie nadwyżkę/niedobór słodów i chmieli po 4 warkach (koumna H zaznaczona na drugim printscreenie na różowo) oraz 14 warkach (kolumna H zaznaczona na różowo na drugim printscreenie). Ułatwia to decyzję, które surowce należy zakupić w pierwszej kolejności (na najbliższe 4 warki), a które w dalszej. Niedobory surowców automatycznie podświetlają się na czerwono.

Kalkulator posiada 3 arkusze (zaznaczone na żółto na pierwszym printscreenie): obliczenia dla słodów (pierwszy arkusz), chmieli (drugi arkusz) oraz legenda.

Można uzupełnić sobie nazwy warek, aby się nie pogubić (kolorowa część w kolumnie 3) w arkuszu słody, nazwy automatycznie przekopiują się do arkusza z chmielami.

 

Mam nadzieję, że się przyda, mnie ułatwia życie.


What's New in Version 1.1   See changelog

Released

  • Dodano dodatkowy arkusz z kalkulatorem przeliczającym objętościowo receptury. Przykładowo: mamy przepis na warkę 54l, a chcemy uwarzyć tylko 20. Zamiast bawić się w przeliczanie ręczne, uzupełniamy sobie arkusz, a właściwe wartości same się podstawiają.

User Feedback

Recommended Comments

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.