Skocz do zawartości

Czy Paulaner nie jest Weizen wg BJCP ?


qni

Rekomendowane odpowiedzi

W toolkit piwowar odkryłem ABV kalkulator. Podczas zabawy zauważyłem że Paulaner nie jest Weizen wg BJCP. Podejrzewam że mogłem coś namieszać albo coś źle odczytać.

Wg BJCP Weizen charakteryzuje się:

Gęstość początkowa: 11 - 12,9°Blg

Gęstość końcowa: 2,6 – 3,6°Blg

Alkohol objętościowo: 4.3 – 5.6%

Natomiast Paulaner ma:

Ekstrakt 12.5 % - zgada się z charakterystyką BJCP

Alkohol 5.5 % vol. - zgada się z charakterystyką BJCP

Kalorie 47 Kcal/100ml

Brak jest gęstości końcowej, dlatego wyszukałem taką kombinacje gęstości aby dała mi 5,5% alkoholu. Wchodzi mi gęstość końcowa na poziomie 1,84 BLG a ona nie mieści się w charakterystyce BJCP. Dlaczego się czepiam, bo gdy Gimp spytał czy jego Weizen mieści się w stylu, jeżeli piwo odfermentowało bardziej niż podaje BJCP – usłyszał „miękkie” nie.

Tak sobie myślę że nie należy się bardzo przejmować BJCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego glebiej odfermentowane piwo pszeniczne niby nie ma miescic sie w stylu? Moze nie miesci sie w stylu opisanym przez BJCP ( Nalezy pamietac rowniez ze jest troche niescislosci z przeliczaniem wartosci w tlumaczeniach BJCP!), ale jak juz ktos napisal, BJCP nie jest wyrocznia. To jest jedynie zestaw opisow uzywanych przy okazji amerykanskich konkursow piw domowych (okazjonalnie uzywane w Europie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.