Jump to content

2013.09.07 - Cieszyn - III Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"


telek

Recommended Posts

Jak co roku - podczas V Brackiej Jesieni, 6-7 września 2013 roku w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych organizuje III Bracki Konkurs Piw Domowych „Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski”

Więcej szczegółów, w tym Regulamin i Formularz zgłoszeniowy, na stronie PSPD: http://pspd.org.pl/p...ki-skarb-polski

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No dobra, kto będzie? :)

 

Trza zbierać ekipę na wyprawę do Konicka.

to już lepiej do Kohutka, tylko spacer trochę dłuższy, za to piwo dużo lepsze.

I piwo i jedzenie w Koniczku ostatnio mnie strasznie rozczarowało :/

Link to comment
Share on other sites

A gdzie ten Kohutek?

 

eee, kawał drogi.

Na BB jest o tym

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1136861

"Dojazd jest identyczny jak do Konička czyli do stacji Dobratice pod Prašivou z ta różnicą, że przyjeżdżając od strony Českého Těšína kierujemy się na koniec peronu zgodnie z kierunkiem jazdy a nie do tyłu. Po przejściu toru mamy do pokonania 3,5 km wąską, ale wygodną, asfaltową, łagodnie wznoszącą się drogą, przez zadbane wsie i pola. Nie da się pobłądzić gdyż od stacji pod sam browarek prowadzi czerwony szlak. Budynek restauracji mieści się na stoku u podnóża zalesionej góry z pięknym widokiem w doliny."

Link to comment
Share on other sites

to już lepiej do Kohutka, tylko spacer trochę dłuższy, za to piwo dużo lepsze.

Po cztero i pół kilometrowym spacerze nawet Tyskie jest oki ;) (przynajmniej pierwsze).

Chociaż ostatnio u Konicka piwo też mi nie podeszło (najlepszy był Ryzler :cool: ) to pewnie i tak tam skończymy. Może będzie okazja nową warzelnie zobaczyć.

Edited by prusak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4,6km do Kohutka od stacji.

Za daleko do łażenia.

 

Jeżeli do Kohutka za daleko , to może sprawdzimy nowy browar "Radas" w miejscoiwości Stritez ? http://www.radas.cz/cz/uvod.php

Jedzie się tym samym "motoraczkiem" co do Konićka ale wysiadamy jeden przystanek wcześniej . Bliżej jest też ze stacji bo browaru.

Na dzień dzisiejszy oferują 10-tkę, 11-stkę, 12-stkę i piwa smakowe.

Jetem wstępnie umówiony z właścicielem na sobotę 7 X w samo południe, więc jeżeli są chętni, to zorganizuję to w podobny sposób jak w ubiegłym roku : chętni na wyjazd spotykają się w Brackim Browarze i razem idziemy na stację, kupujemy zbiorczy bilet i jedziemy.

Jeżeli są chętni, to proszę się zapisywać. Musiał bym wcześniej wiedzieć ile osób jest chętnych, by przygotować właściciela browaru na wizytę.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli są chętni, to proszę się zapisywać. Musiał bym wcześniej wiedzieć ile osób jest chętnych, by przygotować właściciela browaru na wizytę.

Dopisz dwie osoby.
Link to comment
Share on other sites

No ci moi to na pewno będą chcieli jeść.

 

Tak, moja ekipa chce koniecznie jeść, daleko chodzić też im się nie chce. Myślę, że zadecydujemy w sobotę rano. Najwyżej jedni pójdą od stacji w lewo inni w prawo :D

Link to comment
Share on other sites

Witam i Pozdrawiam Szanowne Grono Piwowarów.

Niestety w tym roku nie będę mógł być na Brackiej Jesieni, a co za tym idzie, nie bedę mógł osobiście poprowadzić "do ataku" (jako etatowy przewodnik PSPD :) ) na wybrane browary w Republice Czeskiej. Kolega Ignac rzucił już ciekawe propozycje, ja dokładam jeszcze swoje :) .

Dokładnie 58 minut trwa podróż czeskimi kolejami do Frydlantu nad Ostrawicą :okey: . W miasteczku tym znajdują się dwa minibrowary. Jeden to "Podhorský pivovar Frýdlant" http://www.pivovary....skyd/beskyd.htm , a drugi to "Pikopivovar Letohrádek" http://www.pivovary..../letohradek.htm . Do jednego i drugiego można dojść pieszo ze stacji kolejowej w ciągu 10 minut, co jest niewątpliwą zaletą w porównaniu do dość długiego marszu do Kohoutka. Oba serwują bogaty wybór posiłków z katry dań. Przejście z jednego do drugiego zajmuje ok. 15-20 minut, bowiem leżą w dwóch różnych kierunkach od dworca, ale taki krótki spacerek nikomu jeszcze nie zaszkodził .

Gdyby jeszcze były siły i chęci, to w odległości 7 km od Frydlantu, a ściślej 13 minut jazdy niezawodnymi kolejami czeskimi, znajduje się miejscowość Ostrawica, a tam, nowootwarty browar "Beskydský pivovárek" http://www.beskydsky.../pivovarek.html , zaledwie 400 m od stacji kolejowej. Trzy browary w jeden dzień ! Toż to pełnia szczęścia dla domowego piwowara . To wszystko w malowniczej beskidzkiej scenerii. Gorąco polecam !!!

Oczywiście jeśli byłyby jakieś pytania to jestem do dyspozycji. Miałem już okazję odwiedzić wymienione browary i mogę je spokojnie polecić :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.