Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zamiar iść z synem na Marsz Niepodległości ale nie pójdę bo wychodzi na to że muszę się powiedzieć za którąś że stron. Zamiast nas to święto łączyć to nas dzieli. Smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz moimi idolami w tej kwestii są Mahatma Gandhi i Albert Einstein.

Gandhi - rozumiem aczkolwiek nie wiem czy jego doktryna sprawdziłaby się globalnie - a juz u nas to zupełnie ;)

Einstain? Poproszę o troche wyjasnień jeśli można....

 

Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.

Murray Newton Rothbard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar iść z synem na Marsz Niepodległości ale nie pójdę bo wychodzi na to że muszę się powiedzieć za którąś że stron. Zamiast nas to święto łączyć to nas dzieli. Smutne

Wystarczy opowiedzieć się po stronie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.

Zasada Pareto (80/20) jest aktualna i sprawdza się we wszystkich przypadkach.

W piwowarstwie też. :))

 

zasady zasadami ale jakoś dookoła widzę przytłaczającą większość lemingów i osób naprawdę naiwnych. potwierdzają to np. wyniki wyborów i to nie tylko u nas. No chyba, że nie umiem szacować i ta większa ilość to 20%, albo ja po prostu jestem w tych kilku procentach zaślepieńców, którzy są aspołeczni i powodują ten tragiczny i kryzysogenny, pozbawiony wartości, etyki i w ogóle pozbawiony sensu porządek świata ...

 

Te 20% to ludzie zaangażowani.

80% społeczeństwa wszystko zwisa bo:

- nie maja pracy, nie potrafią jej znaleźć, nie ma pracy w ich okolicy

- nie chodzą na wybory bo są przekonani, iż to nic nie zmieni

- są tak zajęci troską o przeżycie każdego dnia, że nie mają czasu na zaangażowanie polityczne.

- są poza społeczeństwem (bezdomni, biedni)

 

Dowodem na to jest frekwencja w wyborach. Ostatnio było chyba około 50%.

Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koroną bez krzyża

 

Czyli według Ciebie Polska powinna być tylko dla chrześcijan? Jak ktoś jest niewieżący to nie ma tu dla niego miejsca? Ja sobie nie wyobrażam, żeby w godle mojego państwa były symbole jakiejkolwiek religii.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa elementy historii za ktore mamy sie za co wstydzic. Ja bym dorzucil te dwa:

 

Zajecie zaolzia w 1938 roku.

 

No i za komuny

 

Udzial wojsk polskich w Czechoslowacji w 1968.

 

Ten 68' to rozumiem... ale zajęcie zaolzia ?? Dlaczego wstyd ? :|

 

Dlatego, że jak się spojrzy na kalendarz wydarzeń XX wieku w europie to pierszą akcją militarną zaczynającą II Wojnę światową było wspólne napadnięcie Czechosłowacji przez Niemcy i Polskę. Ten fakt historyczny nie jest zbyt często poruszany w Polskich szkołach gdyż raczej wolimy słuchać przerażających historii o pakcie Ribbentrop-Mołotow (taki sam atak od tyłu jak my sprawiliśmy Czechosłowacji) albo o zaborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa elementy historii za ktore mamy sie za co wstydzic. Ja bym dorzucil te dwa:

 

Zajecie zaolzia w 1938 roku.

 

No i za komuny

 

Udzial wojsk polskich w Czechoslowacji w 1968.

 

Ten 68' to rozumiem... ale zajęcie zaolzia ?? Dlaczego wstyd ? :|

 

Dlatego, że jak się spojrzy na kalendarz wydarzeń XX wieku w europie to pierszą akcją militarną zaczynającą II Wojnę światową było wspólne napadnięcie Czechosłowacji przez Niemcy i Polskę. Ten fakt historyczny nie jest zbyt często poruszany w Polskich szkołach gdyż raczej wolimy słuchać przerażających historii o pakcie Ribbentrop-Mołotow (taki sam atak od tyłu jak my sprawiliśmy Czechosłowacji) albo o zaborach.

 

Polska była skonfliktowana z Cachosłowacją przez całe dwudziestolecie międzywojenne.

Zajęcie Zaolzia było finałem tego konfliktu i wykorzystaniem okazji.

Politycznie było to posunięcie błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar iść z synem na Marsz Niepodległości ale nie pójdę bo wychodzi na to że muszę się powiedzieć za którąś że stron. Zamiast nas to święto łączyć to nas dzieli. Smutne

 

I dobrze bo może być gorąco.

Goręcej niż w ubiegłym roku.

Trwa proces odsuwania Tuska od władzy i ofiary śmiertelne są bardzo pożądane przez reżyserów tego spektaklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz moimi idolami w tej kwestii są Mahatma Gandhi i Albert Einstein.

Gandhi - rozumiem aczkolwiek nie wiem czy jego doktryna sprawdziłaby się globalnie - a juz u nas to zupełnie ;)

Einstain? Poproszę o troche wyjasnień jeśli można....

 

 

Einstein byl pacyfista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska była skonfliktowana z Cachosłowacją przez całe dwudziestolecie międzywojenne.

Zajęcie Zaolzia było finałem tego konfliktu i wykorzystaniem okazji.

Politycznie było to posunięcie błędne.

Błędne? Wzięliśmy tylko co swoje. Po I wojnie światowej Zaolzie miała należeć do Polski, ponieważ było zamieszkiwane w zdecydowanej większości przez Polaków. A Czesi, jak to oni, wykorzystali okazję i wbili nam nóż w plecy podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze bo może być gorąco.

Goręcej niż w ubiegłym roku.

Trwa proces odsuwania Tuska od władzy i ofiary śmiertelne są bardzo pożądane przez reżyserów tego spektaklu.

Ofiary już są. Ostatnio giną w soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska była skonfliktowana z Cachosłowacją przez całe dwudziestolecie międzywojenne.

Zajęcie Zaolzia było finałem tego konfliktu i wykorzystaniem okazji.

Politycznie było to posunięcie błędne.

Błędne? Wzięliśmy tylko co swoje. Po I wojnie światowej Zaolzie miała należeć do Polski, ponieważ było zamieszkiwane w zdecydowanej większości przez Polaków. A Czesi, jak to oni, wykorzystali okazję i wbili nam nóż w plecy podczas wojny polsko-bolszewickiej.

 

Tak. Zaszkodziło naszemu wizerunkowi.

Wyszliśmy na hienę, która złapała ochłap ofiary drapieżnika, czyli Niemiec.

 

Choć jest teraz lansowana teza, że mogliśmy podpisać pakt z Niemcami i razem z nimi póść na Rosję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze bo może być gorąco.

Goręcej niż w ubiegłym roku.

Trwa proces odsuwania Tuska od władzy i ofiary śmiertelne są bardzo pożądane przez reżyserów tego spektaklu.

Ofiary już są. Ostatnio giną w soboty.

 

Ofiary dopiero będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choć jest teraz lansowana teza, że mogliśmy podpisać pakt z Niemcami i razem z nimi póść na Rosję.

I na pewno bardziej by się to opłaciło. Nawet w przypadku przegranej. Twierdzę tak, bo kraje środkowoeuropejskie, które były sprzymierzeńcami Niemiec, wcale gorzej niż my po wojnie nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofiary już są. Ostatnio giną w soboty.

 

protestuje, proszę nie mieszać w to dyżurnego samobójcy RP :)

 

Co do 11/11/2012 obawiam się że będzie prowokacja i najgorsze jest to że idąc na taki marsz równie dobrze można iść na zamieszki kibolske. tam nie ma niewinnych. Bo tak czy inaczej musisz się opowiedzieć po którejś ze stron. Co do lewackiej części nie będę się wypowiadał bo już dostałem ostrzeżenie za słownictwo, bardziej po drodze mi po drugiej strony barykady. Natomiast tak czy inaczej swojego "dziecka " na taką zadymę bym nie zabrał po powiedzmy sobie szczerze " będzie się działo " a "wolne" media tylko podgrzewają atmosferę bo nic tak fajnie się nie sprzedaje jak krew, płacz a najlepiej trup. To jest biznes mości Panowie.

Jakby wyglądała relacje :

grupa lewaków i prawicowców w pokojowym marszu oddało cześć ---> nudy i do tego nie nadaje sie na 1 stronę gazety

zdarzenie bardziej prawdopodobne

 

grupa lewaków i prawicowców walczyła na kamieni kije kilkadziesiąt osób rannych 15 zabitych --> konkret i niusy na 1 stronach krew i przemoc czytaj igrzyska w pełnej krasie i to na pewno super się sprzeda bo wszyscy kochamy przemoc i prędzej czy pózniej uważam że dojdzie do większego konfliktu ponieważ europa musi się oczyść z dużej ilości młodych ludzi bez pracy -->patrz 2 wojna światowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wyglądała relacje :

grupa lewaków i prawicowców w pokojowym marszu oddało cześć ---> nudy i do tego nie nadaje sie na 1 stronę gazety

zdarzenie bardziej prawdopodobne

Oj tam, zawsze relacja może wyglądać tak. Już tam tefałen coś wymyśli.

http://www.youtube.com/watch?v=RzaNmckZid0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj policja i ABW zatrzymała w Lublinie osoby zaangażowane w organizację Marszu Niepodległości. Skonfiskowano laptopy i telefony komórkowe. We Wrocławiu wzywane na przesłuchania są osoby związane z organizacją Marszu Patriotów w ramach akcji 'dajcie człowieka a paragraf się znajdzie'. Z drugiej strony na informacje o ponownym przyjeździe pseudo-bojówkarzy z niemieckiej Antify policja odpowiada, że nie prowadzi w tej sprawie żadnych działań i nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby zaangażowane w organizację Marszu Niepodległości

 

Osoby, które były zaangażowane w jakieś dziwne akcje pod adresem jakiegoś derektora teatru. Podkłądano mu podobno atrapy bomb, wybijano okna cegłami ze swastykami. Oraz jakiegoś biegłego sądowego w zakresie faszyzmu, któremu malowano swastyki na samochodach.

 

Ale co ja tam wiem, zatrzymali ich za organizaję marszu...

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja Marszu Niepodległości to projekt biznesowy. Stoi za tym zwykła firma.

 

Ta "opozycja" jest koncesjonowana.

Wszystko jest zaplanowane i realizowane aby wyprowadzić ludzi na ulicę.

Będzie okazja potem przykręcić śrubę.

 

Ludzie łapią się na patriotyzm i dają prowadzić na rzeź jak barany.

Taka to jest "prawica".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które były zaangażowane w jakieś dziwne akcje pod adresem jakiegoś derektora teatru. Podkłądano mu podobno atrapy bomb, wybijano okna cegłami ze swastykami. Oraz jakiegoś biegłego sądowego w zakresie faszyzmu, któremu malowano swastyki na samochodach.

 

Ale co ja tam wiem, zatrzymali ich za organizaję marszu...

Podobno...

I akurat zatrzymano ich teraz. I milicja też tylko tak przez przypadek wzywa na komisariat osoby organizujące wyjazdy na marsz.

http://niezalezna.pl...estnikow-marszu

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się narażę ale uważam że Palak musi mieć wroga takiego prawdziwego realnego takiego z którym można by było walczyć za wolność. niestety nie umiemy się dogadać między sobą co umiejętnie wykorzystują np Rosjanie(patrz Smoleńsk i co chwile odkrywane rewelacje) zgadzam się z przedmówcą Polakami łatwo manipulować i podpuszczać nie mowie teraz o "prawicy" czy "lewakach" ale ogólnie. a by podsumować moje wypociny (może lepiej porozmawiajmy o Mamie Madzi z Sosnowca) to jest kolejny temat jak Smoleńsk aborcja śluby gejów in vitro , a w między czasie po cichutku przepych się projekty ustaw które są dla władzy wygodne. ale ulica ma zajęcie tematami zastępczymi jak opisana Mama Madzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar iść z synem na Marsz Niepodległości ale nie pójdę bo wychodzi na to że muszę się powiedzieć za którąś że stron. Zamiast nas to święto łączyć to nas dzieli. Smutne

Z tego co się orientuję to w Warszawie jest organizowanych chyba z 12 manifestacji więc jakąś byś sobie wybrał .Podobno ta organizowana przez Prezydenta ma być dla tych ,którzy nie opowiadają się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.