Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z pewnym politologiem - docentem z pewnej uczelni, powiedział że za kilkanaście lat Polska będzie ostatnią ostoja białego europejczyka na kontynencie.

Na szczęście Polska jest krajem w miarę mało tolerancyjnym i biednym dla przybyszów z Afryki czy Azji.

Niemcy bali się najazdu polaków, zamknęli przed nami drzwi. Ale zostawili otwarte okno dla araberów i afrikanerów i teraz maja to co mają.

Taki żart :

Dwóch niemieckich policjantów Hamid i Alladin zatrzymują do kontroli pojazd na autostradzie oglądaja dokumenty i mówią miedzy sobą : Ty Hamid patrz jakie dziwne nazwisko dawno takiego nie widziałem !

- jakie Alladin ?

- Schuman !

 

Rasizm, rasizm, rasizm. Smutno, że tego aż tyle widuje się na polskim internecie. Ale wiadomo, jak się ma kompleksy w temacie własnego narodu - to najlepiej wyciągnąć coś w stylu polskiego "Sieg Heil".

 

Swoją drogą to ten polski "politoplog - docent" bardzo słabo zna się na "politologii", bo by wiedział, że Afrykanerzy to nie Murzyni ale grupa etniczna białej rasy pochodząca z Europy, a ta mniejszość etniczna w Niemczech to Turcy a nie Arabowie - (Turcy mają się do Arabów tak jak Węgrzy do Słowian).

 

Rasizm, faszyzm ... takie samo puste słowo bez znaczenia ale źle odbierane...

uważasz, że nie ma czegoś takiego jak różne rasy ??

Czyli, że Murzyn jest taki sam jak Biały? Chociażby inaczej zbudowane mięśnie już nas rozróżniają...

Nie wiem jak w Stanach ale wydaje mi się, że tam tego nie czuć tak bardzo bo USA jest (żeby nikogo nie obrażać) tradycyjnie słabo rozwinięte ... Trudno, żeby państwo zbudowane ze zlepków wszystkiego coś widziało, ale jeżeli żyjesz w kraju X, gdzie językeim urzędowym jest język Y, a dokoła słyszysz języki całego alfabetu to coś jest moim zdaniem nie tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać się nie chce...

Forum piwne,sami przyjaciele ale jednak jad i nienawiść.

Politykę zostawcie poza forum.Nawet w kąciku patriotycznym można o piwie pogadać a nie tylko rasizm,ksenofobia,mohery i inne pierdoły.Shayboos to że jesteś kibolem nie świadczy ,że nie możesz pisać o piwie.Na pewno pijesz piwa z tej zislamizowanej Belgii,pijesz i warzysz piwa niemieckie(tfu ,sami żydzi i turki ,już o murzyńskiej Anglii nie wspomnę.).

Chcecie być patriotami? ponaglam apel-warzmy jutro polskie ale,jak kto umie,jak kto czuje i jakie ma składniki.Będzie okazja do ponownego spotkania.Może następne spotkanie w Chorzowie u Weny miało by być degustacją naszych jutrzejszych warek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać się nie chce...

Forum piwne,sami przyjaciele ale jednak jad i nienawiść.

Politykę zostawcie poza forum.Nawet w kąciku patriotycznym można o piwie pogadać a nie tylko rasizm,ksenofobia,mohery i inne pierdoły.Shayboos to że jesteś kibolem nie świadczy ,że nie możesz pisać o piwie.Na pewno pijesz piwa z tej zislamizowanej Belgii,pijesz i warzysz piwa niemieckie(tfu ,sami żydzi i turki ,już o murzyńskiej Anglii nie wspomnę.).

Chcecie być patriotami? ponaglam apel-warzmy jutro polskie ale,jak kto umie,jak kto czuje i jakie ma składniki.Będzie okazja do ponownego spotkania.Może następne spotkanie w Chorzowie u Weny miało by być degustacją naszych jutrzejszych warek?

 

Ale zobacz: kto tu rzuca jadem? Czy ja gdzieś napisałem fuj na islam, Murzyna, Turka, Szkopa i Bóg wie kogo jeszcze? Nic nigdzie takiego nie napisałem ale widać skojarzenia ze złym kibolem są gdzieś w podświadomości... nieważne. Piwo uwarzę jak wróce z Warszawy bo czuję patriotyczny obowiązek pojawienia się na Marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamilknąć niż kontynuować.

 

mam nadzieję, że się wymienimy jakimś Polskim Ale - co prawda moje żadne już nie dojrzeje do tego, ale wciąż mam moją "Kampanię Wrześniową" - coś na wzór mojej wizjii Polskiego Ale... do Spotkania w Chorzowie powinno się dochować

do kiedyś tam... idę spać :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym skrócie - był to jeden z głównych powodów rozbioru - tak jak wolnomularze (bo jeszcze nie było illuminati) robili wszystko by zniszczyć Hiszpanię, która była bardzo katolicka drugim najpoważniejszym wrogiem była Polska. A dlaczego? Jeżeli dobrze pamiętam to w 1717 roku spisane były fundamenty masonów, w których to widniały zapisy po pierwsze o zniszczeniu "kościoła katolickiego i innych" w celu zjednoczenia wszystkich ludzi pod jedną ideologią/wiarą w budowniczego(szatan), podwaliny obecnie prawie już panującego deizmu, po drugie zniszczenie państw narodowych w celu zjednoczenia ludzkości pod jednym światowym rządem, jednym systemem ekonomicznym, jednymi wspomnieniami, kulturą (czy ktokolwiek zwraca uwagę, że na całym świecie ogląda się jeden i ten sam program, ta sama nazwa, ci sami "bohaterowie"/charaktery/postacie/persony/celebryci ?)

Przypomnijmy, że Fryderyk Wielki był jednym z czołowych masonów Europy, do dziś uważany za jednego z największych w dziejach!

Rozbiory nie zaczęły się w momencie zabrania nam ziem - zaczęło się wcześniej. Nieudolność, a właściwie celowe działania saskich władców na naszym tronie; separatyzm Białoruski i Litwiński prawdopodobnie również dzięki masonom (to tak jak obecnie separatyzm tzw. śląskich niemców co niby chcą państwo na terenie Górnego Śląska chcą zbudować - historia lubi się powtarzać)

No i jeszcze jedna sprawa - Polska była na tyle tolerancyjna, że pozwalała mieszkać u nas Żydom, Muzułmanom, Tatarom i wszystkim się żyło dobrze ale... każdy z nich kultywował swoją tradycję, lecz na pierwszym miejscu byli Polakami i nikt nikogo na siłę nie asymilował, nie próbował swoich praw mniejszości narodowych ani innych bzdetów wymusić tylko czuł się dumny, że jest Polakiem i np. Tatarem - jedno nie zacierało drugiego, a taka odrębność i różnica to przeszkoda dla Nowego Porządku Świata...

 

No po prostu takiego bełkotu jak twoje kilka ostatnich postów to dawno nie czytałem. Wybacz shayboos, że napiszę wprost ale pieprzysz jak potłuczony. Lączenie narodzin XIX-wiecznego nacjonalizmu z masonerią a tego na koniec z rozbiorami to jakaś abstrakcja. W końcu podbiło nas też arcykatolicka Austria kierowana przez szatana a co dziwniejsze wielu powstańców było wolnomularzami... Aha i z tego co wiem Krzyżacy też spiewali piesni religijne pod Grunwaldem - widocznie nie tak głośno jak Polacy. Było ich co prawda dwa razy mniej - może dlatego to Bóg usłyszał Bogurodzice i musieli przegrać - bo jak każdy wie bitwy wygrywa się głośnym spiewem... ;)

 

Generalnie jako studenta historii boli mnie lekceważenie tej dziedziny. Jakbym napisał iż 5x6 to 42 - spotkałbym się z powszechnym sprzeciwem ale niestety w przedmiotach humanistycznych panuje przekonanie, że wszystko można napisać i tak bedzie miało się rację. Kolega shayboos to w ogóle jakies ekstremum, które "cos czytało w internecie" i wie, że rozbiory to wina masonów bo ci chcieli zniszczyc Kościół a przeciez polska była katolicka... Logiczne prawda? Bo po co czytać ksiażki skoro jest wszystko w internecie. Wstyd.

 

Niniejszym proszę wszystkich o dwukrotne przemyślenie wypisywanych treści - bo czynicie ten wątek po prostu nie nadającym się do czytania. To już nawet nie jest politykowanie a na pewno nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z pewnym politologiem - docentem z pewnej uczelni, powiedział że za kilkanaście lat Polska będzie ostatnią ostoja białego europejczyka na kontynencie.

Na szczęście Polska jest krajem w miarę mało tolerancyjnym i biednym dla przybyszów z Afryki czy Azji.

Niemcy bali się najazdu polaków, zamknęli przed nami drzwi. Ale zostawili otwarte okno dla araberów i afrikanerów i teraz maja to co mają.

Taki żart :

Dwóch niemieckich policjantów Hamid i Alladin zatrzymują do kontroli pojazd na autostradzie oglądaja dokumenty i mówią miedzy sobą : Ty Hamid patrz jakie dziwne nazwisko dawno takiego nie widziałem !

- jakie Alladin ?

- Schuman !

A ja jako politolog się nie zgadzam z tym poglądem i co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo USA jest (żeby nikogo nie obrażać) tradycyjnie słabo rozwinięte ... Trudno, żeby państwo zbudowane ze zlepków wszystkiego coś widziało, ale jeżeli żyjesz w kraju X, gdzie językeim urzędowym jest język Y

 

W USA nie ma języka urzędowego, ale fajnie próbujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

Rozmawiałem z pewnym politologiem - docentem z pewnej uczelni, powiedział że za kilkanaście lat Polska będzie ostatnią ostoja białego europejczyka na kontynencie.

Na szczęście Polska jest krajem w miarę mało tolerancyjnym i biednym dla przybyszów z Afryki czy Azji.

Niemcy bali się najazdu polaków, zamknęli przed nami drzwi. Ale zostawili otwarte okno dla araberów i afrikanerów i teraz maja to co mają.

Taki żart :

Dwóch niemieckich policjantów Hamid i Alladin zatrzymują do kontroli pojazd na autostradzie oglądaja dokumenty i mówią miedzy sobą : Ty Hamid patrz jakie dziwne nazwisko dawno takiego nie widziałem !

- jakie Alladin ?

- Schuman !

A ja jako politolog się nie zgadzam z tym poglądem i co teraz?

To wytlumacze ci powoli zebys zrozumial: Afrykanerzy sa Biali a nie Czarni a Turcy nie sa Arabami. Polscy politolodzy nie wiedza takich podstawowych rzeczy?

Scooby! Amap, próbuje ukazać, że to co Lusterko zacytował, jest po prostu opinią jakiegoś gościa, który się nie zna na rzeczy. On się nie zgadza z tym, że Polska będzie kolonią białego człowieka, a nie z kwestiami rasowymi. A fakt bycia politologiem, zarówno w przypadku Amapa jak i moim potwierdza, że wykształcenie i poglądy nie maja ze sobą nic wspólnego. A może dokładniej - nie korelują z rozkładem poglądów w podziale prawica-lewica.

A tak w ogóle to proponuję, żeby na tę dyskusję spojrzeć z przymrużeniem oka, bo wypowiada się tu kilku zapaleńców o ściśle sprecyzowanych poglądach.

Ja proponuję się zająć warzeniem piwa, a nie dyskusjami o politycznym zabarwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w konsekwencji mamy teraz Szechtera, Stolzmana i resztę. ;)

 

Żydzi w legionach:

http://www.historia....949992.html?p=1

 

Co ty na to?

Ale o co chodzi? Stwierdziłem tylko niezaprzeczalny fakt, a wy będziecie się prześcigać w poszukiwaniach, gdzie jeszcze byli Żydzi.

Nawet nie napisałem, czy lubię tych panów czy nie. A ty będziesz teraz się napinał, żeby tylko odwrócić kota ogonem i udowodnić... no właśnie co? Że Żydzi byli w Legionach? No byli i co z tego? Co to ma wspólnego z Szechterem i Stolzmanem?

 

Napisałem to specjalnie, bo byłem prawie pewien, że zaraz zacznie się szukanie antysemitów. Tak właśnie działa mechanizm robienia z patriotów faszystów, a z niepoprawnych politycznie - rasistów i antysemitów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na całe szczęście nie ma obowiązku i przymusu do zabierania głosu zarówno na forum ani tym bardziej w temacie kącik patriotyczny. A wg mnie patriotyzm jest zły bo jest zaprzeczeniem lewicowego multi kulti wiec nie jest poprawny politycznie gdzie trzeba wszystkich kochać i akceptować takimi jak są a oni nie zasymilują sie tworząc wspólny naród tylko będą chcieli zrobić drugi Iran lub inny ciekawy kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako politolog się nie zgadzam z tym poglądem i co teraz?

Masz do tego pełne prawo !

Chyba mało kto czytał Gombrowicza : "Słowacki wielkim poetą był" Chyba przewidział pokolenie lemingów...

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Jak ta dyskusja potrwa jeszcze tydzień to lkulos i lusterko87 tak się nawzajem wypunktują, że dojadą do 1000:)

A wydawac by się było, że to forum piwowarskie.

 

 

"Zły pieniądz wypiera dobry" jak to zauważył kiedyś znany leming M.Kopernik. Choc był to traktat o biciu monety a nie piany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa mechanizm robienia z patriotów faszystów,

He, he, zdecydowanie tak. Nie zapomnę 2 lat rządzenia pewnej partii gdzie w opozycji była druga, która po mistrzowsku posługuje się taką strategią - prowokacji głównie i późniejszego ośmieszania w mediach.

Obserwuje ten mechanizm już jakiś czas. W sumie jest to dość śmieszne :smilies:

Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scooby! Amap, próbuje ukazać, że to co Lusterko zacytował, jest po prostu opinią jakiegoś gościa, który się nie zna na rzeczy.

dzięęęęęki :)

Zawsze możesz na mnie liczyć ;) Chyba, że logika mnie zawiodła (lub umiejętność czytania ze zrozumieniem).

Ja kończę ten temat. Jak już pisałem - róbmy piwo nie politykę :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Gombrowiczowi przeciwstawię Kasprowicza:

 

Rzadko na moich wargach -

Niech dziś to warga ma wyzna -

Jawi się krwią przepojony,

Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

 

Widziałem, jak się na rynkach

Gromadzą kupczykowie,

Licytujący się wzajem,

Kto Ją najgłośniej wypowie.

 

Widziałem, jak między ludźmi

Ten się urządza najtaniej,

Jak poklask zdobywa i rentę,

Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

 

Widziałem, jak do Jej kolan -

Wstręt dotąd serce me czuje -

Z pokłonem się cisną i radą

Najpospolitsi szuje.

 

Widziałem rozliczne tłumy

Z pustą, leniwą duszą,

Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej

Resztki sumienia głuszą.

 

Sztandary i proporczyki,

Przemowy i procesyje,

Oto jest treść Majestatu,

Który w niewielu żyje.

 

Więc się nie dziwcie - ktoś może

Choć milczkiem słuszność mi przyzna -

Ze na mych wargach tak rzadko

Jawi się wyraz: Ojczyzna.

 

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole sie nie zaglebiac w dyskusje, ban murowany.

 

Oj tam, wydaje mi się, że jednak wszyscy na tym forum darzymy się wzajemnie szacunkiem, a poza tym Tomek raczej nie jest nadpobudliwy (zresztą podobnie jak pozostali moderatorzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.