Skocz do zawartości

Kwaśne warki - co poradzić


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za cenne porady, są one dla mnie nieocenione. Zrobię tak jak wszyscy doradzacie. Sprzęt który jest tani wymieniam, natomiast całą resztę dezynfekuję za pomocą wodorotlenku sodu lub czymś mocnym na bazie chloru.

Mam jeszcze jedną wątpliwość skąd mogły się pojawić kwasy. Do napowietrzania brzeczki po gotowaniu używałem pompki akwariowej i kamienia. Kamień przed użyciem gotowałem ale możliwe, że to on jest źródłem infekcji. Chyba z niego zrezygnuję i w inny sposób będę napowietrzał brzeczkę. Tak czy inaczej bardzo dziękuję za odpowiedzi i wszelkiego rodzaju porady... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Nie musisz rezygnować z pompki. Możesz kupić nowy kamień, jest on bardzo tani, wymień też filtr. Ewentualnie możesz zainwestować w kamień z nierdzewki - poszukaj w sklepach z pneumatyką - nazywa się to "tłumik hałasu". Koszt około 40-60 zł + do tego trzeba kupić króciec nierdzewny za około 20-40 zł.

 

 

pne1010071363868480514afb403503a.jpg

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam tylko taką drobną uwagę :) , jeśli zdecydujesz się na dezynfekcję np ACE (podchloryn sodu) to pamiętaj, aby później wszystko dobrze wypłukać. Resztki chloru z fenolami pochodzącymi od drożdży mogą dać niepożądany związek trichlorofenol, który w piwie objawia się jako apteka. W przypadku używania ClO2 nie ma już takiego zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam tylko taką drobną uwagę :) , jeśli zdecydujesz się na dezynfekcję np ACE (podchloryn sodu) to pamiętaj, aby później wszystko dobrze wypłukać. Resztki chloru z fenolami pochodzącymi od drożdży mogą dać niepożądany związek trichlorofenol, który w piwie objawia się jako apteka. W przypadku używania ClO2 nie ma już takiego zagrożenia.

Dzięki za podpowiedź. Poczytałem trochę na forum o ClO2 i wiem, że zastosuję ten preparat do dezynfekcji. Najlepsze jest to, że nie trzeba go płukać po użyciu i nie pozostawia niechcianych zapachów i smaków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.