Skocz do zawartości

Co z tego ulepić?


azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam inpiracji na kolejną warkę. Na stanie mam:

  • 6 kg monachijskiego
  • 100g Mosaic
  • 100g Chinook
  • 35g Marynki
  • gęstwę s-04
  • gęstwę s-33

Jak najlepiej to wykorzystać? Co ewentualnie dokupić? Proszę o propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji i starając się nie zrobić OT... Myślicie że azbest może wrzucić do IPA 50% monachisjkiego i 50% innych jasnych?

 

(przejrzałem resztki w domu i mógłbym w weekend zrobić IPA z resztek, ale z 50% udziałem monacha i nie wiem czy to nie za dużo jak na IPA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji i starając się nie zrobić OT... Myślicie że azbest może wrzucić do IPA 50% monachisjkiego i 50% innych jasnych?

 

(przejrzałem resztki w domu i mógłbym w weekend zrobić IPA z resztek, ale z 50% udziałem monacha i nie wiem czy to nie za dużo jak na IPA)

 

Przyłączam się do pytania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie robił, może z 15-20% max. Nie pasuje mi do wytrawnego i orzeźwiającego charakteru IPA.

 

Co do chmielu - pół na pół Mosaic z Centennialem wypada dobrze. W ogóle nie wiem czego niektórzy chcą od Mosaica, bardzo dobrze się komponuje z cytrusowymi chmielami. Przydaje trochę ciężkiego i słodkiego charakteru w aromacie, ale jak się to zbalansuje odpowiednią wytrawnością piwa, to już w ustach jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie robił, może z 15-20% max. Nie pasuje mi do wytrawnego i orzeźwiającego charakteru IPA.

 

A ja bym zrobiła piwo tylko z tego, co Azbest posiada na stanie. W końcu piwowar domowy powinien eksperymentować. Ja AIPY robię na wiedeńskim lub monachijskim, lekko złamanym jasnym karmelem.

Co do chmielu - pół na pół Mosaic z Centennialem wypada dobrze. W ogóle nie wiem czego niektórzy chcą od Mosaica, bardzo dobrze się komponuje z cytrusowymi chmielami. Przydaje trochę ciężkiego i słodkiego charakteru w aromacie, ale jak się to zbalansuje odpowiednią wytrawnością piwa, to już w ustach jest super.

 

Do tego dodam, że robiłam chmielenie Mosaicem 2-3 razy, w tym na zimno, i żadnej multiwitaminy u mnie nie było. Wyczułabym, bo nie lubię :) W cudzych piwach wyczuwałam nie raz multiwitaminę i żadne z tych piw nie było na Mosaicu.

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobiła piwo tylko z tego, co Azbest posiada na stanie. W końcu piwowar

domowy powinien eksperymentować. Ja AIPY robię na wiedeńskim lub monachijskim,

lekko złamanym jasnym karmelem.

 

 

Ja zrobiłem alta na 100% monachijskim. Poczekam do degustacji i mniej więcej będę wiedział czy mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosaic z dodatkiem innego chmielu nie da multiwitaminy. Zgadzam się że Centennial go świetnie uzupełnia. Multiwitamina się pojawia w single-hop'ach. Piłem 3 czy 4 (domowe i komercyjne) i wszędzie był z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosaic z dodatkiem innego chmielu nie da multiwitaminy. Zgadzam się że Centennial go świetnie uzupełnia. Multiwitamina się pojawia w single-hop'ach. Piłem 3 czy 4 (domowe i komercyjne) i wszędzie był z tym problem.

 

Single hopa na Mosaicu zrobiłam raz, wczoraj poszła ostatnia butelka - zero multiwitaminy. Może w tej paczce był jakiś inny chmiel - normalnie teraz to mnie wystraszyliście i już na nim singla nie będę robić ;)

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będę zaśmiecał nowym tematem.

 

Łączył ktoś słód pale ale z drożdżami SAFLAGER W 34/70?

Mam do tego jeszcze trochę słodów karmelowych, i monachijski.

Chciałbym z tego jakiegoś dolniaka. Doradzicie?

Edytowane przez Kerni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do tego jeszcze trochę słodów karmelowych, i monachijski.

Trochę to ile?

Jak więcej niż mało, można by było pomyśleć o koźlaku.

Jak mało, jakiś mocniejszy, może bursztynowy lager?

Jakie chmiele w magazynie?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.