Jump to content

zasada

Moderators
 • Posts

  3709
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  135

Everything posted by zasada

 1. zasada

  Brewie

  Na pierwszy rzut 9ka podobne do picobrew, ktory nir wiem jak sobie poradzil z wdrozeniem do prlnej skali produkcji
 2. Wczoraj zalapalem sie na kilkanacie pierwszych minut, poświęconych historii relacji miedzy europejskim a amerykanskim piwowarstwem w oparciu o zrodla XIX i XX wieczne. Potem jak zaczal opisywać adjunct lager porwalo mnie zycie rodzinne. Z tego co zauwazylem nie bylem jedynym Polakiem wśród widzów. W poniedziałek organizatorzy maja rozsylac linki do nagranie. Jesli będzie publiczne to wkleje.
 3. Juz dzisiaj 9 20 na kanale producenta m.in. StarSanu, John Palmer opowiada o klasycznym amerykanskim pilsnerze. Udział w webinarium jest darmowy, po fakcie dostępna bedzie prezentacja.- a moze zapis spotkania(?) - także dla tych, którzy się zarejestrowali a nie dołączyli na żywo. Wiecej info i rejestracja: https://www.crowdcast.io/c/lutpr9sbrf28
 4. Z informacji przy odbiorze w sklepie stacjonarnym wynika, ze to byla ostatnia wysyłka "do punktu", MRXM kolejnej nie przewiduje. Co sie dzieje @Marxam Brewing
 5. https://piwo.org/forums/topic/31774-refermentacja-sokiem-nfc/#comment-532547 Ktoś tam coś tam próbował. Na forum było już niemal wszystko.
 6. https://www.brewerspublications.com/products/session-beers-brewing-for-flavor-and-balance https://piwo.org/forums/topic/787-książki-piwowarskie/?do=findComment&comment=470113 Bardzo przyjemna książka lansująca tezę, że piwa niskoalkoholowe - sesyjne, są solą piwowarstwa w ogóle. Jak dla mnie za wysokie widełki przyjęła ale książkę polecam.
 7. Ok. Gdzie (czy) go można dostać w otwartym obrocie, czy to z akcji PSPD vs. Polish hops?
 8. https://wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l) Tylko z cukrem do refermentacji uwazaj. Podana ilosc jest jakby dwukrotnie za duza. Oblicz.
 9. @Alien844 wykopiowałem z wątku dla początkujących Twoje wpisy zaczynające temat, widzę że już powtórzyłeś we wskazanym. Fastryga widoczna, ale chyba lepiej tak. Przy okazji znalazłem jeszcze jeden wątek na ten temat, dłuższy i starszy:
 10. Najobszerniejszy wątek o tych tematach na forum: https://piwo.org/forums/topic/14989-piwowar-alkoholizm-i-jak-chronić-zdrowie Trzymajmy sie tego.
 11. Każdy wypracowuje sobie własne procedury. Ja np. podczas warzenia na początku puszczałem dolny obieg ale po kilku razach zrezygnowałem z tej praktyki. A tak w ogóle to zawsze są dwie szkoły: falenicka i otwocka!
 12. Znowu dałem sie ponieść i zwiekszylem ilość Pokemonów w kartoniku z sucharkami. Na oko starczy do emerytury.
 13. Forum to zdecydowanie inna para kaloszy niz web-aplikacja. Także tego, powodzenia w warzeniu, frajdy z forumowania!
 14. Dzięki. Dzisiaj koleżka z Piły jechał do Poznania. Musze przemyśleć, pogadać z nim i dam znać. PS. W Złotowie nadal jest ta knajpa z kajmanem w środku?
 15. Powodzenia w powrocie, do zobaczenia na forum!
 16. Przeniosłem z Piaskownicy do Degustacji piw domowych.
 17. Przypominam, ze to miało być o piwie mimo miejsca w hyde parku. I poprawiam literówkę w temacie.
 18. edit: a znacznie bardziej serio, jakiś czas temu wyczytałem coś znacznie bardziej poruszającego o piwie przyszłości: https://klimat.rp.pl/ekotrendy/art17076421-przyszlosc-browarnictwa-piwo-o-smaku-kryzysu-klimatycznego
 19. From the album: Różności

  Real ales for the home brewer - Marc Ollosson https://www.specialinterestmodelbooks.co.uk/product/rel-ales-for-the-home-brewer/
 20. zasada

  Różności

  Różności. Zdjęcia/ skany stron z książek, fotki z warzenia, pierdoły okołopiwne.
 21. From the album: Różności

  Brew Your Own British Real Ale - Graham Wheeler https://www.abebooks.com/9781852492588/Brew-Own-British-Real-Ale-1852492589/plp
 22. From the album: Różności

  Brew Your Own British Real Ale - Graham Wheeler https://www.abebooks.com/9781852492588/Brew-Own-British-Real-Ale-1852492589/plp
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.