Skocz do zawartości

Jaki zestaw do warzenia sobie kupić?


Macck

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi być bardzo stężony - 4-5% wystarczy w zupełności. Nie musisz też zalewać całych butelek, wystarczy, żeby było parę cm powyżej syfu i będzie ok ;) . Mnie wystarca w zupełności 5-6 L 4% NaOH na 40 butelek.

Edytowane przez Willow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze 100g jeszcze mi zostało w opakowaniu, czystej sody kaustycznej, żadnych dodatków. Mam jeszcze utleniacz ale to chyba nie pomoże xD A co myślicie o pomyśle aby fermentor trzymać na foliach i pod daszkiem z folii malarskiej i spryskiwać atomizerem wnętrze namiotu przed otwarciem fermentora (ewentualnie robić to dodatkowo w wysterlizowanych rękawiczkach :D)

 

Coś jeszcze do tego trzeba kupić? Zaworek jakiś? Wężyk, uszczelkę?

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Piwosz, spróbuj uwarzyć 15 litrów w garnku jaki masz. Poczujesz blusa - kupisz jaki będziesz potrzebował.

Dla mnie na początku 40 litrowy garnek wydawał się duuuży, teraz myślę o większym.

 

Dlatego nabyłem od razu 50l :) rozmiarem na całą kuchnię :D 4 palniki się odpala i jechane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, ze względu na pijalność tak szybko to mi nie zejdzie (chyba) a też nie chciałbym aby się zepsuło. To coś jeszcze trzeba mi więcej czy co co wspomniałem wyżej styknie?

 

Czy jeszcze coś potrzebuje?

Bo chciałbym już coś zamówić a nie chcę potem płakusiać że zapomniałem jakiejś pierdoły.

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że podbijam tak szybko ale korci mnie do zamawiania, wydaje mi się że wszystko jest,

zestaw z tb, zaworek grawitacyjny, dodatkowe środki sterylizujące, garniec 23 l mam w domu więc 1 warka będzie 15 litrów no i chyba tyle ... ale jeśli jeszcze coś się może przydać to proszę podpowiedzcie żebym nie płacił 2 raz za kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po drodze jak wracam z rzeszowa www.swiatdrozdzy.pl bylem tam i mogą mi poskładać zestaw z tym samym co wszedzie a dodatkowo nie placil bym za przesylkę. Tylko ze o słody muszą zapytać bo nietrzymają słodów w sklepie. Są brewkity no ale no... Sam nie wiem niby dopiero zaczynam itd... Jesd dużo przypraw też itp. Myślę że nie ma co zamawiać skoro mogę sam kupić i odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odbieraniem, to trzeba uważać. Oszczędzasz na kosztach przesyłki, ale jeśli na każdej rzeczy dopłacisz, to może już nie być tak różowo. Sam fermentor możesz kupić za 15 albo i za 30 zł. To już w zasadzie tyle, co przesyłka. A i na każdym kg słodu może być 1-2 zł, tak samo chmiel, drożdże itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uda się zdobyć słodu to którego coopersa najlepiej zrobić?

 

Wszystko zależy jakie piwa lubisz. Dobierz brewkit pod swoje upodobania. I nie ograniczaj się tylko do Coopersa. Mi wyszło świetne pszeniczne z Gozdawy oraz dry stout z Muntonsa. Wystarczy zamiast cukru dodać ekstrakt słodowy z WES lub Gozdawy i ewentualnie dochmielić i można mieć świetne piwko.

 

Jak nie czujesz się na siłach zaczynać od zacierania do śmiało zrób pierwsze piwo brewkitów lub ekstraktów niechmielonych.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mówię że http://www.swiatdrozdzy.pl/?c=Product&catId=41|42&startFrom=&howMany=1000 tutaj mają tylko coopersa do wyboru i w sklepie stacjonarnym tyleż samo widziałem. Nie wiem jakie lubię bo jestem początkujący w tej dziedzinie i dotychczas tylko piwa ze sklepu miałem okazję pić.

 

A ekstraktów słodowych nie widzę niestety.

http://www.swiatdrozdzy.pl/piwo_coopers_real_ale,swiatdrozdzy,195,41.html może to będzie dobre na początek? Jak bym chciał zamówić do tego ekstrakt słodowy to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ekstrakt ma być niechmielony jeśli dobrze zrozumiałem? Tzn ten dodatek zamiast cukrów czy glukozy krystalicznej. I real ale np można coś fajnego wrzucić podczas rozpuszczania brewkitu aby piwo było bardziej bogate?

 

Kurczę chcę zrobić coś takiego żeby domowi użytkownicy lagerów i innych żywców i tyskich z domu prosili o więcej xD

 

A i jeszcze się zastanawiam z racji że będę robił składaka, czy warto kupować gretę czy wysłupać te 30-40 zł więcej na stołową?

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre piwo z brewkita to ekstrakt niechmielony trzeba dodać.

Używałem grety i teraz mam stołową może nie jest to niebo a ziemia, ale różnica w komforcie pracy zdecydowanie warta tych pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakt w płynie - dla mnie lepszy, bo tańszy i wygodniejszy w stosowaniu. Suchy kojarzy mi się z zupą w proszku, a do tego trzeba uważać, aby się dobrze wymieszał i nie powstały grudki. Z płynnych polecam WES lub Gozdawa

 

Ze stołowych wszyscy polecają Grifo Heavy Duty. Ja używam kapslownicy ręcznej - Eterna http://sklep.piwowin...__26_mm-51.html - tania, wytrzymalsza od Grety i nie słyszałem, aby komukolwiek urwała szyjkę od butelki.

 

Jak planujesz zakupy w internecie to przydatna jest porównywarka cen http://cml.dokuro.org/beer/

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! Czas na te nieszczęsne zakupy pewnie się jeszcze pokręcę wokół decyzji (pale ale, real ale, sparkling ale, i tak dalej bo w sumie nie mam pojęcia jaka jest różnica poza ogólnikowymi stwierdzeniami z wiki). To kapslownica pewnie eterna w takim razie.

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy, zrobilem brewkit i sie chlodzi ale niechcący przewrocilem pojemnik z drozdzami i sie wylaly z. Rehydratacji zostalo mi na dnie ich trochę ale to tak kilkadziesiąt ml 15-20. Zadać je i modlić ze sie rozwiną czy zamknąć szczelnie brzeczke na 2 dni i jechac do miasta i probowac kupic? Cholera taki pech na sam początek a wszystko takie wymiziane pirosiarczanem żeby uniknąć zakazenia... Namnoży sie? Co robic, ratunku...

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy, zrobilem brewkit i sie chlodzi ale niechcący przewrocilem pojemnik z drozdzami i sie wylaly z. Rehydratacji zostalo mi na dnie ich trochę ale to tak kilkadziesiąt ml 15-20. Zadać je i modlić ze sie rozwiną czy zamknąć szczelnie brzeczke na 2 dni i jechac do miasta i probowac kupic? Cholera taki pech na sam początek a wszystko takie wymiziane pirosiarczanem żeby uniknąć zakazenia... Namnoży sie? Co robic, ratunku...

 

JA bym jednak kupił drożdże i zadał całą paczkę. Znajdź kogoś niedaleko siebie, może poratuje paczką. Jeśli dasz drożdże dedykowane pod rodzaj warki to zapewne piwo wyjdzie o niebo lepsze jak ze std drożdży coopersa. Robiąc brewkity nigdy nie uwadniałem drożdży, zawsze rozsypywałem po powierzchni i mieszałem żeby napowietrzyć. Fermentacja zawsze ruszała w ciągu nocy - robiłem wieczorem, rano już bulkotało poważnie - wstając w nocy zawsze też już bulgotało :)

 

Pozdrawiam !

 

PS:

Skąd jesteś - jakoś tak w profilu nie widzę ;)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mało. A przez dwa dni coś się już może rozwinąć niedobrego.

Gdybyś podał skąd jesteś to byłaby większa szansa, że ktoś się w okolicy znajdzie i pomoże. Zerknij na mapkę, może masz kogoś w okolicy. Albo spróbuj napisać w Ostrym dyżurze, może ktoś poratuje saszetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie iwierzyce, cholera no nie mam od kogo wziąć jutro nie wiem czy sklep czynny a brzeczka moze sobie tak stać do jura bez tego? Przelewalem gorącą do fermentora plukanego pirosiarczyenm wiec no nie wiem... Sklep jutro nieczynny jak na zlosc, wiec brzeczka musiala by stac do poniedzialku...

 

Chyba że brat kupi jutro w krakowie i przywiezie w niedziele. Ile niezapuszczona brzeczka może stać?

A najbliżej mam tego użytkownika

http://www.piwo.org/...016-mariusz-ch/

 

Zna ktoś jakiś sklep w krakowie? Najwcześniej mógłbym mieć te drożdże w niedziele jeśli sklep by był. No chyba że stanie się cud jakiś cholera jasna ...

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.