Jump to content

wizi

Members
 • Posts

  1368
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

wizi last won the day on September 10

wizi had the most liked content!

About wizi

 • Birthday 12/15/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Ejl
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  51
 • Miasto
  Kobyłka

Kontakt

 • Imię
  Daniel
 • Strona www
  http://www.piwo.org/topic/19865-browar-ejl/

Recent Profile Visitors

2936 profile views

wizi's Achievements

 1. Weizen, Dunkelweizen, Weizenbock, Rauchweizen, Roggenbier do wyboru do koloru
 2. Przyprawy dajemy na ostatnie 15 minut gotowania. Możesz tak zrobić, ale równie dobrze zdezynfekować słoik, wlać 0,5l wody o temperaturze 60-70 °C i dodać przyprawy. Słoik zakrecasz i zostawiasz na pół dnia do samoczynnego wystygnięcia. Następnie filtracja i płyn wędruje do piwa.
 3. Od samego początku korzystam z https://piwo.org/files/file/13-kalkulator-rezerwy-brzeczki-do-refermentacji/ ale ostatnio z tego co mam pod ręką. Ważne, aby dobrze liczył ilość cukru. 1 czy 2g na warkę nie robi różnicy. Po jakimś czasie wiesz już co dana wartość nagazowania oznacza i mniej patrzy się na tabelki z zakresami dla stylu.
 4. Zmierzyłeś wcześniej Blg, aby porównać z Blg końcowym? Jak przed dodaniem dodatkowego cukry, było wyższe niż końcowe, to zapewne masz pecha, drożdże padły i nie przerobiły surowca do refermentacji. Jeśli jest takie samo, to znaczy, że gaz ucieka = szukaj problemu w kapslach (ktoś kiedyś pisał, że po gotowaniu wewnętrzna gumka dobrze nie trzymała) lub kapslownicy (albo nie dodałeś cukru 🙂 Blg początkowe w tym przypadku nie jest istotne. Nawet jakby zjadły do 0, to alkohol nadal byłby w obszarze tolerancji.
 5. To może kapsle trefne lub kapslownice nie dociska ich dobrze? Ewentualnie zapomniałeś o surowcu do refermentacji? Słyszałem już o takim przypadku 🙂 Zawsze możesz sprawdzić aktualne Blg i się przekonać czy cukier został zjedzony przez drożdże.
 6. Czyli w jakiej temperaturze? Niższej niż 20°C?
 7. Z depozytami jest tak, że na początku wszystko jako tako śmiga, ale po czasie rotacja spada i inicjatywa umiera śmiercią naturalną.
 8. Zależy ile drożdży jest w paczce. Jak 5g to daj dwie. Jak ok 10g to jedna wystarczy
 9. Ta pucha jest na 8,5l piwa. To nowa seria Coopersa. Nie potrzeba do niej esktaktu. Wadą jest mała ilość piwa. Więc jak chcesz więcej to kup 2 takie puchy i zrób 17 litrów. Jeśli użyjesz ekstraktu to będziesz miał niższą goryczkę. Standardowe zestawy na 20l robisz z ekstraktem niechmielonym. Pucha brewkitu jest wtedy mocniej chmielona, aby goryczka była odpowiednia dla większego litrażu.
 10. Nie trzeba. Nigdy tak nie robiłem i piwa zabutelkowalem po 1,5 roku nagazowaly się bez problemu. Co więcej te drożdże mają tolerancję alkoholu do 13%, więc jest spory zapas. Przenieś piwo do cieplejszego miejsca na 2 tygodnie to się nagazuje.
 11. Ja dodaję wtedy gdy gips lub chlorek wapnia za bardzo podbija wapń względem docelowego profilu
 12. Do kompletu dodałbym sól kuchenną i sodę oczyszczoną. Po co Ci jednocześnie kwas mlekowy i fosforowy? Jest za tym jakąś głębsza myśl?
 13. Trochę niska temperatura. Podnieś o kilka stopni
 14. W takim razie daj obie paczki w niskiej temperaturze. Z czasem jedne zdominują środowisko. Do tego czasu oba szczepy zmniejszą ryzyko potencjalnej infekcji i wad ze względu na zbyt mała ilość zadanych drożdży.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.