Jump to content

Lichy Browar, #9 IPA


Recommended Posts

Piwo otrzymane od ro_y'a w Żywcu. Niestety ro_y był pokrzywdzony, bo nie dostał nic ode mnie, bo wcześniej się piwo rozeszło. No to postanowiłem, że w zamian w pierwszej kolejności opiszę jego piwa.

Na kapslu data 5.03 jak rozumiem to data butelkowania lub warzenia.

 

Piana: obfita, gęsta śnieżnobiała, wspaniała. Na pianę zwracam zawsze baczną uwagę, to taki mój konik i tu jest rewelacyjna, weizen by się takiej nie powstydził. Do końca szklanki zostało ponad 1cm piany. Zresztą sami zobaczcie. Czas pomiędzy fotkami - 20 minut.

Kolor: jasnomiedziany, taki jak powinien być. Pierwsza partia wlana do szklanki - klarowna.

Wysycenie: wbrew temu co sugerowałaby obfitość piany bynajmniej nie przesadzone. Niskie w kierunku średniego jak najbardziej stylowe.

Zapach: bardzo przyjemny owocowo-cytrusowy, czyżby wyspiarskie chmiele?

Smak: bardzo przyjemny, dość wytrawny, a z tego co pisał kiedyś coder czy Makaron (już nie pamiętam) taki powinien być, z solidną porcją goryczki, bardzo ciekawej zresztą, bo momentami przypominającej wędzoność z zielonej herbaty. Jestem 100% pewien, że to posmak pochodzący od chmielu. To wszystko doprawione delikatną kwaskowością, które mi akurat bardzo odpowiada (szczególnie w pilsach) i sprawia, że piwo nadzwyczaj lekko się pije.

 

Bardzo dobre IPA. Gratuluję ro_y. To Twoja 9. warka (tak by wynikało z kapsla), ja IPA z zestawu BA warzyłem jako 11. warkę i wyszło totalnie niedochmielone, a po jakimś czasie nawet zaczęło kwaśnieć. Także chylę czoła. Mam dla Ciebie radę - jeśli masz jeszcze z 4 butelki 0,5L, to weź je włóż na dno lodówki i jak już elroy ustali kiedy, to wyślij śmiało na konkurs w Krakowie*.

 

 

 

*bo IPA rozumiem będzie na konkursie.

 

EDIT: zachęcam do zaktualizowania wątku o twoim warzeniu, bo ciekaw jestem chmielenia i drożdży.

Edited by kopyr
Link to comment
Share on other sites

Cześć.

 

Piwko dostałem od Ro-y'a w prezencie na giełdzie i jeszcze w ten sam dzień smakowałem. Teraz to co spisałem na karteczce....

Piana:wysoka, drobna

wysycenie: średnie, raczej w kierunku niskiego

zapach: delikatnie pięknie chmielowy, nie potrafiłem rozróżnić niuansuów, bardzo przyjemny

w smaku na języku pozostaje goryczka szczypiąca, ale jak dla mnie dość delikatna, piwo bez posaków słodowyh, wytrawne. Lekkie przyjemne, gdybym miał więcej od razu bym otworzył następną butelkę ;)

Spodzewałem się mocniejszej goryczki, ale to piwo które piłem było doskonale zbalansowane w smaku!

 

Ro_y' gdzie przepis?!?!?!

 

 

Dziękuję za wspaniałe piwo!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za tak pozytyną ocenę, mnie to piwo równierz smakuje. Na kapslu jest oczywiście data butelkowania. Piwo warzone z zestawu BA, ale zamiast Marynki dałem East Kent Goldings.

To pisałem ja piwowar trzeciej kategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.