Skocz do zawartości

Craft Beer Revolucja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zapraszm do artykulu o Polskej scenie piw rzemileslniczych otwierajacego mojego bloga. Z gory przepraszam za brak jezyka Polskiego ale blog bedzie po angielsku

 

http://allbrewing.blog.com

 

Zachecam do szczerych komentarzy oraz dyskusji. Byc moze zacheci mnie to do czestszego pisania

 

Dziekuje I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam błąd:

Pinta? AlePiwo? Dr.Brew?

chyba chodzi o AleBrowar bo AlePiwo to sklep piwowarski :)

 

jak przeczytam dokładnie całość to się jeszcze okaże czy to jedyny :)

 

Poza tym włącz komentarze, bo trochę dziwne, że wpisu nie można skomentować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do tego wpisu.

 

Niektóre zdania świadczą o tym, że autor nie ma pojęcia o niektórych rzeczach. Zna ogólny zarys i dorabia sobie szczegóły tak by się to kupy trzymało.

 

‘Contract brewing’, or more politely ‘Partner brewing’ is a business model used by these companies. It is a model where a businessman outsources the brewing process, from brewing to packaging (and often distribution), to an existing brewery. In simple words, you go to a brewery X and ask them to brew a beer to your recipe. You pay them for this service and for the finished product, provide them with your labels, and here you are. Selling your ‘own’ beer.

 

Wystarczy poczytać wpisy na niektórych fanpagach browarów kontraktowych by wiedzieć jak chociaż w zarysie wygląda warzenie przez konraktowców.

 

Autor ma chyba także bardzo wąskie pojęcie kraftu. Sugerowanie, że KP w odróżnieniu od Pinty waży "swoje piwa", że Pinta itp zmierzają do bycia postrzeganymi tak jak KP to dość odważne tezy. Pytanie, w którym momencie kończy się kraft? Przy jakim wybiciu, a może chodzi o zasięg, a może o posiadanie własnego browaru?

 

Rzeczywiście przydałyby się komentarze.

Edytowane przez Dazhdbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dazhdbog,

 

Artkul jestmoimpunktem idzenia. Rzezywisce nie znam fanpageow tych browarow (nieuzywab facebooka). Znam jednak realia browarow kontraktowych w wielkiej brytani o pewnego stopnia zalozylem ze sa podobne. Zdecydowana wiekszosc armentow jednak wciaz jest aktualna.

 

Pozdrawiam I jesi se myle to chetnie dam sie przekonac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blog ma być o polskiej scenie craftowej czy jak? Z tego co czytałem to tak trochę odbieram to jakbyś pisał do kogoś, kto już coś o naszej sytuacji wie, a polacy bloga po angielsku o tym co się dzieje u nas raczej nie będą czytać.

 

(see Tyskie 14 dniowe or Lech APA).

Tam chyba miało być żywiec apa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detracts from the content. Consider getting posts proofread.

I got confused if you speak Polish so will respond in English, just in case.

If you volunteer for proof reading my future posts then I will be more than happy to use your services :)

 

PatrickII: blog bedzie o wszystkim zwiazanym z piwowarstwem. Nastepne dwa posty beda o moim udziale i wynikach w konkursie domowych piwowarow i o wizycie w jednym z tutejszych browarow. Angielski wybralem z tego powodu ze tu sie obecnie znajduje i zdecydowana wiekszosc mojej aktywnosci internetowej zwiazanej z piwowarstwem jest na angielskojezycznych forach.

Edytowane przez Pietrach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pa , jak zaczniesz nas traktować jak pełnoprawnych odbiorców to się zobaczy , a cha jeszcze jedno , uważaj bo szybko zatracisz zdolność do wysławiania się po Polsku i zostanie ( wczoraj w wiadomościach prawnik który jest dwa lat w UK już się kaleczył ) ,,dupisz english

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i w zasadzie nie wiem po co i dla kogo to jest pisane. Jeśli chcesz ludziom w UK opowiedzieć o naszym rynku craft, to sorry... nasze realia tak na prawdę znasz raczej słabo. Jeśli chcesz ogólnie pisać o craftach to może lepiej pisz o tych z wielkiej brytani, bo - jak twierdzisz - tamte realia znasz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamsky, dzieki za komentarz. Artykul jest dla wsztstkich zainteresowanych. Wyrazam w nim swoja opinie na temat najwiekszych polskich producentow piw nazwijmy to alternatywnych ( wciaz mam problem z nazewnictwem. Jakby ni patrzyc to sa normalne piwa tylko malo dotychcza rozpowszechnione). Akceptuje fakt ze niektorzy sie ze mna zgodza, a inni nie. A jesli chodzi o Polskie realia to znam je calkiem dobrze. W Polsce bywam regularnie a wiekszosc wiedzy i tak czerpie z tego samego zrodla co reszta polakow, czyli z internetu.

Jesli z czym sie nie zgadzasz chetnie to przedyskutuje. Nie przyszedlem tu toczyc wojen, tylko uczyc sie i dzielic wiedza. W koncu wszyscy dzielimy to samo hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.