Jump to content

Patrickll

Members
 • Posts

  242
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Patrickll

 1. Czytaj dokładnie. Pisze że dla mocniejszych piw pow. 1050 og zaleca się starter. Dla 10 blg nie musisz.
 2. Za miesiąc będziesz miał większy wybór drożdży bo lato się kończy.
 3. Wszystko zależy co i w jakiej ilości masz. Generalnie nie ma w tym nic trudnego, wlewasz wszystko do jednego pojemnika i dodajesz wodę z cukrem do pożądanej objętości i zadajesz drożdże.
 4. Przecież bezpośrenio u producenta będzie taniej niż w sklepie. Wiem że twojbrowar sprzedaje na duże ilości ale nie wiem czy słód też.
 5. przecież aerometr to spławik to gdzie tam rtęć
 6. Ja daje do bio i nie miałem nigdy problemu.
 7. Zasiedzenie to po 3 latach a nie po 5 dniowym ultimatum. Wyślij kurierem na ich koszt tylko napisz im maila że tak robisz.
 8. Co to znaczy przycichła? bulkanie w rurce? to nie jest wyznacznik fermentacji
 9. Alebrowar od dawna ma problemy z jakością, a artezan raz świetne piwo raz słaba warka. Ogólnie piwa kraftowe ( nie tylko polskie) mają duży problem z utrzymaniem poziomu warek. Ciężko tak po samym opisie powiedzieć co to dokładnie może być ale tak to już z kraftem bywa. Nawet jak warka jest słaba to się sprzeda, a realia są takie, że nikt ci nie wyleje kilkudziesięciu hekto jak może zarobić.
 10. Patrickll

  BREWIE10

  Zajebiście ten mikrobrowar wygląda, ale cena pewnie z kosmosu.
 11. Nie. tylko po co? Zrób zasyp taki żebyś wyciągnął z niego 22 blg, tyle litrów ile chcesz(to już zależy od wydajności jaką masz). Jak nie chcesz robić cienkusza to nie rób.
 12. 1.Tak 2.Wątpię czy jest taka tabela. Nikt ci nie zabroni zrobić piwa w taki czy inny sposób. Chodzi bardziej o profil drożdży. Zalecane style do danych drożdży masz zazwyczaj na stronie sklepu lub w charakterystyce drożdży na tej stronie.
 13. Może ruszy, a może nie. Bezpieczniej dodać trochę drożdży.
 14. To może lepiej braggot na brettach? Taki szóstak czy piątak to już sam w sobie trochę lipa.
 15. Co do pompy to nie wiem, ale tutaj fajny pomysł z chmielem miał autor
 16. 1) Dadzą 2) To zależy od kilku czynników np. temp fermentacji ,ale ogólnie dają dość czysty profil 3) Patrz pkt 2 4) Drożdże dobierasz żeby uzyskać konkretny efekt, a nie dlatego że tak ma być. 05tki to jedne z lepszych sucharów ze względu na czysty profil i w miare dobre odfermentowanie, imo stouty wychodzą na nich lepiej niż na 04
 17. Zacznijmy od tego, że APA to lekkie, pijalne piwo z umiarkowaną goryczką nie 98 ibu przy 12 plato, a tyle miał pierwszy shark.
 18. Gotowanie zabija bakterie, a nie wrzątek. Lejąc wodę z czajnika nie ma już ona 100 stopni.
 19. Raz stosowałem te drożdże, dały dość czysty aromat, chociaż nie wyjdzie ci na nich jakiś wybitny lager. Płynnych jeszcze nie stosowałem, ale powinno wyjść lepsze, bo mangrove jack to dość kiepskie drożdże.
 20. Wszystkie potrzebne informacje masz na wiki, ewentualnie zobacz sobie proces na yt, będzie ci łatwiej zrozumieć. Sklepy mają gotowe zestawy surowców do najpopularniejszych styli.
 21. Może najlepiej powiedz co i do czego potrzebujesz. Przy tanku 2000 l liczy się nie tylko zarządzanie drożdżami, są też inne kwestie takie jak mycie, rozlew, chłodzenie, chmielenie na zimno czy wytrzymałość na ciśnienie itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.