Skocz do zawartości

Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co - jako że w Kielcach w CraftBeer Pub jest to piwko do spróbowania z nalewaka, rozmawiałem ze znajomym (sam nie zdecydowałem się na degustację) i mówi, że tych ostryg praktycznie w ogóle nie czuć - jedyne co jest wyczuwalne w tym piwie to lekka słoność na finiszu. Co z resztą mnie zbytnio nie dziwi - sama ostryga jest przecież bardzo delikatna w smaku i ciemne słody ze stouta raczej skutecznie przytłumią jej smak.

 

Może spróbować ewentualnie małego dodatku sosu rybnego na cichą w celu podbicia tego posmaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to ze kolega wyzej sadzi ze slonosc pochodzi z TYLKO z ostryg, to cos moj wpis zmienia :-)

To jeszcze pokaż mi proszę gdzie ja coś takiego napisałem? :)

Czytaj ze zrozumieniem, zanim zwrócisz komuś uwagę na coś, czego w ogóle nie napisał.

 

Jedyne, co wynika z mojego postu to to, iż w piwie nie czuć za bardzo ostryg, a jedynie słoność - i nie jest kompletnie istotne skąd ta słoność pochodzi.

A tak na marginesie - jaką masz pewność, że owa słoność pochodzi wyłącznie z dodatku soli? Woda/soki w ostrygach są również słonawe - polecam spróbować (świeżych), jeżeli nie miałeś okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to ze kolega wyzej sadzi ze slonosc pochodzi z TYLKO z ostryg, to cos moj wpis zmienia :-)

To jeszcze pokaż mi proszę gdzie ja coś takiego napisałem? :)

Czytaj ze zrozumieniem, zanim zwrócisz komuś uwagę na coś, czego w ogóle nie napisał.

 

Jedyne, co wynika z mojego postu to to, iż w piwie nie czuć za bardzo ostryg, a jedynie słoność - i nie jest kompletnie istotne skąd ta słoność pochodzi.

A tak na marginesie - jaką masz pewność, że owa słoność pochodzi wyłącznie z dodatku soli? Woda/soki w ostrygach są również słonawe - polecam spróbować (świeżych), jeżeli nie miałeś okazji.

 

Thorin wyluzuj :) pisząc kolega nie miałem na myśli Ciebie. O tym, że Piwne Podziemie dodaje soli dowiedzieliśmy po tym jak jeden z opisujących smak ostrygowego stouta napisał, że czuje słoność. Stąd mój wpis, że ta słoność może pochodzić nie tylko z ostryg, ale również z soli... Ot takie niedogadanie.

 

Straszna napina na forum panuje...

 

A wracając do tematu, to mam nadzieje że pierwsi chętni na ostrygowego stouta kupią niezbędne surowce i podzielą się na początku wrażeniami z warzenia a potem z degustacji. Chociaż osobiście jestem sceptycznie nastawiony do stylu - piłem właśnie ostrygowca z Piwnego Podziemia i nie czułem nic, co mogłyby wnieść ostrygi. Piwo dobre, ale dla mnie był to bardzo poprawny dry stout.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jestem spokojny - po prostu nie lubię, jak ktoś mi coś wmawia :) :)

 

Co do stylu to też nie jestem raczej zwolennikiem... ostrygi to mi pasują, ale do szampana, a nie do piwa - jeszcze w dodatku stouta :ble:

Choć z drugiej strony nie powiem - ciekawy jestem wyników osiągniętych w warunkach domowych. Sam jednak z pewnością się nie podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się dziwię. Czego wy po stoucie ostrygowym oczekujecie? Smaku ostryg? Ryb? Czy czego? Jedyne co charakteryzuje to piwo, to specyficzna słoność. Niczego więcej innego w nim nie znajdziecie.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się dziwię. Czego wy po stoucie ostrygowym oczekujecie? Smaku ostryg? Ryb? Czy czego? Jedyne co charakteryzuje to piwo, to specyficzna słoność. Niczego więcej innego w nim nie znajdziecie.

 

To nie lepiej ( taniej ) sypnąć soli ? z tego co czytam jeszcze się nikt nie znalazł co by ostrygi w piwie wyczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się dziwię. Czego wy po stoucie ostrygowym oczekujecie? Smaku ostryg? Ryb? Czy czego? Jedyne co charakteryzuje to piwo, to specyficzna słoność. Niczego więcej innego w nim nie znajdziecie.

 

To nie lepiej ( taniej ) sypnąć soli ? z tego co czytam jeszcze się nikt nie znalazł co by ostrygi w piwie wyczuł.

Dokładnie taka myśl pojawiła się u mnie gdzieś tam z tyłu głowy... odnoszę wrażenie, że to piwo jest po prostu czyjąś fanaberią tudzież dziwnym wymysłem :)

Stout ostrygowy! Wow! Ależ to niesamowicie brzmi :) Tylko co dalej z tymi ostrygami? :P

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.