Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie aż czuć jak te kW marnują, w garażu sauna. Umieściłem garnek nad ramą ok 3cm jest trochę lepiej, jednak straty są zdecydowanie za duże.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakby chciał to prądem ogrzać to musiałby całą rodzinę pogrążyć w ciemnościach żeby korki wytrzymały :|

Bez przesady, do kega wystarcza 50% z 4,2 kW do wrzenia, czyli dla 100 litrów również instalacja 1 fazowa wystarczy.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakby chciał to prądem ogrzać to musiałby całą rodzinę pogrążyć w ciemnościach żeby korki wytrzymały :)

Bez przesady' date=' do kega wystarcza 50% z 4,2 kW do wrzenia, czyli dla 100 litrów również instalacja 1 fazowa wystarczy.[/quote']

:| Kocioł zacierny, woda do wysładzania, kocioł warzelny, lodówka w garażu. A może jeszcze w sobotę jakieś pranie zrobić, kawy się napić /czajnik bezprzewodowy/. 50% wystarczy ale o połowę dłużej trzeba czekać. :| Poza tym teraz już wybicie będzie 1hL. Moja sieć już tak była nadwyrężona, a z przyczyn ekonomicznych nie możliwe podłączenie siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza by mieć ze 45kW czyli duży odbiór czyli wogóle się nie opłaca, bo rachunki by zjadły.

 

Poza tym, gaz jest tańszy.

Gaz nie jest tańszy.

Propan-butan jest droższy, a gaz ziemny jest tańszy nominalnie, ale uwzględniając dużo większe straty ciepła niż przy grzałce już nie bardzo.

Nie jestem przeciwnikiem gazu, gdybym miał ziemny rozważyłbym użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mało kto ogrzewa domy prądem?

Z tych co mają wybór propan/prąd całkiem sporo. Ale koniec z tym OT :|

 

Faktycznie aby nie zwiększać przydziału mocy gaz może być jedynym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogrzewanie gazowe ale też nie używam :| palę w kominku. O prądzie nie wspomnę bo kilka razy musiałem dogrzewać garaż chroniąc rurki przed zamarznięciem. Duzo zależy od ocieplenia budynku i strat ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogrzewanie gazowe ale też nie używam :| palę w kominku. O prądzie nie wspomnę bo kilka razy musiałem dogrzewać garaż chroniąc rurki przed zamarznięciem. Duzo zależy od ocieplenia budynku i strat ciepła.

U mnie to samo, kominek rządzi. W tym roku sam wyciąłem w rodzinnym młodym lasku 9 m3 i zima mam nadzieję z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam kominek z płaszczem. Jesienią oraz wiosną sprawdza sie dobrze, ale jak przyjdzie prawdziwa zima to musiałbym siedzieć przy kominku i dokładać drewno co 1 godz. Wtedy wolę zapalić w piecu węglowym i chodzę dokładać co 8 -10 godz.

Pamiętajcie, że drewno kominkowe powinno minimum rok schnąć. Ja palę dwu letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.