Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylacja zrobiona, rama pospawana, palniki w gotowości. Z tęsknotą oczekuje wizyty instalatora gazu /jak to bywa z fachowcami - trzeba swoje odczekać/. Mi zostaje do zrobienia nowe "orurowanie" , ocieplenie garów i kilka innych drobiazgów.

 

20110725031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca nie ma ale się robi :) tu jeszcze 5 palet z kegami musi się zmieścić ;) , pozbywam się balastu, zbędnego balastu. Taborety są na gaz ziemny z allegro.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. A jak o znosi małżonka?

"Małżonka już nigdy nie zniesie tego lepiej

Już nigdy nie będzie tak wesoła i radosna

a remont garażu nie będzie taki prosty.

 

Już nigdy nie będzie takiego lata... " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba pokombinować z ociepleniem...

Gość, który montuje profesjonalne palniki gazowe w kotłach, polecał mi matę kaolinową. Wytrzymuje bardzo wysokie temperatury (1200-1400) nie strzępi się i nie kruszy, jest miękka i niekłująca. Wprost idealnie nadaje się do spożywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba pokombinować z ociepleniem...

Gość' date=' który montuje profesjonalne palniki gazowe w kotłach, polecał mi matę kaolinową. Wytrzymuje bardzo wysokie temperatury (1200-1400) nie strzępi się i nie kruszy, jest miękka i niekłująca. Wprost idealnie nadaje się do spożywki.[/quote']

Mój zamysł jest taki że zastosuję wełnę mineralną i przykryje wszystko blachą, ale pomysł z tym czymś o czym nic nie wiem :D jest niezły. Zgłębiłeś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi po budowie kilka arkuszy wełny "kominkowej" - gdyby zabrakło zgłoszę się :)

Tylko kominkowa, ta z folią aluminiową po jednaj stronie, jest bardzo sztywna, raczej połamie się przy zagięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wywiew, nawiew mam naturalny poprzez nieszczelne drzwi garażowe :D

Co do palników to 10 kW ma to mniejszy pod zacieranie i 15 kW ten większy do gotowania.

Ale ta wentylacja wywiewna jest mechaniczna? Przez wentylator? Bo coś mi się kojarzy, że przepisach dotyczących kotłowni <30kW z otwartą komorą spalania (jeżeli pomieszczenie browaru można traktować jako kotłownię :) ) nie można stosować wentylacji mechanicznej wywiewnej, a jedynie wentylacje zblokowaną (tak, żeby bilans był na zero). Wymóg jest po to, żeby nie wywiewać z pomieszczenia powietrza niezbędnego do spalania gazu - ryzyko zaczadzenia.

Nawiew powinien mieć minimum 200cm2 i być umieszczony przy posadzce (np. rura typu zetka). Jutro w robocie postaram się to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak to opiszę to nie jest wentylacja pomieszczenia tylko wyciąg do kotłów. Nie znam sie na wywiewach, nawiewach jedno wiem bede miał pokrywy na kotłach a zadaniem tego wyciągu bedzię odprowadzenie pary z kotłów. Poza tym to jest mój garaż a nie browar rzemieślniczy :) z odbiorem wszelakich urzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korko_czong chodzi o to, że musisz zapewnić odpowiednią ilość tlenu do spalania w palniku. Inaczej ryzykujesz zaczadzenie i urzędy nie maja nic tu do tego.

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.