Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Mało być warzenie pozostało mycie butelek bo padła pompa.

Nie daję za wygraną i jeśli usterka nie będzie poważna to jutro może sie uda.

Na tapecie jest Golden Strong Ale, ześrutowany słód już czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozy panie, mrozy.

Chyba roboczogodziny jej się skończyły bo kilka dni cyrkulowała ciepłą wodę bez przerwy.

Ale być może tylko kondensator padł.

wiadrami, panie wiadrami - jak się kiedyś w połowie warzenia pompa zepsuła to tak się filtrację robiło.

Potrzebuję pompę tylko do przepuszczenia brzeczki przez wymiennik i w sumie poradziłbym sobie jakoś ręcznie ale

żeby zaraz rezygnować z udogodnień ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jeszcze jaka temp. panuje tam u Ciebie w warzelni?

 

Ogólnie nie dopuszczam do zera ;) /jeszcze jeden plus przejścia na grzanie gazem ziemnym/ i od tygodnia podgrzewam kociołek warzelny na mikro płomyku :)

Dzisiaj zaszalałem +10C bo butelki myłem i już wodę gorącą wodę miałem przetransferowaną do wysładzania w 3/4 i wtedy padła menda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe dlaczego zdechła, temp. w miarę rozsądna. Pewnie jakiś kondensator czy cuś

Też tak podejrzewam, po po rozebraniu stwierdziłem że jest kłopot z rozruchem. Jeśli jej pomogę i zakręcę wirnikiem to zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewam, po po rozebraniu stwierdziłem że jest kłopot z rozruchem. Jeśli jej pomogę i zakręcę wirnikiem to zaczyna działać.

Ja mam podobnie, jak pompa postoi kilka dni bezczynnie to nie chce rechnąć, muszę zakręcić wirnikiem i wtedy działa bez problemu. Na drugi dzień też działa, ale jak znowu postoi, nie chce ruszyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, jak pompa postoi kilka dni bezczynnie to nie chce rechnąć, muszę zakręcić wirnikiem i wtedy działa bez problemu. Na drugi dzień też działa, ale jak znowu postoi, nie chce ruszyć :/

Właśnie ta? Ale żeby zakręcić to musisz rozebrać. Mi się to pierwszy raz zdarzyło a temperatury bardziej ekstremalne i to było w czasie pracy pompy.

Tak myślę czy nie podmienię głowicy z wirnikiem ze starej pompy LFP bo idealnie pasuje i wykonanie z tych samych materiałów, tylko komorę zostawię od tej bo z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starczy że odkręcę tą zewnętrzną śrubę i w środku jest nacięcie na wirniku, pokręcę i jest ok. Chociaż teraz mam zalany układ piro i jak na razie działa

Pompa jednak doznała poważniejszej awarii, jest jakieś zwarcie na uzwojeniu.

Tak jak pisałem zostawiłem korpus z nierdzewki od starej i przykręciłem do niego starą poczciwą pompę LFP z poprzedniej "instalacji". Zrobiłem test na wodzie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznicówka zabezpieczenia wywala? Coś jest nie tak. W garażu bym osobną założył aby wyczuwała czy coś się nie dzieje z np. pompą gdy zawilgnie.

To jest chyba /nie znam się na tym/ taki zintegrowany główny bezpiecznik przeciwporażeniowy różnicowo-prądowy. Na pompie jest ewidentnie zwara lecą - iskry, potem wywala bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 153

belgijski golden strong

 

skład:

 

pilzneński soufflet- 13kg

pilzneński bojos- 7kg

cara gold - 1kg

abbey -0,3kg

bisquit - 0,3kg

 

płatki ryżowe błysk. - 0,25kg

płatki owsiane błysk.- 0,4kg

płatki żytnie błysk.- 1kg

 

 

 

Zacieranie

zasyp - 53°C

68°C - 50 min.

72°C - 15 min.

podgrzanie - 78°C

 

 

 

chmielenie/dodatki

simcoe - 50g 13.5% - 75 min.

northdown - 45g 9,6% - 55min.

palisade 40g 6,7 % - 15 min.

cukier biały kryształ 1,5 kg- dodam podczas fermentacji burzliwej

 

 

 

drożdże

Wyeast 1388 strong ale

 

blg początkowe 15,6

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasypu widać, że było się na kawie u Wojtka ;) P.S. Obecne ustawienie kamery jest wysoce niesatysfakcjonujące :/ Pozdrawiam :beer:

 

He, he, powoli zaczyna brakować miejsca ale przestawiłem, może będzie lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.