Skocz do zawartości

Bardzo długa Fermentacja burzliwa a ekstrakt słodowy.


Stachy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Potrzebuję pomocy.

Uwarzyłem AIPA. Single Hop Citra.

Zasyp klasyczny: Pale ale, pszeniczny, trochę karmelowego.

Całość wyszła mi ~13blg , 20l. Chcąc podbić ekstrakt, dodałem ekstrakt słodowy (1 pucha 1,7l).

Niestety zamiast go rozpuścić, ogrzałem puchę i wlałem gęste do brzeczki.

Całość stoi w 18C w Piwnicy. Drożdże Gozdawa US West Coast.

 

I teraz problem:

Od 3 tygodni piana na 15cm i nie opada. Zapach ładny, bez oznak infekcji. Nie mogę zmierzyć blg - potłukłem wskaźnik.

Pytanie do bardziej doświadczonych piwowarów - co zrobić?

Zakładam, że ekstrakt powoli się rozpuszcza i co się rozpuści jest zjadane przez drożdże. Jak teraz zleje na cichą to fermentacja może stanąć = granaty.

 

Ile jeszcze czekać? aż ustaną oznaki fermentacji? 

 

W planach jest jeszcze cicha + chmiel na zimno, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieszaj, wbrew powszechnej opinii panującej na forum odnośnie utlenienia. I tak nie poczujesz. :)

Ja dopiero po 22 warce zastanawiam się czy to co czuje to utlenienie czy nie. więc luz mieszaj i niech fermentuję.

Pytanie też czy to nie czasem drożdże US-05 które lubią nie opaść na dno i zostać w postaci kożuszka na powierzchni młodego piwa po ustaniu fermentacji... 

 

aaa sory nie doczytałem info o drożdzach...

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dodaniem puchy. Planowałem ekstrakt końcowy 17 ale, że wydajność w tym zacieraniu miałem tragiczną, postanowiłem dosłodzić.

Finalnie wyszło 13 BLG + ekstrakt czyli koło 18/19 . Zakładając że się ekstrakt podczas tej fermentacji cały rozpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.