Skocz do zawartości

Kocioł zacierno-filtracyjny


Andrzej_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość jeśli walnę jakąś gafę.

 

Ma za sobą już kilka warek uwarzonych na standardowym sprzęcie: garnek + 2 fermentatory. Ostatnio zacząłem myśleć o modernizacji mojego mikro browaru w coś większego. Na początek chciałem zoptymalizować proces zacierania z filtrowaniem w związku z tym mam kilka wątpliwości jak zbudować coś takiego aby dobrze mi służyło.

 

Jako źródło ciepła dla kotła zacierno-filtracyjnego chcę wykorzystać taboret gazowy. Jako filtr fałszywe dno poniżej którego będzie zawór odprowadzający brzeczkę. Chcę do zaworu przyłączyć pompę która zapewni mi cyrkulację cieczy z dna kotła na górę. Czy w takim przypadku mieszadło można sobie odpuścić czy nadal jest niezbędne? 

 

Coś podobnego tylko zautomatyzowanego jest pokazane na tym filmie: 

 

Proszę o porady, wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie możesz odpuścić sobie mieszadło, recyrkulacja powinna zrobić robotę. Jak jest ze spadkami temperatury przy takim rozwiązaniu? Bo jeśli są znaczne, to taboretem będzie to ciężko dokładnie kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mieszadło jest prostszym rozwiązaniem ale czy mieszadło sprawdza się przy kotle zacierno-filtracyjnym z fałszywym dnem ? Bo wydaje mi sie że będzie ono mieszało tylko młóto, a to co będzie pod fałszywym dnem będzie stało i się spali... Mylę się ?  Po krótce, chciałbym stworzyć kocioł zacierno-filtracyjny grzany palnikiem gazowym, pytanie jakie rozwiązanie jest najbardziej optymalne i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje kocioł zacierny z kega z FD i mieszadłem jednak przy grzałkach elektrycznych.  Mimo innego systemu grzania odpowiem na twoje pytanie. Odpowiednio skonstruowane mieszadło rozwiąże Twoje problemy. Chodzi o to by kręcąc się mieszadło podrywało młóto z dna do góry. 

http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/mieszadło ramowo-łopatowe z ukośnymi łopatami.

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych waszych wynalazkach zacierno-warzelnych jednak chciałbym zwrócić uwagę na możliwość przegrzewania/przypalania brzeczki w przestrzeni pod FD przy ogrzewaniu gazowym.

Myślę, że jest to duży mankament takiego rozwiązania i należy konstrukcję i technologię dobrze przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod FD nie ma prawa być młóta, tam będzie woda, która będzie "naciągać" trochę słodkim. Trudno powiedzieć jak bardzo będzie utrudniony rozkład temperatur. Robię obecnie podobne urządzenia 36l i 50l i skłaniam się raczej do filtratorów z rurki nierdzewnej. Dodatkowo mieszadła będą u mnie zamienne, jedno do zacierania, drugie do wysładzania. Idealnie byłoby mieś FD, mieszadło i pompę, ale to trochę za dużo dobroci ;-) 

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod FD nie ma prawa być młuta, tam będzie woda, która będzie "naciągać" trochę słodkim. Trudno powiedzieć jak bardzo będzie utrudniony rozkład temperatur. Robię obecnie podobne urządzenia 36l i 50l i skłaniam się raczej do filtratorów z rurki nierdzewnej. Dodatkowo mieszadła będą u mnie zamienne, jedno do zacierania, drugie do wysładzania. Idealnie byłoby mieś FD, mieszadło i pompę, ale to trochę za dużo dobroci ;-) 

Mógłbyś zdradzić jak będzie wyglądało mieszadło do wysładzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod FD nie ma prawa być młuta, tam będzie woda, która będzie "naciągać" trochę słodkim

Tak???

To dziwne bo u mnie pod FD jest pełno mąki po zacieraniu. Pierwszy litr filtratu to praktycznie ciasto naleśnikowe   ;) . Z tego co czytałem tutaj na forum u innych też więc nie wiem skąd takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuje z powodzeniem Jejski.

ja bym powiedział "powodzeniem",

ale wg mnie właściwszym określeniem jest skutecznie.

O szczegóły to się Jejskiego trzeba spytać osobiście bo konstrukcja acz prosta, to jednak wymaga wprawy w obsłudze i doskonałej znajomości sprzętu.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod FD nie ma prawa być młóta, tam będzie woda, która będzie "naciągać" trochę słodkim

Tak???

To dziwne bo u mnie pod FD jest pełno mąki po zacieraniu. Pierwszy litr filtratu to praktycznie ciasto naleśnikowe   ;) . Z tego co czytałem tutaj na forum u innych też więc nie wiem skąd takie wnioski.

 

 

Mąka tak, ale nie młóto.

Są tacy co mają grzanie gazowe i się wypowiedzą jak wygląda sprawa rozkładu temperatur i przypalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał. Chodzi o to, że będzie się przypalało i już niejeden to przetestował.

Przejrzyj dział sprzęt a znajdziesz wypowiedzi na ten temat. Nie wiem jak z rozkładem temperatur ale obstawiam, że grzanie gazem z FD będą duże różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.