Skocz do zawartości

Piwo niefermentuje- nowe drożdże


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Uspokoiłem się - nie chciałbym tego sknocić bardziej.

Daje święty spokój.

Mam drugie piwo (IPA) coopersa i słodu jasnego gozdawa 6 dni i jeszcze pracuje. Nie dotykam, po 10-ciu dniach sprawdzę blg. Przed dodaniem drożdży było dobre 13blg - pewnie dlatego że nastaw był obliczony na 23L a zostawiałem 21L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

29 marca sprawdziłem blg i mój "Dark Ale" ma pewne 7 blg co mnie trochę wkurza bo piwo nadal pracuje, pęcherzyki z rurki fermentacyjnej wydobywają się nadal z częstotliwością ok. 2min. Zlałem pół litra do butelki po pepsi i dodałem 3g glukozy i nie widzę aby się specjalnie mocno nagazowało wcześniej zabutelkowałem wspomnianą IPĘ która łanie zeszła na 3blg i widzę że w butelkach na dnie osadził się osad drożdży i butelki z PET nabiły się ładnie gazem ale Dark ALE nie ma żadnych osadów po tych trzech dniach stania w kuchni.

Podczas nalewania do butelki zauważyłem że piwo jest lekko musujące tzn. że w menzurce podczas sprawdzania blg pływak był oklejony pęcherzykami po ich usunięciu powiedzmy jest 6.5 blg.

Piwo niema śladów zakażenia pachnie przyjemnie i smakuje już naprawdę całkiem przyzwoicie, goryczka mniejsza niż przed trzema tygodniami.

Lekko nagazowane może być nawet dobre.

Czekać dalej?

 

Mimo że dzisiaj 01- 04 napisałem poważnie.

Super post Undeatha:

http://www.piwo.org/topic/20671-oxi-do-zacierania/

o zacieraniu z OXI niezła beka.

Edytowane przez darnok267
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Fermentuje sweet stout w styropianowej lodówce od 8.04. Trochę za bardzo się przyłożyłem do utrzymania temp. mrożonymi petami i temp. spadła mi do 14 st.(11.04) z początkowych 18. Przestało ""bulgotać" w rurce. Podnieść temp. i czekać może ruszą? Czy dodać nowych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaka była temperatura wody w której rozpuszczałeś drożdże? mi US 05 raz ruszyły po 72h ale chyba przez to że zaczynały od 15st. C

Mi ostatnio w około 10stopniach ruszały chyba ze 48h ;) zadane do brzeczki o temperaturze około 10-11 stopni (tyle mam w pomieszczeniu).Teraz trwa 3ci tydzień ich pracy i piana już zaczyna opadać na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj "wstrząsnąć" fermentorem. Widocznie ze względu na szok temperaturowy, drożdże strzeliły focha i poszły spać, więc trzeba je obudzić ;-)

Ps. podaj blg początkowe i na jakich drożdżach pracują, oraz jakiś schemat zacierania.

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweet stout 15blg. Zacieranie jedno temperaturowe ok 67*. Drożdże us-05. Tylko jak pisałem wcześniej po 4 dniach mi temp. spadła do 14*. Potem podniosłem stopniowo do 16*. Na początku szalały. A teraz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.25kg laktozy przy 10l daje ok 1.4Blg. Ja bym podnosił temperaturę fermentacji powoli do 20C. Jak nie ruszy to już chyba nic z tego nie będzie. Możesz też wnieść fermentor do domu. Sporo osób na koniec fermentacji burzliwej robi tak aby drożdże dojadły resztki w brzeczce.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś temat o utkniętej fermentacji? Wstrząsnąłeś fermentorem? Czy cukromierz jest sprawny? Sprawdź, czy w wodzie o temp. 20 stopni pokazuje 0 blg. Zawsze lepiej mieć pod ręką dwa spławiki by mieć pewność.

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój DA wyszło bardzo dobre piwko. Miałem obawy że się nie nagazuje bo do butelkowania dałem połowę ilości cukru! A i tak musiałem w czerwcu odpuszczać ciśnienie. Jest to jak na mój gust piwo bardzo zbliżone do stouta tyle że mocno gazowane. Po wlaniu do szklanki daje samą pianę choć dosyć szybko znika. Rewelacja

Dzięki za dobre rady z Waszej strony inaczej nakombinowałbym jakiegoś badziewia.

Pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez darnok267
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.