Skocz do zawartości

Wiki -pewien pomysł racjonalizatorski.


13Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie że Dori napisała doskonały i obszerny materiał ale z uwagi na jego obszerność:

Czy nie dałoby się go podzielić tak, jak wygląda to w Piśmie Swiętym?

 

Wcale nie żartuje sobie, ale gdy zadaje ktoś pytanie a odpowiedź jest we wiki, wówczas mozna by było odpowiedzieć: 1.5.12.

Również gdy czytając tekst Dori znalazłem pare literówek zamiast pisać "że to jest tam gdzie jest o tym a o tym, w zdaniu tym a tym" podałbym jak wyżej dokladny adres.

 

Zapomniałem już gdzie byly te literówki, a gdybym zapisał np.1.5.12 wówczas nie byłoby najmniejszego problemu z ich odnalezieniem.

Najlepiej by kazde zdanie miało tez swoją cyfre- jako ostatnią. I tak wzwyż.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że Dori napisała doskonały i obszerny materiał ale z uwagi na jego obszerność:

Czy nie dałoby się go podzielić tak, jak wygląda to w Piśmie Swiętym?

 

Wcale nie żartuje sobie, ale gdy zadaje ktoś pytanie a odpowiedź jest we wiki, wówczas mozna by było odpowiedzieć: 1.5.12.

Również gdy czytając tekst Dori znalazłem pare literówek zamiast pisać "że to jest tam gdzie jest o tym a o tym, w zdaniu tym a tym" podałbym jak wyżej dokladny adres.

 

Zapomniałem już gdzie byly te literówki, a gdybym zapisał np.1.5.12 wówczas nie byłoby najmniejszego problemu z ich odnalezieniem.

Najlepiej by kazde zdanie miało tez swoją cyfre- jako ostatnią. I tak wzwyż.

 

Co o tym myślicie?

Trochę to skomplikowane.

Oczywiście materiały Dori to skarbnica wiedzy, ale zeby az w ten sposób ingerować i kazemu napisanemuu zdaniu nadawać osobny identyfikator, to chyba już przesada. A jak sobie poczytasz więcej w poszukiwaniu konkretnego zdania to też nic złego - szybciej to wszystko pojmiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada?

Hm.. Jakiś to też jest argument.

 

Moje sa takie:

1. Na pewno ułatwi to odsyłanie do konkretnej odpowiedzi większości piwowarskich nowicjuszy bez zbędnej pisaniny

2. Ułatwi dyskusje nad modyfikacją:

- wszelkich błędów literowych i gramatycznych

- samej zawartości merytorycznej

 

Na pewno są tez odpowiednie programy, które same ułożą numerację a także uaktualnią ją przy wprowadzonych zmianach i korektach.

Tak więc ręcznej pracy nie będzie a same znaczniki mogą byc wielkości 1/3 tekstu, po to by nie rozpraszały przy czytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Wydaje mi się, że przeczytanie całego artykułu przez nowicjusza nie będzie stanowiło zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Nie zwalajmy roboty na osobę, która chce wskazać rozwiązanie problemu (musiała by przejść na wiki, przejrzeć artykuł, skazać palcem konkretny fragment).

ad.2 Wiki pozwala każdemu na wprowadzanie poprawek. Widzisz literówkę lub błąd to po prostu od razu popraw. Jest również możliwość dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, czegoś nie rozumiem :)

Po co mamy coś numerować, nie wystarczą nam po prostu linki ?

Wiki posiada sekcje i służą właśnie do odesłania do konkretnej treści w artykule.

Przykładem może być taki oto link, który kieruje do konkretnego punktu w opracowaniu.

Taki sposób linkowania zatępuje właśnie numerację.

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Filtracja_i_wys%C5%82adzanie#Vorlauf.2C_zwracanie_filtratu

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można by było zrobić w ten sposób, że zamiast długiego tekstu w odnośniku wpisze się na przyklad: http://3.5.12.

I od razy przekierowywało by użytkownika na strone wiki do wlaściwego miejsca, gdyż istniałoby powiązanie.

Nie bylo by prościej? Po krótkim czasie każdy po numeracji orientowałby się gdzie ona prowadzi.

 

Wydaje mi się, że takie coś stosuje się też w przypadku jednej wspólnej publikacji wielu autorów, szczegolnie gdy dopracowywuje sie jeszcze poszczególne zdania lub sformuowania.

 

Róbta co chceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można by było zrobić w ten sposób, że zamiast długiego tekstu w odnośniku wpisze się na przyklad: http://3.5.12.

I od razy przekierowywało by użytkownika na strone wiki do wlaściwego miejsca, gdyż istniałoby powiązanie.

Nie bylo by prościej? Po krótkim czasie każdy po numeracji orientowałby się gdzie ona prowadzi.

 

Wydaje mi się, że takie coś stosuje się też w przypadku jednej wspólnej publikacji wielu autorów, szczegolnie gdy dopracowywuje sie jeszcze poszczególne zdania lub sformuowania.

 

Róbta co chceta.

Robert, ale po co wyważać otwarte drzwi? Wiki dopracowała się jakichś standardów pracy i nie odkryjemy Ameryki. Twój pomysł musi być nieźle skomplikowany, skoro po 3 postach na ten temat, które przeczytałem, dalej nie kumam jak to sobie wyobrażasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.