Skocz do zawartości

Fenole w American Wheat


Kromka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
dziś zrobiłem pierwszą próbę mojego American Wheat z mango 13 blg na drożdżach s-05, od razu udeżył mnie strasznie mocny goździkowy zapach, w smaku również goździki i ostry pieprzowy aromat. Wszytsko wskazuje na fenole i zakażenie bakteryjne. Chciałem się dowiedzieć:
1. Czy to piwo z taką wadą jest w ogóle zdatne do pica,
2. na jakim etapie jest najwieksze prawdopodobienstwo zakażenia, bo powiem szczerze fermentory i cały sprzę były mocno wymyte i potraktowane oxi,
3. czy jest szansa, że te aromaty trochę się stonują,

4. czy możliwe, że dopiero w butelce doszlo do zakażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakażenie, ale nie bakteryjne tylko raczej dzikimi drożdżami.

 

1. Nas pytaj, jak dobre to pij. Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne to nic Ci nie będzie.

2. Skoro z mango, to obstawiam, że dzikusy przeszły z owoców.

3. Goździk jeśli powstał w wyniku produkcji czystego 4-winylogwajakolu to może zmaleć, pieprzowość raczej nie. Ale te dzikusy pewnie na przestrzeni miesięcy będą sobie tam powoli coś dojadać i produkować, więc na cuda bym nie liczył.

4. Możliwe, ale mało prawdopodobne.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goździki to często infekcja dzikimi drozdzami. Takie drożdże lubią być na skórkach owoców, więc wszystko się zgadza. W winiarstwie owoce się lekko siarkuje, a ponoć w przemyśle niektóre owoce się plucze w roztworze ClO2- więc niekoniecznie trzeba gotować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goździki to często infekcja dzikimi drozdzami. Takie drożdże lubią być na skórkach owoców, więc wszystko się zgadza. W winiarstwie owoce się lekko siarkuje, a ponoć w przemyśle niektóre owoce się plucze w roztworze ClO2- więc niekoniecznie trzeba gotować...

 

Niektóre? Ja bym powiedział, że wszystkie owoce przygotowane do głębokiego mrożenia i warzywa. Druga sprawa to warzywa "świeże" gotowe zestawy sałat, rukola w paczkach, sałaty lodowe, pomidory koktajlowe - to też jest moczone w mocnych roztworach chlorowych, dzięki temu utrzymują dłużej świeżość. Mam jedną sałatę w lodówce paczkowaną z biedy oraz lodową, żeby zobaczyć ile wytrzyma oraz swoją ogródkową. Moja z ogródka dawno zasila kompost, paczkowana ma 2 miesiące i dopiero widzę zaczernienia na jej strukturze, natomiast lodowa nic!

 

Ja do piwa doradziłbym kupować gotową pulpę z mango albo limonki w puszce - są pasteryzowane w nich pod ciśnieniem. Mango aż tak też nie zmienia smaku po obróbce cieplnej więc nie ma co się bać.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.