Skocz do zawartości

Niska wydajność zacierania. Tylko 44%


Rekomendowane odpowiedzi

nigdy nie miałem tak niskiej wydajności. Sam trochę się dziwię ale mam wydajność na poziomie 82-84% przez co początkowo przekraczałem parametry które chciałem osiągnąć.

 

 

Sokoro tak to obstawiam dziadowski słód Bardzo dziadowski zepsuty słód 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi polecanie rzadszego zacieru.

Na moim sprzęcie, nie licząc piw mocnych ( 20°Blg +) większą wydajność osiągam przy gestszym zacierze. Nie schodzę poniżej 2.3 l/kg - preferuje gęste zaciery z powodu większej bezwładności temperaturowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i wydaje mi się że te wszystkie problemy które opisujecie owszem mogą mieć wpływ na wydajność w stopniu powiedzmy 10-15% max 20 % ale nie w opisywanym spadku rzędu 40% 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

preferuje gęste zaciery z powodu większej bezwładności temperaturowe.

Przy danej ilości słodu gęsty zacier ma mniejszą bezwładność temperaturową niż rzadki.

 

Tak tak, nie precyzyjnie się wyraziłem - gęsty zacier lepiej trzyma temperaturę w mojej lodówce - choć tak właściwie jest to wypadkowa gęstości i całkowitej objętości.

I tak jak zacieram 3.5-4 kg śruty zdecydowanie lepiej jest dobrać tak gęstość aby uzyskać przynajmniej 14l zacieru

Przy zacieraniu 5 kg śruty lepiej to działa przy 2.5l/kg co daje niecałe 16 l zacieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wychodzi na to, że zbyt wcześnie kończyłem filtrację. Zamykałem kran gdy to co leciało było już rzadsze od wymaganego blg brzeczki. 

 

 

Sam śrutujesz słód czy sklep to robi?
 Jest też podejrzenie że przy takiej wydajności kolega wrzuca słód nieśrutowany :)

 

No bez przesady... ;) Fakt dopiero 3 warki za mną, ale takie pojęcie to jeszcze mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie skonczyłem pierwszą warke.FAH z wiki wersja 20l

Do piwnicy zaniosłem 15 litrow 12 blg.Wydaje mi sie,że za szybko wysładzałem

 

Niewiem jaka tam miałem wydajność,ale chyba nie za dużą:-).Pierwsze koty za płoty,już wiem,że fanem marynki nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.