Jump to content

Henx

Members
 • Posts

  655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Henx

 1. Wg przepisów może być na butelce napisane 0,0 a w rzeczywistości mieć max 0,5. Co do słodu to pomaga, tabletki na pobudzenie laktacji mają w składzie jakiś tam wyciąg ze słodu. Z tego co się orientuję to chodzi tu o beta glukany. Moja jak karmiła to chrupała sobie słód, większość jej koleżanek również.
 2. Mam problem. Niby od przybytku głowa nie boli, ale... RIS, dzisiaj zacieranie, jutro gotowanie. Mam gęstwę US w ilości na 18litrów/26blg wg MrMalty. Piwa wyjdzie jakieś 22litry. Underpitching nie jest wskazany, a byłoby go jakieś 20%. Chodzi mi jeszcze po głowie wspomóc się sucharami tyle co brakuje. Jest jeszcze opcja wylć w kibel 4 litry ale tego bym nie chciał. Co radzicie? PS - nikt z okolicznych piwowarów nie ma gęstwy.
 3. Po 60min już będzie zatarte. Pamiętaj, że od czasu zacierania ważniejsza jest ilość enzymów w zasypie. 25% niesłodowanych to wcale nie jest dużo. Robiłem 60%. To, że przedłużysz zacieranie niewiele pomoże bo większość enzymów po ~60min traci aktywność.
 4. Autor tematu nie odpisuje od 2 tygodni, a Wy mu jeszcze doradzacie
 5. Źle odmienisz słowo gram pkt 5 mógłbyś rozwinąć?
 6. Zrób w garnku gęsty syrop i dodaj strzykawką do każdej butelki.
 7. Jeśli najpierw uwarzyłeś piwo, a dopiero chcesz to rejestrować, akcyzować itp to tak jakbyś założył gumę dopiero po bzykaniu
 8. Najlepiej to przeprowadzić się do innego kraju gdzie są normalne przepisy. Szwajcaria, Chorwacja itp.
 9. Zaczynam wracać do tematu tych drożdży. Czy mógłbyś opisać dalsze poczynania i efekty?
 10. Siedem osób mu pisze o złym używaniu słowa „gotowałem” a on dalej swoje. Przeczytaj na wikipedii definicję gotowania/wrzenia. Słód który wrzuciłeś na pewno nie był w 100% pszeniczny (prawdopodobnie pół na pół pszeniczny i pilzneński). Jeszcze kilka pytań: do ilu schłodziłeś brzeczkę przed zadaniem drożdży? W jaką temperaturę wstawiłeś to? Uwadniałeś wcześniej drożdże? Jeśli tak to jak długo?
 11. Czy pod pojęciem „laureat” zawierają się tylko pierwsze miejsca czy całe podium? Chodzi mi o chmiele z PH.
 12. Właśnie, też podpinam się pod pytanie bo w opisie jest lekka nieścisłość. W akapicie o aromacie jest podane, że może to być gose, natomiast w „ogólne wrażenia” jest podane, że piwo ma być wytrawne i bardzo kwaśne. Jak wiadomo gose nie jest wytrawne i jest delikatnie kwaśne.
 13. Daj butelkę do lodówki na 12h i wtedy zobacz co i jak. Ciśnienie w szyjce butelki musi się zrównać z ciśnieniem cieczy.
 14. A jak w smaku wychodziło te poprzednie 5 piw z wątpliwą próbą jodową? I drugie pytanie, czterdziesta warka i nadal robisz próbę jodową?
 15. Jeszcze druga część pomocniczych pytań. Ile przed otwarciem butelki stała ona w lodówce?
 16. Przed zadaniem drożdży masz napowietrzyć mocno. Dopiero później trzeba tego unikać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.