Skocz do zawartości

1sza warka sylwestrowa


bastibronx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem jednego kita (jako pierwsze)...nic tam nie było o gotowaniu...w sumie można gotowac. Tylko po co?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pasteryzacja daje nam utrwalenie żywności ale nie polega na gotowaniu. Pasteryzacją nazywamy podgrzanie produktu do określonej temp. przez określony czas ale nie wyższej jak 100°C. Dlaczego? Dlatego żeby zachować jak najwięcej składników odżywczych. Gotowanie to już rodzaj dezynfekcji czyli pozbycie się mikro organizmów bez względu na to ile składników odżywczych stracimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jak to rzutuje na piwo i dalej nie wiem dlaczego jesteś przeciwny. Ja uważam że dla pewności warto to wszystko zagotować na chociaż te 5 minut, nie widzę przeszkód, ani nie potrafię doszukać się negatywnego wpływu gotowania. A w razie coś by się tam miało zalęgnąć to przezorny zawsze ubezpieczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pasteryzacja daje nam utrwalenie żywności ale nie polega na gotowaniu. Pasteryzacją nazywamy podgrzanie produktu do określonej temp. przez określony czas ale nie wyższej jak 100°C. Dlaczego? Dlatego żeby zachować jak najwięcej składników odżywczych. Gotowanie to już rodzaj dezynfekcji czyli pozbycie się mikro organizmów bez względu na to ile składników odżywczych stracimy.

1. Gwarantuję, że nie osiągniesz brzeczką 100°C.

2. Pasteryzacja również polega na pozbyciu się mikroorganizmów. Gotowaniem, ani pasteryzacją w niższych temp. nie wybijesz form przetrwalnikowych.

3. Utrata składników odżywczych zależy głównie od ich odparowania, a nie temperatury. W dodatku w ten sposób tracisz tylko rozpuszczalne w wodzie. 

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok. Pasteryzacja daje nam utrwalenie żywności ale nie polega na gotowaniu. Pasteryzacją nazywamy podgrzanie produktu do określonej temp. przez określony czas ale nie wyższej jak 100°C. Dlaczego? Dlatego żeby zachować jak najwięcej składników odżywczych. Gotowanie to już rodzaj dezynfekcji czyli pozbycie się mikro organizmów bez względu na to ile składników odżywczych stracimy.

1. Gwarantuję, że nie osiągniesz brzeczką 100°C.

2. Pasteryzacja również polega na pozbyciu się mikroorganizmów. Gotowaniem, ani pasteryzacją w niższych temp. nie wybijesz form przetrwalnikowych.

3. Utrata składników odżywczych zależy od ich odparowania, a nie temperatury. W dodatku tracisz tylko rozpuszczalne w wodzie

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

zgodzilbym sie z tobą ale wówczas obydwoje będziemy w błędzie. No nic niech twojsza prawda będzie bardziej na wierzchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dokarmiać trolla ;) Z całym szacunkiem ale kolega Radler w każdym temacie się udziela a do żadnego nic mądrego i pożytecznego nie wnosi tylko skupia się na łapaniu innych za słowka, sypie jakimiś nie śmiesznymi ironiami których nikt nie rozumie lub głosi swoi prawdy objawione :P Swoją drogą to jest jakiś moderator na tym forum ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dokarmiać trolla ;) Z całym szacunkiem ale kolega Radler w każdym temacie się udziela a do żadnego nic mądrego i pożytecznego nie wnosi tylko skupia się na łapaniu innych za słowka, sypie jakimiś nie śmiesznymi ironiami których nikt nie rozumie lub głosi swoi prawdy objawione :P Swoją drogą to jest jakiś moderator na tym forum ? :P

 

Jest ale żeby moderator zareagował należy zgłosić (przycisk przy Cytuj i Odpowiedz) z odpowiednim argumentem. Wtedy moderator rozpatruje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze piwo zawsze wychodzi dobre ;) ...o ile kit nazywamy warka.

Nie zawsze ja swoje pierwsze wylałem, bo mi po prostu nie smakowało. No, ale wedłig Ciebie kit to nie warka piwa.

 

Mój pierwszy brewkit też nie wyszedł zbyt dobry, ale dało się wypić (szkoda wylewać ;) , natomiast kolejne były całkiem smaczne, a pierwsze piwo z zacieraniem wyszło super :)

Edytowane przez Wiecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ale żeby moderator zareagował należy zgłosić (przycisk przy Cytuj i Odpowiedz) z odpowiednim argumentem. Wtedy moderator rozpatruje sprawę.

 

Aa szkoda szczępić ryja. Będe go ignorował po prostu. Zresztą już mnie pan "mądry" uświadamia na pw i straszy że mnie zgłosi do mode :D

Koniec tego offtopu (I pamiętajcie że kit to nie warka, no chyba że go gotowaliście :naughty:  )

Edytowane przez krisangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.