Jump to content

Uruchomienie mieszadła - JAK?


Recommended Posts

Kłaniam się. Koledzy, może ktos ma jakiś sprawdzony pomysł. Kupiłem czas jakiś temu mieszadło i za każdym razem mam ten sam problem: rdzeń nie chce mi się ustawić na środku. Stoi przy ściance, drży, terkocze, ale to nei o to chodzi. Miącham, miącham, zajmuje to z godzinę i w końcu się jakimś cudem albo trafi, albo i nie. Ma ktoś jakąś złotą metodę? Czy po prostu mieszadło jest do d..y i kupić drugie? Rdzeń 6/ 35, wcześniej był 6/ 30, kolba 2-litrowa pękata, startery zwykle nieco więcej niż litrowe

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Hmm... tutaj nie ma wielkiej filozofii. Rdzeń na środku powinien ustawić się sam, bez żadnych specjalnych technik. Reszta to już kwestia samego rdzenia i szybkości obrotów, różne rdzenie mogą się lepiej lub gorzej sprawdzać przy danym mieszadle, kolbie i obrotach. Na początek sprawdź dokładnie jak to wygląda przy różnych obrotach od mniejszych do większych i jeżeli masz jeszcze ten poprzedni rdzeń to również porównaj jak się sprawuje w porównaniu z tym którego teraz używasz, stopniowo zwiększając obroty - może się okazać, że jest pewien zakres przy którym działają, a potem wypadają ze środka. Jeżeli okaże się, że działają, ale tylko dla wąskiego zakresu obrotów, to można spróbować z innym rdzeniem, jak większy nie pomógł to odwrotnie - spróbować z mniejszym. Dobrze dobrany rdzeń powinien działać w szerszym zakresie obrotów.

 

Ja mam rdzeń 6 / 30 i kolby 1 i 2L. Zero problemów wypadania ze środka itp. nawet przy dużych obrotach, aczkolwiek mieszadło mieszadłu nierówne, więc nie ma się co sugerować, możliwe że u ciebie sprawdzi się inny rdzeń.

Link to comment
Share on other sites

Co to za mieszadło? Ma regulację obrotów? - zaczynaj od min. Ew. jaki zasilacz dałeś? Jak za mocny (za dużo Voltów) to i wichurę za mocną robi ;-)

Co to za mieszadło? Zaglądnij do środka, jak tam jest umieszczony magnes, może tylko jeden biegun trzyma a drugi się odkleił? Może trzeba coś poprawić.

 

To ma działać poprawnie bez kombinowania. Rdzeń trzeba dobrać do mieszadła, lub ustawić bieguny (odległość) w mieszadle pod rdzeń. Byle pypeć potrafi zrobić cyklon w kolbie. Nie trzeba tu wielkich testów czy kupowania kolejnych el. mieszających.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.