Skocz do zawartości

Zatkany kamień


zielony07

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie polepszyć, a wyszło...

Zakupiłem w Chinach kamień z porami 2 mikro, sprawdziłem, działał na pompce od akwarium, wymoczyłem go w czystym spirycie i na mokro zamknąłem w plastikowej torebce z zipem. A zamiast napowietrzania - kicha. Po rozebraniu trójnika okazuje się  że kamień jest na amen zatkany. Mieliście koledzy taki przypadek, jakieś sugestie ?

kamien.jpg

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nawet w akwarium jak używałem to mi sie nie zdarzyło... A pompka podaję? Jeśli tak, trza by spróbować popchnąć kamień czymś mocniejszym - pompk od roweru, kompresor, jak i to nie pomoże wygotuj kamień, nie masz nic do stracenia...

 

PS. najtańsza pomka do akwarium może nie mieć siły przepchnąć 2mikr..

Edytowane przez Puzii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak kamień był prosto ze sklepu to pompka pchała powietrze. Zrobiłem próbę we wrzątku, coś tam leci. A w zimnej wodzie nic.

Gotowanie nie pomogło. Jak mi ktoś nie doradzi co działać to mam do wyboru NaOH, H2SO4 i rozpuszczalniki.

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak juz ktos koniecznie musi napowietrzac dodatkowo brzeczke to idealny bedzie szklany dyfuzor CO2 ze spiekiem ceramicznym.

Uzywany jest w akwarystyce roslinnej, Rozpuszcza CO2 uwalniajac mgielke, utrzymanie go w czystosci nie sprawia problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem jak juz ktos koniecznie musi napowietrzac dodatkowo brzeczke

Ja chyba muszę dodatkowo napowietrzać.

Większość moich warek miała symptomy niskiego napowietrzania.

Niby piany było sporo, ale piana to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja chyba muszę dodatkowo napowietrzać.

 

no to polecam ci taki dyfuzor. najmniejszy to groszowe sprawy, moim zdaniem lepszy niz kostki, cos w ten desen

 

http://allegro.pl/nano-dyfuzor-co2-20-mm-promocja-wroclaw-i5205623490.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie polepszyć, a wyszło...

Zakupiłem w Chinach kamień z porami 2 mikro, sprawdziłem, działał na pompce od akwarium, wymoczyłem go w czystym spirycie i na mokro zamknąłem w plastikowej torebce z zipem. A zamiast napowietrzania - kicha. Po rozebraniu trójnika okazuje się  że kamień jest na amen zatkany. Mieliście koledzy taki przypadek, jakieś sugestie ?

kamien.jpg

 

Mam taki kamień i miałem dokładnie taką pompkę od akwarium. Na niej kamień nigdy mi nie zadziałał, ale po podłączeniu butli zadziałał. Poniżej stare zdjęcie, butla z CO2. Wtedy O2 jeszcze nie u żywałem.

 

kamienie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był nowy, dmuchnąłeś, złapało trochę wilgoci i paprochów, wyschło i pozamiatane. 2mikro uwierz to baaardzo mało, nie trudno zatkać. Jak już wcześniej napisałem, brzęczyk akwariowy za słaby żeby się przepchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nie o to mi chodziło.

Pytanie brzmi : dlaczego po zakupie kamień działał, a teraz nie. Brzęczyk ten sam.

 

Zapchało po czasie, bo używałeś za słabej pompki. Ja po użyciu zawsze wkładam do roztworu, moczę i włączam kompresor, żeby dobrze wyczyściło wszystkie pory.

Przy słabym ciśnieniu, nigdy dobrze lepkiej brzeczki nie wypchasz z porów kamienia i z czasem zalepiło, zwłaszcza jak już raz zaschło w środku. Dobrze ci radzą podłącz pod coś mocniejszego (komprsor, butla CO2), a wcześniej zamocz go w roztworze NaOH,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.