Jump to content

zielony07

Members
 • Posts

  871
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by zielony07

 1. Po myciu CIP płuczę butelki raz, kranówką, po czym wstawiam do kraty otworem do dołu (operacja w wannie). Wszystko ładnie ścieka a jeśli jakieś mikro ilości zostaną to Starsan to załatwi przed rozlewem. Nigdy nie było problemu. Starsanu nie żałuję - po obejrzeniu na YT co z tym robią amerykanie...
 2. A ile wody do zacierania i wysładzania ? Bo chyba była użyta ?
 3. Ja mieszam na bieżąco, ale niewiele może się stać jak wszystkie badziewia będą suche i zmieszane. NaOH łączy się z CO2 z powietrza, ale niezmieszane też. Rzadko to robię, ale lecę po całości - porcja syfnych butelek, wężyki, kotły, łygi. Wszystko błyszczy. Zupa robi się brązowa ale dalej czyści.
 4. Jestem trochę nie w temacie - ile wody ?
 5. Ja fermentowałem w temperaturze 15, na koniec nieco cieplej. Wiodła mnie ciekawość. I nie zawiodłem się, błysk fermentacja, piwo smaczne. No, mogło by być klarowniejsze, choć po kilku miesiącach w butelkach jest prawie, prawie. Ale fermentacja tymi drożdżami w 10 st. to dziwne, skoro tyle jest sprawdzonych szczepów począwszy od W34/70. Jak będę chciał zrobić coś lagerowego (lub pseudo) w lato to na tych drożdżach. Normalnie to W34/70, nie ma co szukać dziury w całym
 6. Lej z góry na dół. Pompa niepotrzebna.
 7. Szukasz logiki w tym kraju ? Domyślam się że masz mniej niż 25 lat. Pozdrawiam
 8. Ja popełniłem już 2 warki na Novalager. Pierwsza - drożdże sypane na pianę, druga na gęstwie. Zasyp jak na wiedeńczyka. 12 Blg. 1. start po 4 godzinach w temp. 17, koniec ostrej fermentacji (piana3-4 cm) ok 4 dni, rozlew po 10 dniach. Lekki cold crash (5 stopni). 2. start natychmiastowy, temp 18 (taką mam w piwnicy, ale podłoga nieco chłodniejsza), rozlew j.w. Piwa dość klarowne, nagazowały się po 10 dniach. Czy to lager ? Pewnie nie, ale pijalne na pewno, mnie smakuje. Estrów jakoś nie wyczuwam. Jak ktoś chce zrobić piwo na wesele to śmiało !
 9. Według autora - 25 stopni. Ale jak wyskalujesz taki jaki masz to też będzie ok. Ale o dokładności zapomnij. To nie przyrząd pomiarowy tylko raczej wskaźnik. Bardzo przydatny. Jakiś czas temu przestałem ispindle skalować, wystarcza mi informacja że krzywa się wypłaszcza .
 10. Też miałem takie problemy ale wkurzyłem się i przekierowałem strumień danych na własny serwer (wiem że nie każdy chce się w takie rzeczy bawić). Ze względu na pojemność baterii wysyłam dane co 12 godzin . Mnie to wystarcza.
 11. A ja bym proponował aby narzekali na Brewness ci co zapłacili..... Uważam że dobrze zainwestowałem tu pieniądze (co mi się rzadko zdarza🙃)
 12. Domyślam się że masz staroświecki, biały fermentor. Rozważ zakup przezroczystego. Wszystko widać. Rurkę fermentacyjną wyrzuciłem po pierwszych kilku warkach na korzyść plasterka z opatrunkiem. Nic nie bulka i mnie nie denerwuje🤣
 13. zielony07

  grainfather

  To ile w sumie litrów uzyskałeś brzeczki ?
 14. Wydaje się być to oczywiste. Ja jak chłop pańszczyźniany, nic nie kombinuję. Od początku tak robię.
 15. I tak jakaś cena wychodzi. Ostatnio rąbią klientów równo. Kupiłem 2 regulatory temperatury, ze zdziwieniem dowiedziałem się że postman dostarczył. I zaczęła sie korepondencja. Z 10 różnych ankiet, w końcu urwało się. Nie ma money back. No niech tam, pies im... Unikał będę tego jak się da. Odpisz im że klikając "kup teraż" czy co tam zawarłeś umowę . A to zobowiązuje obydwie strony. Żółtą też.
 16. Owszem. Np. S-04 podnoszą temperaturę o 0.8 stopnia w moich warunkach. Nottingham jeszcze mniej, dokładność wg Ispindli. Drożdże które są tytułem wątku - nie wiem. I dlatego muszę spróbować.
 17. A mnie daje. Przenoszę fermentację do piwnicy, gdzie fermentor stojąc na kafelkach utrzymuje temperaturę 15 st. A nawet jak się wahnie o 1 st to nic to nie wnosi. I na razie lodówka w odstawkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.