Skocz do zawartości

Drożdże FM52


michal9890

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W przyszłym tygodniu będę zbierał gęstwę z AIPA na FM52. Nie chciałbym od razu ich uśmiercać bo to się średnio kalkuluje ale też nie chce robić tych samych piw. Powiedzcie mi do czego można ich jeszcze użyć prócz amerykańskich stylów? Słyszałem o kilku innych stylach np RIS ale póki co nie chce się za niego brać. Chciałbym natomiast zrobić Milk Stout coś ala z kuźni piwowarów. Jak myślicie nada się? Niby ma czysty profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się (stouty, pale ale, aipa, ipa i odmiany pale ale).

Osobiście drożdże FM co warkę zmieniam. Są tak tanie, że nie chce mi się babrać z gęstwą, wizja zakażenia mnie jakoś przeraża, a robię warki z trochę większym zasypem niż 4kg słodu :D. Pzdr

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście drożdże FM co warkę zmieniam. Są tak tanie, że nie chce mi się babrać z gęstwą (...)

To dość kontrowersyjne stwierdzenie można by dyskutować w tym temacie ale temat nie o tym.

 

Witam W przyszłym tygodniu będę zbierał gęstwę z AIPA na FM52. Nie chciałbym od razu ich uśmiercać bo to się średnio kalkuluje ale też nie chce robić tych samych piw. Powiedzcie mi do czego można ich jeszcze użyć prócz amerykańskich stylów? Słyszałem o kilku innych stylach np RIS ale póki co nie chce się za niego brać. Chciałbym natomiast zrobić Milk Stout coś ala z kuźni piwowarów. Jak myślicie nada się? Niby ma czysty profil

Milk stouta spokojnie możesz robić, a jak będzie ci mało to jeszcze Amber Ale możesz zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Co ja bym zrobił bez tego forum :) Zapytam jeszcze od razu jaką temperaturę trzymać przy takiej warce? Też raczej przy dolnych zalecanych wartościach?

Masz opis doświadczeń pod linkiem http://www.piwo.org/topic/17397-fermentum-mobile-fm52-ameryka%C5%84ski-sen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.