Skocz do zawartości

IPA rozdziewiczam temat :-)


Thorgall

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę,dużo chmielu i oczekiwania wysokie,więc lepiej zapytać bardziej doświadczonych.

 

Zasyp:

 

           Pilzneński    5 kg

          Caramel pils 0,3kg

 

Chmielenie:

 

            60 min-simco 20g

            30 min-citra 10g
            10 min-simco,citra,amarillo,cascade po 10g
             0min-70C simco 10g,citra 10g,cascade 10g
 
               zimno-simco 20g,citra 15g,cascade 15g,amarillo 20g na 5 dni
              Z kalkulatora wychodzi około 60IBU,chłodze w wannie więc będzie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

              chłodze w wannie więc będzie więcej.

 

Zainteresowało mnie to zdanie, bo ja też chłodzę w wannie. Można coś bliżej na temat tej zależności?

 

Pewnie http://www.piwo.org/topic/11264-opoznione-chlodzenie-a-goryczka/ ten temat,bardziej rozjaśni temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA jak IPA, właściwie AIPA - każdy robi swoją. Ja bym karmel wywalił. Chmielu nie ma tam znowu aż tak dużo. Będzie piwo :) Tylko temperatur pilnować bo rezultat nie sprosta tym wysokim oczekiwaniom. Jak masz jeszcze jakieś zapasy chmielu to zastanowiłbym się nad whirpoolem bo z warzenia/dry już raczej nie ma co odejmować/przenosić (chyba, że z tym towarem na '10 coś pomyśleć bliżej 0' lub whirpoola nawet).

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Kazdy ma jakies tam swoje sposoby chmielenia aby wyszlo to czego oczekuje. Mozesz zobaczyc w moje zapiski. Glownie warze aipa i ipa. Piwko wychodzi przynajmniej przyzwoite. Jest to moja opinia jak i moich znajomych co pija krafty. Musisz zrobic conajmniej z 3 warki z rozna iloscia chmielu i roznym czasem chmielenia aby zobaczyc co ci pasuje. Bo tak na slepo to sobie mozna gadac. Na pewno skup sie na koncu gotowania i chmieleniu na zimno. Bo sypanie na 30' nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Kazdy ma jakies tam swoje sposoby chmielenia aby wyszlo to czego oczekuje. Mozesz zobaczyc w moje zapiski. Glownie warze aipa i ipa. Piwko wychodzi przynajmniej przyzwoite. Jest to moja opinia jak i moich znajomych co pija krafty. Musisz zrobic conajmniej z 3 warki z rozna iloscia chmielu i roznym czasem chmielenia aby zobaczyc co ci pasuje. Bo tak na slepo to sobie mozna gadac. Na pewno skup sie na koncu gotowania i chmieleniu na zimno. Bo sypanie na 30' nic nie daje.

Podejrzę co tam ciekawego spłodziłeś ;) .Za 20-30 warek,powinienem być mądrzejszy(przynajmniej teoretycznie),póki co ,pójdę za radą Anteksa i Twoją.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.