Jump to content

Zamawianie płynnych drożdży przez internet

Recommended Posts

Dzień dobry-wieczór.

Rozwijając temat, czy ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie z drożdżami płynnymi zamawianymi drogą internetową (z zaznaczeniem, że chodzi mi o dostawę kurierem)? Czy takie drożdże wytrzymują podróż w paczce, czy warunki jakie w niej panują zupełnie nie sprzyjają ich dobrej kondycji?

Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry-wieczór.

Rozwijając temat, czy ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie z drożdżami płynnymi zamawianymi drogą internetową (z zaznaczeniem, że chodzi mi o dostawę kurierem)? Czy takie drożdże wytrzymują podróż w paczce, czy warunki jakie w niej panują zupełnie nie sprzyjają ich dobrej kondycji?

Dziękuję i pozdrawiam.

Jeżeli sprzedawca prawidłowo zapakuje paczkę, a kurier nie dotrze po kilku dniach, to nie ma żadnych obaw co do kondycji drożdży. 

W zeszłym roku trafiłem z kupnem drożdży w czas największych upałów, więc nie miały łatwej podróży, a jednak co miały zrobić to zrobiły, a piwo wyszło bardzo dobre. 

Dzień dobry-wieczór.

Dziękuję i pozdrawiam.

Prawie każdy sklep ma w ofercie drożdże płynne, jak myślisz w jaki sposób je wysyłają?

Też się bałem o to czy drożdże dotrą w całości, ale generalnie nie było problemu. Chociaż czasy pakowania w dodatkowy styropian chyba minęły bezpowrotnie.

FM chyba "fabrycznie" są pakowane w styropian. Do tej pory też nie miałem problemów z przesyłką. Raz nawet dzwonili do mnie z alepiwo czy mogą opóźnić wysyłkę bo zapowiadają upały.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka

Też się bałem o to czy drożdże dotrą w całości, ale generalnie nie było problemu. Chociaż czasy pakowania w dodatkowy styropian chyba minęły bezpowrotnie.

Twój Browar wysyła w styropianie, ostatnio zamawiałem. Przyszły, działają.

Twój Browar wysyła w styropianie, ostatnio zamawiałem. Przyszły, działają.

Widocznie zależy od sklepu. 

Prawie każdy sklep ma w ofercie drożdże płynne, jak myślisz w jaki sposób je wysyłają?

Lisem poleconym, albo przez jaskółki afrykańskie. 

To po co pytasz jak wiesz?

Sklepy normalnie wysyłają. W czasie wielkich mrozów np BA wstrzymał wysyłkę. Innym razem podczas upałów dostałem drożdże w styropianowym pudełku i zamrożonym żelem