Jump to content

Piwo domowe - wywóz za granice.

Recommended Posts

Czy orientuje sid ktos jak to wyglada od strony prawnej? Wybieram sie na urlop do Chorwacji i myslalem o zabraniu ze soba cornelliusa bądź dwóch ;-)

Mogą sie z ty m pojawic problemy na granicach przy ewentualnej kontroli?

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Kraje bałkańskie podchodzą dość liberalnie do wszelkiej produkcji home made, więc co najwyżej możesz się spodziewać zdrowego zainteresowania na granicy, a nie jakiś sankcji.

• 3 months later...

Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód?

Nie no, ale żarty sobie robicie czy jak?

To po co nam te całe Unie Celne, Unie Europejskie i takie tam inne?

A serio to w tym roku dotarłem samochodem do Albanii i poza paszportem i ew. Zieloną Kartą nic nikt więcej nie sprawdzał na granicach, które przekraczałem.

.

Jechał ktoś jeszcze? Obeszło się bez przeszkód? Jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenie. Nie wiem czy to dobry pomysł żeby wziąć ok 20 butelek.

Chorwacja i wymienione kraje są w UE, więc możesz do 110 litrów piwa.

Kraje bałkańskie podchodzą dość liberalnie do wszelkiej produkcji home made, więc co najwyżej możesz się spodziewać zdrowego zainteresowania na granicy, a nie jakiś sankcji.

Jak pisałem. Zresztą np. na trasie do Budapesztu jadąc autokarem jedyną kontrolę paszportową miałem na granicy polsko-słowackiej.

Do Serbii piszą dość rozbieżne limity na różnych stronach celnych i turystycznych, ale nic o piwie. Podobnie w Macedonii. Tylko 2 litry wina i alkohol destylowany jak w UE. W Czarnogórze już wyszczególniono piwo. Można do 16 litrów. W Bośni i Hercegowinie brak piwa w zwolnieniach celnych, ale podaje się do 2 litrów innych trunków, które nie wyszczególniono (nie było tam miodów i piwa). Kosovo podobnie jak Bośnia do 2 litrów innych trunków. Albania do 2 litrów napojów alkoholowych poniżej 22% i 2 litry wina. Nic o piwie.