Skocz do zawartości

Mokrobroawar Stodoła


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ten przekaźnik ma załączać grzałki w kociołku zaciernym to nie wiem czy to długo pociągnie. Mogę się mylić, ale nie wiem czy nie lepiej zastosować ten przekaźnik do sterowania stycznikiem, wtedy będzie to sprzęt niezniszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale nie wiem czy nie lepiej zastosować ten przekaźnik do sterowania stycznikiem, wtedy będzie to sprzęt niezniszczalny.

Przegadam sprawę z moim nadwornym elektronikiem jutro ale z tego co się orientuję w elektronice to raczej przekaźnik powinien dać radę nominalnie grzałka ma mieć 2.5kV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to więc blisko granicy wytrzymałości przekaźnika. Możesz spróbować na początek z przekaźnikiem jak styki się spalą to wymienisz na nowy + dołożysz stycznik. Chyba że są dostępne przekaźniki na trochę większą moc. Życzę powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniach stwierdził że da rade narazie jest grzałka 1.7kV także spokojnie da rade.

 

Dzisiaj zrobiłem mieszadło do kociołka lidlowskiego 2 godzinki i gotowe napędzane silnikiem od wycieraczek na razie śmiga na prostowniku ale docelowo chce dać jakiś zasilacz zewnętrzny co ewentualnie polecacie?

 

dsc00431zt.jpg

 

dsc00432rk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 37

Temperatura w piwnicy ok 16°C to poszedł Koelsch na tapetę

 

Pilzneński 4 kg

Pszeniczny 0.5 kg

Lubelski 40 gr

S 33

 

70°C zasyp

65 °C 30 min

73 °C 30 min

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka 38 Koelsch Droga przez mękę

 

Pilzneński 4 kg

Pszeniczny 0.5 kg

Lubelski 40 gr

gęstwa z warki 37

 

70°C zasyp

65 °C 30 min

73 °C 30 min

 

Wszystko szło pięknie do momentu filtracji bite 3 godziny gdzie normalnie się wyrabiam w 30-40 min. Mętne jak cholera ale długa cicha zrobi swoje ;)

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 39 Malinowe z resztek

 

według przepisu Zbyszka T

 

5l Koelscha z warki 37 z całym błotem 1 syrop litrowy malinowy Paola i 5 litrów wody wszystko razem wymieszane już zaczęło bulgać ;)

 

 

Warka 36 Stout zabutelkowany z 170g glukozy wyszło 39 butelek. Warka 37 koelsch przelana na cichą.

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 40 :( Koelsch to będzie chyba jeden z najbardziej smakujących mi gatunków piw :(

 

Plzneński 4 kg

Pszeniczny 0.5 kg

Lubelski 40 gr

gęstwa z warki 38

 

70°C zasyp

65 °C 30 min

73 °C 30 min

 

I mały prezent od sąsiada z giełdy w Lubiniu stwierdził że nie może mojego piwka kupić to zdobędzie je w inny sposób, zapowiedział się na 21 także muszę iść na przegląd piwniczki :)

 

dsc00443ft.jpg

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na przeprowadzkę browaru z kuchni do budynku gospodarczego wymiary pomieszczenia jakieś 5x5 metrów

do zrobienia:

elektryka od podstaw

skuć stare tynki i położyć jakieś płyty K/G oraz docieplić strop

wymienić drzwi i okna

rozebrać stary kurnik (zrobione) :)

doprowadzić rurę kanalizacyjną z bieżącą wodą będzie problem bo bym musiał całe podwórko rozkopać aby doprowadzić więc zainstaluję jakiś pojemnik na wodę do mycia na czas warzenia rozwinie się wąż i po sprawie może doprowadzę w przyszłości jak będę zakładał kostkę brukową.

wylewka samopozimująca na posadzkę

urządzić warzelnię ;)

warzyć dobre piwko :)

 

 

 

dsc00437i.jpg

 

dsc00439ph.jpg

 

 

dsc00440j.jpg

 

dsc00441f.jpg

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby wpadła bomba :)

gorzej wyglądało 2 lata temu na wiosnę jak powycinałem kojce po świnkach i zrobiłem posadzkę ale wtedy jeszcze nie zajmowałem się warzeniem i zostawiłem ten nieszczęsny kurnik co widać na dwóch pierwszych zdjęciach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka w zeszłym roku remont piwniczki pod miodosytnię - w zasadzie jeszcze nie skończyłem bo dopiero 2 pomieszczenia zrobione. Wiem co to znaczy taka zabawa oj wiem. Jak odnajdę umieszczę jakąś fotkę przed i po ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dwa lata rozwijałem węża, nawet przy minus 20 °C. Cały szkopuł w tym, żeby woda nie stała w wężu, jeśli będzie kapać, albo lecieć małym ciurkiem nie zamarznie. A pomieszczenie ładne, przestronne, ma potencjał. Z pewnością już oczyma wyobraźni widzisz je po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.