Skocz do zawartości

Mokrobroawar Stodoła


Rekomendowane odpowiedzi

Rozbudowa browaru wstrzymana matka natura pokazała swoją siłę przez tydzień po zdemontowaniu okna nie zaglądałem bo nie było czasu i jakieś ptaszysko już wychowuje małe :okey: trzema poczekać na wylot małych lokatorów jutro postaram się wstawić fotkę z gniazdem i małymi :)

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 41 jako że od rana pada to deszczowy Koelsch

 

Plzneński 4 kg

Pszeniczny 0.5 kg

Lubelski 40 gr

gęstwa z warki 40

 

wyszło 27l 10°Blg (przed chmieleniem)

 

70°C zasyp

65 °C 30 min

73 °C 30 min

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

17 09 2011 rozpoczęcie sezonu 2011/2012 w browarze Stodoła.

 

Warka 42

 

Sezon rozpoczęty od uwarzenia Koelscha według przepisu na Grand Championa zadany drożdżami s33 i 50g chmielu lubelskiego.

 

Niestety z ambitnych planów uruchomienia nowej warzelni niewiele wyszło. Były ważniejsze wydatki i inwestycje w domek :) do warzelni doprowadziłem tylko wodę i kanalizację. Także ten sezon spędzę nadal w kuchni co nie podoba się mojej żonce. Mam nadzieję tylko że uda mi się dokończyć budowę kadzi zaciernej po kegu 50l, bo na razie sobie leżakuje w garażu z wyciętą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną dopiero 2 warki ze słodów ( i 2 puszki), więc problemów na razie za dużo nie ma bo nawet nie wiem, że są ;) Poza tym forum to kopalnia wiedzy na temat problemów innych browarników, więc staram się działać wyprzedzająco. Chyba, że wejdę w smakowanie Twoich piw aby wiedzieć do czego wogóle zmierzać, bo już młode piwo z mojej pierwszej warki okazało się być bijącym na głowe to zrobione z "puszek", ale ile w tym autosugestii to nie wiem :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Warka nr 43

 

Koelsch

 

Pilzneński 4kg

Pszeniczny 0,5 kg

zakwaszający 50g

 

Drożdże s33

Marynka 20g

Lubelski 20g

 

Warka 42 po cichej zakażona tlenowcem nie wiem od czego poszła w butelki ale nie wiem czy coś z tego będzie najwyżej pójdzie w kanał :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że z wyjazdu do Josefika nici żona do szkoły mała grypa weekend w domu z dzieckiem postanowiłem coś uwarzyć :(

 

Warka 44

 

Przygodowa IRA

 

Pilzneński 4 kg+0,5 kg

carrared 0,25 kg

caraamber 0,25

 

 

zasyp 65°C i awaria termostatu podbiło zaraz na 73°C i zonk zbiłem na 65°C dosypałem 0,5 kg pilzneńskiego i potrzymałem 30 min podniosłem na 72°C kolejne 40 min 78°C i wysładzanie 25 litrów 12°Blg.

 

po 30 min chmielenia koniec gazu w butli :( szybka wymiana i grzejemy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 45 IRA

 

Pilzneński 4kg

Carrared 0,25 kg

Carraamber 0,25 kg

Jęczmień palony 0,06 kg

gęstwa z warki 44

 

Zasyp 67°C

65°C 40 min

73°C 25 min

dodany słód palony palony

 

Podgrzanie do 78°C warka w trakcie filtracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4-11-2011

 

Warka 46 marcowe

 

Pilzneński 4kg

monachijski I 0,5 kg

Caramunich 0,2 kg

 

zasyp 68°C

65°C 30 min

72°C 30 min

 

wysładzanie wyszło 26l 10°Blg

chmielenie marynka 20g 60 min lubelski 20g na 10 min wyszło ok 23-24l 11.5 °Blg

zadane drożdżami W34

 

Zabutelkowana warka 44

Warka 45 zalana na cichą

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 47

 

Pils Kolejny przełom w funkcjonowaniu browaru po raz pierwszy zastosowałem drożdże płynne ;)

 

Pilzneński 4kg

Carapils 0.5 kg

 

Marynka 20g

Lubelski 20g

 

Drożdże Wyeast 2124 Bohemian Lager na 3 dni przed warzeniem aktywowałem po 2 dniach ładnie napuchły, zrobiłem dodatkowo starter z suchego ekstraktu 7°Blg dodałem drożdżaki i namnożyłem jeszcze przez 1.5 doby trochę dodałem do piwka 12.5°Blg i zobaczymy co wyjdzie ;)

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf niedziela najgorszy dzień tygodnia cały dzień w kuchni prawie z przerwą na F1 :)

 

Po kolei

 

7:30 Warka 48 Koźlak wg przepisu Dori http://www.wiki.piwo.org/index.php/Bock_%28Ko%C5%BAlak%29,_Dorota_Chrapek_%28dori%29 z małą modyfikacją

 

Zacieranie infuzyjne zasyp 60°C

 

Podgrzanie bez przerwy do 68 °C 40 min

72°C 15 min

 

wysładzanie do 15°Blg wyszło ok 24l

 

gotowanie

marynka 20g 60 min

mech na ostatnie 15 min

lubelski 20 g. na 10 min

 

po wystudzeniu wyszło ok 20l 17°Blg zadane gęstwą W34 po marcowym.

 

W młótnie zostało jeszcze sporo cukrów to wysłodziłem jeszcze 7l 7°Blg co by się nie zmarnowało poszła kolejna warka

 

warka 49 malinowe

 

7 litrów brzeczki 7°Blg z resztek po koźlaku chmielenie 1 godzina 10g marynki i na 10 min przed końcem 15g lubelskiego.

Po ostudzeniu wlałem do fermentatora dodałem 4 430 mil. soki malinowe Paola gęstość wskoczyła na 24°Blg rozcieńczyłem wodą do 12 °Blg i zadałem drożdże S04 wyszło jakieś 16l piwka.

 

Warka 45 IRA zabutelkowana z 180g glukozy wyszły 44 but. 0.5l

Warka 46 marcowe zlana na cichą.

 

Ogarnięcie bałaganu sprzątanie mycie jakiś obiadek i koniec na dzisiaj o 21:30, o 21:40 pierwsze piwko Koelsch nareszcie :):cool:

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę coś kupował gdy trafię gdzieś GrifoHD. Na razie trochę słodów mam a cichą robię w szklanych balonach więc 3 fermentory jakoś na razie wyrabiają. No ale ja nie robię dwóch warek dziennie :cool:

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.