Skocz do zawartości

Rozbudowa browaru


giekon

Rekomendowane odpowiedzi

Oki, sprzęcik umyty i czeka na następną robotę prawdopodobnie jutro :naughty: Problem już znalazłem: jak zwykle Grześ pomyślał co to nie on i nie da rady z nowym sprzętem? I na pierwszy wybór padł żytniak i to jeszcze z nie najnowszych słodów. I jak się można było spodziewać młuto tak się zbiło że musiałem się sporo natrudzić żeby je wywalić z kotła. Więc pompka prawdopodobnie tłoczyła jakieś 3-4 litry brzeczki... ehhh człowiek mądrzejszy o kolejne doświadczenia aczkolwiek z żytem sobie dam na tym spokój. 
Reszta a dokładniej rzecz ujmując obsługa kotła - bajka. Banalne programowanie kontrolera, wkładanie sitek itd. Jedyny minus to brak uchwytów na pokrywce która jest trochę trudna do dźwignięcia gdy się nagrzeje. Moja izolacja też daję radę, grzałki po osiągnięciu zadanej temperatury pracowały na max. 10% mocy aby ją utrzymywać. Teraz czas na nagrodę :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam takiego sprzętu, ale z filmików jakie swego czasu widziałem na YT wychodziło że przy zacieraniu brzeczka powinna przepływać przez górne sito i słód, a nie tę rurkę na środku. Słód musi być jakoś przepłukiwany żeby mógł się zatrzeć w całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, na logikę tak to ma wyglądać. U mnie tak to nie wyglądało przez to że pojawił się problem z młutem. Połapałem się że coś jest nie halo w momencie gdy podnosiła się temperatura brzeczki, za szybko i dlatego od razu pytałem jak to ma wyglądać... Jutro mniejszy zasyp, coś mniej kleistego i powinno być wszystko ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.