Jump to content

giekon

Members
 • Posts

  125
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by giekon

 1. giekon

  grainfather

  Ja z tą dolną już dawno dałem sobie spokój. Na górze jak sobie przypomnę to stosuję ale coraz rzadziej.
 2. Jeżeli wartość się nie zmieni to możesz śmiało butelkować. O granatach możesz zapomnieć oczywiście jeżeli dasz odpowiednią ilość surowca do refermentacji. Co do gazu to jest to normalna sytuacja :)
 3. giekon

  grainfather

  Ale ludziska lubicie kombinować xD Tylko po co? ?
 4. Ludzie też tuningują GFki, to akurat żaden wyznacznik :) Co do reszty nie wiem, nie znam się
 5. Taka sama rozmowa jak prędzej
 6. Dużego corneliusa czyli 18L. Nie mówię że było to idealne rozwiązanie bo nie da się tego porównać do zwykłej butli ale jest to możliwe :)
 7. Już to kiedyś gdzieś pisałem xD Jak bawiłem się w naboje 16g to przy refermentacji w corneliusie jednym nabojem spokojnie wypchałem dużego kega.
 8. giekon

  grainfather

  Ja przy zwyklej warce zazwyczaj zamykam się ze wszystkim w 4 godzinach.
 9. giekon

  grainfather

  Przepłukać wodą. Oczywiście jeżeli gar był umyty po ostatniej pracy. To damo tyczy się chłodnicy.
 10. Drożdże w butelce nie są problemem a wręcz koniecznością :) Chmiel lub inne przyprawy mogą się do tego przyczynić ale jeżeli używasz bazooki to ten temat też odpada. Obstawiam złe rozmieszanie surowca do refermentacji skoro nie w każdej butelce masz Etnę...
 11. giekon

  grainfather

  Ja nigdy nie zwróciłem na to uwagi, mam obklejony GF. Ale nie jest to normalna rzecz, cieknąć nie powinno
 12. 1. American Amber Ale 13.02.2021 Przepis: AlePiwo.pl Wielkość warki: 20l Szacowana gęstość: 13 Blg Sklad: - Pale Ale 3,6 kg - Monachijski 0,5 kg - Caramunich III 0,3 kg - Carared 0,2 kg - Chmiel Zeus 10g - Chmiel Simcoe 25g - Chmiel Amarillo 50g - Drożdże suche Safale US-05 Zacieranie: 65 przez 40 min, 72 przez 40 min, 78 przez 10min Chmielenie/gotowanie: w 10min Zeus, w 50 min Amarillo, whirlpool z Simco. Co wyszło? Do fermentora 21l 17 Blg zakażone US-05 Kontrola 2.03.2021 3,5 BLG Zabutelkowane 5.03.2021
 13. Nie odklejam. Myje tak jak jest. W kegu nakleiłem o jeden pasek za nisko i podczas grzania nad gazem się lekko weglil. Tam jest taki klej że zeby to odkleić to się trzy dni męczyłem xD Naprawdę polecam taki sposób izolacji. Raz a dobrze na wieki :)
 14. Ja mojego GF mam obklejonego podwójną warstwą taśmy ARMAFLEX 50/3 mm. Żadnych problemów z odklejaniem. Koszt to "naście" złotych a efekt daje radę. Prędzej keg nad taboretem gazowym też miałem w ten sposób zaizolowany. W galerii mam zdjęcia do ciekawych...
 15. Zaczynałem od taboret + keg + izolacja + mieszadło z wycieraczek. + gar. Kilkadziesiąt warek pykło. Teraz od kilkudziesięciu pracuję na GF bez udziwnień. O kegu zapomniałem, wszystko stoi na strychu i się kurzy... Kroku wstecz nie zrobię bo dla mnie nie ma to sensu. Piwo tworzy piwowar a nie sprzęt :)
 16. giekon

  grainfather

  Ja nie używam żadnych dodatków. Warzę tylko na tym co dostajesz z garem
 17. Zapomnij o tym fermentorze na 14 dni. Potem badanie odfermentowania
 18. giekon

  grainfather

  Nie wiem czy jest kluczowe czy też nie. Dzięki temu mam też spokój z pływającymi farfoclami łuskowymi. Na początku zawór mam ograniczony gdzieś do połowy, z biegiem procesu go otwieram tak żeby brzeczka leciutko przelewała się przez środkowy otwór. Zdarza się że otwieram go całkowicie. Wysładzanie jeszcze nigdy mi nie stanęło, zazwyczaj trwa ok 15-20 min przy standardowej warce. Zdarzało się że wysładzałem dłużej do 40 min ale to wszytko zależy też od zasypu.
 19. giekon

  grainfather

  Ja po wsypaniu słodu do wody mieszam, zostawiam na jakieś 10 minut, zakładam sitko z góry i jazda z zabawą :)
 20. giekon

  grainfather

  Nie wiem, ja warzę bez żadnych udziwnień. Sprzęt jest w taki sposób stworzony że daje naprawdę radę. Kto che może przerabiać, jego wola ? Jeżeli cały proces przeprowadza się z głową i bez pośpiechu to i bez "siatek" wszytko jest ok. Bo jak wiadomo piwo warzy piwowar a nie sprzęt ?
 21. giekon

  grainfather

  Pozdrawiam wszystkim którym chce się bawić w modyfikacje ??
 22. I radzę się śpieszyć bo papier schodzi w sklepach jak świeże bułeczki... xD
 23. Piłeś, nie jedź... Prosta zasada i najskuteczniejszy alkomat ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.