Jump to content

Pierwsza warka - brak fermentacji?


Recommended Posts

Cześć wszystkim, w weekend z kumplem zrobiliśmy pierwszą warkę, ale gdzieś coś chyba poszło nie tak ponieważ wygląda na to że nic nie fermentuje. Bo dwóch dniach brak piany, a blg nie spada. Użyliśmy drożdży Mangrove Jack's US West Coast M44. Zastanawiam się czy jest jakaś szansa na ratunek? Może dosypać drożdży ? Macie może jakiś pomysł czy najlepiej zrobić wszystko od nowa ?

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj watek o tych drozdzach. Ja robie wlasnie brewkit na nich. Gdybym nie przeczytal, to tez bym sie tak stresowal. Bardzo dlugi lag u mnie, okolo 48h,a nawet wiecej. Gdy drozdze juz wystartowaly to praca troche delikatniejsza niz moznaby sie spodziewac. Drozdze uwodnione zadane w 21°, temperatura otoczenia okolo 19°, termometr na fermentorze pokazuje 20,5°. Fermentuja juz 9 dzien i jeszcze cos pracuje. Z opisow we wspomnianym watku wynika, ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc. Tak staram sie robic i "zapomniec" o tym piwie :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uspokojenie. Wczoraj wystartowały z kopyta :D i cały czas bulba. Czyli to jednak nie dzięki temu, że jeszcze nimi potrząsnęliśmy :P Temp. mamy za dużą bo około 22-24 stopnie, ale nie mamy gdzie ustawić fermentora żeby była niższa. Ogólnie bardzo testowe piwo na którym uczymy się wszystkiego :D

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Baksu1111 napisał:

D Temp. mamy za dużą bo około 22-24 stopnie, ale nie mamy gdzie ustawić fermentora żeby była niższa.\

 

za wysoka temperatura fermentacji, jeżeli nie masz gdzie dąć to choć daj na ziemie koło drzwi balkonowych daleko od kaloryferów a na nastepną warke zbudujcie sobie "lodówke", proste i skuteczne 

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kurcze, jednak dalej jest coś nie tak. Skorzystaliśmy z tego przepisu https://browarczarnalapa.blogspot.com/p/9-15-blg.html nie udało nam się jeszcze dość do fermentacji cichej. Jak na razie od tygodnia utrzymuje nam się blg na poziome 9 i nie co jakiś czas coś zabulgocze i nie wiemy co robić. Może dorzucić droższy. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co można zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.