Jump to content

Czy napowietrzyć piwo ?


Recommended Posts

Cześć,

w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było tyle ile trzeba. Co sądzicie ?

Edited by kaczor189
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kaczor189 napisał:

Cześć,

w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było prawie tyle ile trzeba. Co sądzicie ?

Teraz już raczej jest za późno. Nie ma zbyt wiele cukrów, a w dodatku robiłeś starter więc niebawem zapewne będzie po fermentacji. Ponadto sam starter na mieszadle pewnie sie wystarczająco mocno napowietrzył jak na ta gęstość.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Ja od pewnie 3 lat nie napowietrzam brzeczki, tyle co lejąc  z gara do wiadra wąż da radę z rozprysku

i jest gut.

 

Jest gut, a mogło być sehr gut jeśli byś napowietrzał :D

 

A co do tematu:

Teraz to już olej sprawę, bo możesz zaprosić przypadkiem nieproszonych gości i infekcja gotowa...

Edited by Versaar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.