Jump to content

APA - Czy coś zmienić

akolita

Recommended Posts

Cześć, mam prośbę do bardziej doświadczonych kolegów abyście ocenili takto recepturę na coś w stylu APA ze składników które mam na stanie.

Zasyp - Słody strzegom:

Pale Ale - 3,5kg

Monachijski I - 0,5 kg

Red Ale - 1kg

Karmelowy 30 - 0,5kg

Zacieranie:

Na słodko 67C - 60 minut

Wygrzew 78C - 15 minut

Chemielenie  - plan jest na dosyć goryczkowe piwko w w/w stylu

Magnum 20g - 60minut goryczka

Simcoe 15g - 20 mintut Aromat

Drożdże S-05

Dzięki !

1 minutę temu, zasada napisał:

Wyrzuć to z zasypu - kilo melanoidynowego i pół kilo jasnego karmelowego do APY?

Prosza Ciebie.

Dzięki, No właśnie ja do końca nie jestem pewiem czy to musi być APA, może coś pomiędzy Amber Ale czy inna wariacja:).

Ale to radzisz wyrzucić powyższe i robić na samym Pale ale i Monachijskim dodając kg do zasypu?

12 minut temu, akolita napisał:

do końca nie jestem pewiem czy to musi być APA, może coś pomiędzy Amber Ale czy inna wariacja:).

Z kilogramem  melanoidynowego to tylko wariacja.

12 minut temu, akolita napisał:

Ale to radzisz wyrzucić powyższe i robić na samym Pale ale i Monachijskim dodając kg do zasypu?

Mniej więcej. Ale niech to kilo będzie pale ale,

A aromatyczny chmiel daj na minute - dwie przed wyłączeniem palnika.

Jak chłodzisz?

Edited by zasada

Mniej więcej. Ale niech to kilo będzie pale ale,
A aromatyczny chmiel daj na minute - dwie przed wyłączeniem palnika.
Jak chłodzisz?
Czyli całość miałbym chmielić tylko na goryczkę a aromat tylko 2 minuty? Nie zginie ten Simcoe? Czy miałeś na myśli dodatkowo do tego co napisałem?

A chłodzenie robię chłodnicą zanurzeniową

Wysłane z mojego HTC U11 life przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, akolita napisał:

Nie zginie ten Simcoe?

15 g chmielu aromatycznego do APA to nie jest dobra ilość, ale skoro nie masz więcej.

Najkrócej: uproszczenie zasypu i przesunięcie chmielenia to ratunek dla Twojego pomysłu z surowców które podałeś.

Dłużej: jeśli możesz dokupić słodu pale i chmielu simcoe - zrób to, bo inaczej nie wyjdzie Ci specjalnie aromat i smak amerykańskiego chmielu a moc piwa będzie poniżej widełek dla APA.

Powodzenia!

15 g chmielu aromatycznego do APA to nie jest dobra ilość, ale skoro nie masz więcej.
Najkrócej: uproszczenie zasypu i przesunięcie chmielenia to ratunek dla Twojego pomysłu z surowców które podałeś.
Dłużej: jeśli możesz dokupić słodu pale i chmielu simcoe - zrób to, bo inaczej nie wyjdzie Ci specjalnie aromat i smak amerykańskiego chmielu a moc piwa będzie poniżej widełek dla APA.

Powodzenia!
Dzięki. To sprostowując. Układałem recepturę za pomocą brewtargeta z zamiarem uwarzenia czegoś w stylu APA ale o bardziej bursztynowym kolorze. Dlatego napisałem taki skład jak mi wyszedł.

Jeśli chodzi o mój magazyn to mam tak:
Pale ale - 5kg
Monachijski I -1kg
Red ale i karmelowy 30 po 1kg każdego
Chmielu Simcoe 100g
Magnum 30g

Z tym mogę się bawić :) Może single hop i coś na zimno?

1 godzinę temu, akolita napisał:

Dzięki. To sprostowując. Układałem recepturę za pomocą brewtargeta z zamiarem uwarzenia czegoś w stylu APA ale o bardziej bursztynowym kolorze. Dlatego napisałem taki skład jak mi wyszedł.

Jeśli chodzi o mój magazyn to mam tak:
Pale ale - 5kg
Monachijski I -1kg
Red ale i karmelowy 30 po 1kg każdego
Chmielu Simcoe 100g
Magnum 30g

Z tym mogę się bawić :) Może single hop i coś na zimno?

Daj 5 kg pale, magnum na goryczke jaka chcesz osiagnac i simcoe np. 30 gram na 5minut, 30gram na koniec gotowania i 40gram na zimno