Jump to content

Arkusz do wyliczania ilości słodów

Hobbysta

Recommended Posts

Hej, wpadłem na całkiem fajny pomysł, zrobienia w Excelu arkusza, który po wpisaniu dokładnej ilości słodów, sumuje słody tego samego rodzaju (by mieć świadomość ile jakich słodów pójdzie na np najbliższe 4 piwa) oraz wylicza ile jakiej wielkości worków/opakowań należy kupić z opcją wyliczenia wartości takiego zamówienia na podstawie cen z wybranego sklepu. Jak pierwszą część dałem radę zrobić samemu to druga wydaje się być poza moimi marnymi umiejętnościami. Załączam plik, może ktoś udoskonali i rozwinie ten pomysł :) w pliku znajdują się wpisane różne dane i panuje delikatny nieład, co jest poniekąd moim znakiem firmowym :P Wpadłem na ten pomysł zainspirowany arkuszem PPPP.

Słody SEZON 2018.xlsx

Edited by Hobbysta

@moria jakiś czas temu wrzuciła do plikowni bardziej rozbudowany i porządniejszy excell. Nie mogę znaleźć na stronie, więc podklejam z lokalnego.

planowanie ilościowe warek.xls

edit: znalazłem po dwóch chwilach od napisania, ze nie mogę znaleźć:

Edited by zasada

[mention=6601]moria[/mention] jakiś czas temu wrzuciła do plikowni bardziej rozbudowany i porządniejszy excell. Nie mogę znaleźć na stronie, więc podklejam z lokalnego.
planowanie ilościowe warek.xls
edit: znalazłem po dwóch chwilach od napisania, ze nie mogę znaleźć:

Super. Myslalem ze wpadlem w luke gdzie nikt nic takiego nie stworzyl.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Chociaz milo by bylo jakby wskazywalo w jakich opakowaniach kupic np jak potrzebujesz 6.7kg to 5kg + 1kg + 1kg (lub 0,7kg jesli dostepne. Chociaz nie wiem, czy to nie jest juz zbyteczna wygoda.

32 minuty temu, Hobbysta napisał:

Chociaz nie wiem, czy to nie jest juz zbyteczna wygoda.

Moja pierwsza myśl: KLIK.

Z drugiej jednak, Brewers Friend oferuje nawet więcej - zakup surowców dokładnie pod kątem zapisanej w ich kalkulatorze receptury.

Moja pierwsza myśl: KLIK.
Z drugiej jednak, Brewers Friend oferuje nawet więcej - zakup surowców dokładnie pod kątem zapisanej w ich kalkulatorze receptury.

Haha przesada uznalem to za ciekawy pomysl dla wygody

Jak nauczę się nieco więcej excela ( a właściwie przypomnę sobie, bo kiedyś nawet nieźle śmigałem)  to się tym zajmę i oczywiście z Wami podzielę.

Ta nowa porównywarka w ramach wyceny receptury rozbija elegancko na krotność różnych opakowań dostępnych w danym sklepie.