Jump to content

Dobry Brew Kit


Recommended Posts

Na początek proponuję Ipe. Nawet jak popełnisz parę błędów to chmiele wiele z nich przykryją. Ja zaczynałem od Mangrove Jack's z dobrym rezultatem.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, chemikpablo napisał:

Nigdy nie warzyłem piwa, dlatego chciałbym spróbować zrobić piwo z Brew Kitu najlepiej pszeniczne. Czy polecacie jakiś brew kit pszeniczny ? 

 

Dzięki za pomoc ;) 

Może coś prostszego niż pszeniczne. Dobra pszenica wymaga nieco gimnastyki przy drożdżach i fermentacji. Lepiej może Tak jak kolega radzi coś na neutralnych drożdżach, mocniej chmielonego. Np APA.

Link to comment
Share on other sites

A jak nie IPA to może Stout? Sam tak zacząłem, w miarę łatwy i przyjemny styl, który wybacza błędy początkującego ;) Jeśli chodzi o firmę to ja "warzyłem" przy użyciu brewkitów od Coopersa, zawsze wszystko było spoko, tylko kieruj się raczej instrukcją z forum a nie tą z etykiety ? 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Jancewicz napisał:

Napisz jaki masz sprzęt i warunki temperaturowe 

 

Mam zwykłe trzy balony(z rurką), jeden z kranikiem, cukromierz, termometr, refraktometr,  wężyk . Jeżeli chodzi o temperature to mam w mieszkaniu przeważnie okolo 20 stopni, i do tego też mam chłodniejszą piwnice.

 

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

To już lepiej aczkolwiek ciut nisko jeśli chodzi o drożdże górne i ciut za wysoko na drożdże dolnej fermentacji. Możesz zacząć w piwnicy i skończyć w tych 20C. Kup więc jakiś pszeniczny brewkit (byle nie marki Gozdawa) i go zrób. Zastanów się też nad ekstraktami niechmielonymi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja popełniłem ten błąd i zaczalem od pszenicy z gozdawy. Cała warka wyładowała w kiblu. Później była ipa z buldoga i tu wyszło już wszystko jak należy. Tez polecam zamiast cukru użyć ekstraktu niechmielonego

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.