Jump to content

Pomoc!! Pierwsze piwo domowe APA


Recommended Posts

Witam

Wczoraj warzyłem swoje pierwsze piwo, szczerze to myślałem, że będzie o wiele łatwiej, miałem parę problemów jednym z nich było to, że po gotowaniu zostało mi 15L a w instrukcji, a w instrukcji jest napisane, że powinno być końcowo 21L więc zmierzyłem najpierw poziom blg i wyszło 15blg ( na opakowaniu surowców jest napisane 11,5blg ) wiec dolałem 4,5L i spadło do 6blg.

Jest jakaś szansa, że to piwo wyjdzie? Czy będzie wodniste? Fermentuje obecnie w 18 C i miałem zamiar 10dni burzliwej a potem 7 dni cichej w innym pojemniku.

 

z góry dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Po co zakładasz dwa takie same tematy?

 

Jeśli faktycznie spadło Ci do 6blg to piwo wyjdzie, ale będzie dosyć wodniste i lekkie. Tylko, że coś tu się chyba do końca nie kalkuluje. Nie chce mi się dokładnie liczyć, ale przy 15 litrach 15blg i dodaniu 4,5 litra wody nie spadnie ekstrakt do 6blg. Na oko to coś bardziej w okolicy 11-12blg. Obstawiam więc jakiś błąd pomiaru. Pytanie czy przed rozcieńczeniem czy po. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.