Jump to content

Kadź zacierno-filtracyjana oraz warzelna

Recommended Posts

Cześć Wszystkim, zaopatrzyłem się w dwa kegi 50l po Tyskim oraz jeden 30l. Mam zamiar z jednego zrobić kadź zacierno-filtracyjną, z drugiego kadź warzelno-filtracyją, a 30l keg przeznaczony do grzania wody do wysładzania. Wszystko grzane prądem. Widziałem ten tutorial, ale jest on z 2014r i od tego czasu mogło się coś zmienić, ktoś coś mógł ulepszyć. Macie jakieś rady, na co zwrócić uwagę, jakieś rady? Np:

1. Jaki filtrator do kadzi zaciernej, myślę o FD oraz pod nim jeszcze oplot;

2. W kadzi warzelnej chcę użyć do filtrowania brzeczki to

image.png.9a952c7b7b5d7a713a520183349c0086.png

3. Jakie grzałki zamontować?

4. Czy w kadzi warzelnej montować whirlpool (rozumiem, że chodzi tu o wprawienie w ruch wirowy brzeczki, by na środku utworzył się stożek z niepożądanych cząstek, które nie mają trafić do fermentacji) , jeśli tak - jaką pompkę wykorzystać. Myślę też, że podczas gotowania, mógłby być wykorzystany jako mieszadło.

5. Z 30l kega chciałbym pobierać wodę do wysładzania pompką i tłoczyć poprzez deszczownicę nad zacier.

Ma to być sprzęt na lata, więc chciałbym aby jego konstrukcja była jak najbardziej przemyślana.

Bardzo proszę Was o pomysły, uwagi. Na pewno macie już jakieś przemyślenia, jak można było to usprawnić, co można było zrobić na etapie projektu, a wyszło w trakcie korzystania ze sprzętu.

Z góry serdecznie dziękuję.

Witaj, moim zdaniem wystarczy Ci FD w zaciernej, ja używam tylko tego i jest git:)
Co do grzałek to odsyłam Cię do kolegi@sprawek - on ogarnia grzałki.
Z moich rad to lepiej nie spawać tylko stosować złącza skręcane. Jak pojawi się nowy patent w Twoim sprzęcie to łatwiej jest rozkręcić niż ciąć i łatać.

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Czyli chce zrobić klasycznego hermsa.

Wejdź na Katalog browarów herms użytkowiników tego forum oraz na http://www.theelectricbrewery.com/ tam znajdziesz dużo pomysłów i inspiracji. 

Fałszywe dno wystarczy, nie musisz nic więcej dodawać. 

Jakie grzałki? To zależy jak szybko chcesz podgrzewać wodę/brzeczkę. sprawdź kalkulator