Skocz do zawartości

Force carbonation, bardzooo force.


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W 7 dni chyba nikt nie zrobi dolniaka, więc narazie koncerny górą.

Jeszcze zapytam, czy sztuczne gazowanie to coś złego (jaka jest różnica)?

Gratuluję Tomek, też wiem że świeże piwo jest smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam' date=' czy sztuczne gazowanie to coś złego (jaka jest różnica)?[/quote']

Jedyna wada to to, że przy refermentacji drożdże zużywają tlen jaki się dostaje do piwa przy rozlewie, a przy nagazowaniu sztucznym nie.

Ale możesz go wypchnąć zaraz po rozlewie - przez zawór bezpieczeństwa. Oczywiście coś tam jest rozpuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Żyję :) piwa nie ma ;)

 

Generalnie to jest hit - piwo zrobione w 7 dni, a wszyscy chwalą. :)

 

Oczywiście przegazowałem. :cool2: także z wyszynkiem były problemy, oj były.

 

Zaskoczyło mnie to, że piwo mnie osobiście smakowało lepiej niż lany Primator Weizenbier. Primator ze swoim przytłaczającym fenolowym goździkiem zdawał mi się nie ułożony, ordynarny. Mój weizen, choć nie miał tyle goździka wydawał się lepiej ułożony.

 

Początkowo wydawało mi się, że piwo będzie jednak zbyt słodkie, ale jednak nie.

 

PS: czas otwierać browar. ;)

A nie mówiłem że wszystko wyżłopią !!! Jak za darmochę to smakuje nawet tym którzy piwa nie lubią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że tak będzie,

pszeniczne piwo można robić w 7 dni :okey:

a ja głupi pisałem o górniakach których nie można robić w 7 dni ;) bo to się kłóci z ogólnie przyjęta normą ;)

 

przynajmniej wena trzyma fason i nie pochwala działań dążących do otrzymywania piwa w 7 dni :)

 

bo jak to się mówi tu na Forum lepiej iść i kupić w sklepie a nie w 7 dni :lol::lol::lol::lol::lol::lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że tak będzie,

pszeniczne piwo można robić w 7 dni :okey:

a ja głupi pisałem o górniakach których nie można robić w 7 dni :) bo to się kłóci z ogólnie przyjęta normą ;)

 

przynajmniej wena trzyma fason i nie pochwala działań dążących do otrzymywania piwa w 7 dni :)

 

bo jak to się mówi tu na Forum lepiej iść i kupić w sklepie a nie w 7 dni :lol::lol::lol::lol::lol::lol: :)

;)http://www.piwo.org/forum/p4902-23-06-2008-08-45-20.html#p4902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, jestem zaskoczony, może jednak niektórzy się wstrzymają z wygłaszaniem poglądów jak tu elita takie rzeczy robi :okey:

 

Makaronie w 10 dni to ja Russian Imperial Stout 24 °Blg bez problemu zrobię

 

tak więc nie poszalałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, jestem zaskoczony, może jednak niektórzy się wstrzymają z wygłaszaniem poglądów jak tu elita takie rzeczy robi :okey:

 

Makaronie w 10 dni to ja Russian Imperial Stout 24 °Blg bez problemu zrobię

 

tak więc nie poszalałeś ;)

Jest piwo, które może być warzone szybko. Ale są też takie co muszą długo leżakować.

Akurat weizen, mild i SEBA (chociaż piłem "maślanego" bittera i też był bardzo ciekawy) są piwami, które są bardzo dobre młode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo70 masz rację.Wszystko wyżłopią.

KOPYR każdy swoje chwali. Może było i dobre, ale ???? te wyścigi mnie nie przekonują. Jastem starym tradycjonalistą. No i wypada napisać - nie lubię weizenów.

Wiecie, to że mam takie doświadczenie na koncie nie znaczy, że teraz przestanę robić cichą, tylko sztuczne gazowanie, nie wspominając o filtracji itd. ;)

 

Po drugie akurat weizen na WB-06 jest specyficznym wypadkiem. Te drożdże lubią głęboko odfermentować i mocno sklarować piwo - co nie jest przeze mnie pożądane. Dlatego piwo było lepsze takie młode (choć dałbym mu jeszcze ze 2 dni i by pewnie było jeszcze lepsze) niż po miesiącu lub dwóch. Powiem szczerze, że piwo było wizualnie i chyba w smaku też (no może moje było jednak słodsze) podobne do weizena z Brovarnii.

 

Żeby zachować równowagę, to wczoraj szwagier został uraczony 4-letnim oatmeal stoutem. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.