Skocz do zawartości

Kociołek


Egon126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się na po kilkudziesięciu warkach na garze na przesiadkę na jakiś kocioł warzelny. Z racji tego, że  jestem na początku tematu i nie wszystko wiem, prosiłbym o radę co kupić. Warki do 25-30 l max. Byłbym wdzięczny za linki  razem ze sprzętem który ewentualnie trza dokupić. Przeglądając znaną aukcję trafiłem na coś takiego:  https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-zacierny-kociol-slodowy-1500-3000w-35l-lcd-250403-CID99-IDOWBqZ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0,,, jest to godne uwagi??? jeżeli tak to co trza by było jeszcze ewentualnie dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Egon126 napisał:

Witam. Przymierzam się na po kilkudziesięciu warkach na garze na przesiadkę na jakiś kocioł warzelny. Z racji tego, że  jestem na początku tematu i nie wszystko wiem, prosiłbym o radę co kupić. Warki do 25-30 l max. Byłbym wdzięczny za linki  razem ze sprzętem który ewentualnie trza dokupić. Przeglądając znaną aukcję trafiłem na coś takiego:  https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-zacierny-kociol-slodowy-1500-3000w-35l-lcd-250403-CID99-IDOWBqZ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0,,, jest to godne uwagi??? jeżeli tak to co trza by było jeszcze ewentualnie dokupić?

może być

- brak regulacji mocy

+ cena

+chłodnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Własne piwo: 5-częściowy komplet do prostego warzenia w domu
  • Błyskawiczne chłodzenie: w tym wężownica, spirala z możliwością chłodzenia wodą
  • Bezpieczne i smaczne piwo: kocioł ze stali nierdzewnej do łatwego czyszczenia i równomiernego rozkładu temperatury
  • Łatwa obsługa: wyświetlacz LCD i przejrzysty panel sterowania

 

Właściwości:

  • manualna kontrola procesu słodu
  • regulowana temperatura, czas i moc
  • wyświetlanie zarówno temperatury bieżącej, jak i docelowej
  • kurek spustowy ułatwiający napełnianie
  • pokrywa ze stali nierdzewnej
  • wyjmowany pojemnik filtracyjny do łatwego usuwania zużytego słodu
  • pierścień spustowy na wstrzymanie i opróżnienie zbiornik filtracyjnego nad kotłem słodowym
  • wężownica chłodząca z wydrążoną rurką, odpowiednia do przepływu wody
  • Wężownica chłodząca 7-zwojowa
  • przełącznik z przodu urządzenia
  • Wszystkie części metalowe wykonane są ze stali szlachetnej 304
  • 4 zaciski do stabilnego mocowania pokrywy
  • zasilanie: 220-240 V~ ;50/60 Hz

 

....to jest regulacja  temperatury czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zacieraniu dobrze jest to zaizolowac nawet jakimś kocem lub uszyć coś z neoprenu i podczas zacierania doprowadzić do jakiejś temp i wyłączyć grzanie w ogóle. Raz na jakiś czas pomieszczą znów lekko podgrzać i gotowe. Moim zdaniem jak najbardziej ok. Mam wersje 35l która teraz używam sporadycznie lub do grzania wody na wysladzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Egon126 napisał:

Witam. Przymierzam się na po kilkudziesięciu warkach na garze na przesiadkę na jakiś kocioł warzelny. Z racji tego, że  jestem na początku tematu i nie wszystko wiem, prosiłbym o radę co kupić. Warki do 25-30 l max. Byłbym wdzięczny za linki  razem ze sprzętem który ewentualnie trza dokupić. Przeglądając znaną aukcję trafiłem na coś takiego:  https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-zacierny-kociol-slodowy-1500-3000w-35l-lcd-250403-CID99-IDOWBqZ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0,,, jest to godne uwagi??? jeżeli tak to co trza by było jeszcze ewentualnie dokupić?

 

Cena bardzo dobra.

Warto dokupić:

1. Pompa magnetyczna

https://pl.aliexpress.com/item/32948165918.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.ffac3e46djAayh&algo_pvid=d46f145c-851b-4129-bb73-e4f195c63241&algo_exp_id=d46f145c-851b-4129-bb73-e4f195c63241-9&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"66262130686"}&pdp_npi=1%40dis|PLN||123.73|||||%402100bdf116513977193807945e469f|66262130686|sea

2. Karimata do owinięcia gara

3. Chłodnica z rury nierdzewnej, karbowanej. Ta z zestawu ma za małą wydajność i trzeba więcej wody zużyć

 

Zrobiłem na takim kociołku z 80 warek i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.